Lilda Online Lilda komentáře u knih

Proč chodit do kostela? Proč chodit do kostela? Timothy Radcliffe

Úžasná kniha. Hodně mi pomohla při vnímání toho, co se odehrává na mši. Obdivuji autorovu schopnost stále citovat knihy. I takové, které by si člověk vůbec s daným tématem nespojil (většinou z beletrie)

15.09.2019 5 z 5

Pandořina skříňka Pandořina skříňka Lauren Slater

To, že autorka studovala literaturu má velký bonus v tom, že sama je literárně nadaná, a tudíž jsou experimenty opravdu popisovány jako příběhu se špetkami osobního přídavku.

18.07.2019

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Kniha se mi velmi líbila už jenom proto, že jsem v Římě letos byla a musím říct, že po přečtení mám chuť se sbalit a jet znova. Čekala jsem sice přímo nějaký příběh, jelikož jsem četla Jsou světla, která nevidíme, ale styl této knihy mi nevadil. Doerr má úžasnou schopnost popisu běžných věcí a díky jeho slovům jsem Řím uviděla novýma očima.

31.12.2018 5 z 5

Teologie těla pro začátečníky Teologie těla pro začátečníky Christopher West

Skvělá kniha. Více srozumitelnější spíše pro věřící a katolíky, kteří můžou více autora pochopit. Určitě doporučuji. Vše je dobře vysvětleno.

13.06.2018 5 z 5

Slepičí polévka pro duši - 3. porce Slepičí polévka pro duši - 3. porce Jack Canfield

Po knize jsem sáhla kvůli tomu, protože vím, že mnohé příběhy v sobě neskrývají pouze děj, ale donutí nás se zamyslet i nad naším postojem k určitým věcem, našim hodnotám nebo nám vnukne nové myšlenky, které vyzní mezi řádky. Na příbězích je nejlepší to, že každý si z nich odnese něco jiného. Vlastně celá historie lidstva je jeden příběh a zkušenosti se mezi generacemi přenáší pomocí příběhů. Některé povídky mě zaujaly více, některé méně, ale zřejmě jediná, která mi v hlavě utkví ještě dlouho, je o vojákovi a jeho dopisní dívce. Velmi hezké, pohodové čtení, které donutí člověka přemýšlet.

29.04.2018 5 z 5

Když nastaly deště Když nastaly deště Louis Bromfield

Souhlasím s tím, že trvá déle, než se dostanete do děje a pochopíte, co kdo je a co dělal. Každopádně potom jste už tak uvězněni v ději a v barvitém vypravování, že to musíte přečíst. Velmi zajímavá kniha, kde je vidět mnoho kontrastů, jak už v oblasti Západ vs. Indie či v povahách lidí.

28.09.2016 5 z 5