Lieska Lieska komentáře u knih

Neviem... možno to spôsobil nie veľmi vydarený preklad, ale mne tá kniha nejako nezarezala... Nevravím, že je to nečitateľné, ale nespôsobilo to u mňa taký "haha efekt" (akože výbuchy smiechu), aký fanúšikovia tejto knihy uvádzajú...

17.04.2015 3 z 5

Parfum: Príbeh vraha Parfum: Príbeh vraha Patrick Süskind

Ešte mi chýba zopár strán do konca, no myslím si, že už môžem hodnotiť...(vzhľadom na to, že dej mi je známy z filmu). Kniha sa číta veľmi rýchlo, najmä tie opisy všetkých vôní a pachov pre mňa boli veľmi výživné a k čítaniu som si zväčša zapálila vonnú tyčinku, aby som umocnila zážitok :) Bola som zvedava ako je spracovany zaver, no narozdiel od filmoveho, ten knizny mi vobec nevadil.
Aj keď je táto kniha nespochybniteľný jedinečný fenomén, nemyslím si, že budem niekedy mať nutkanie čítať ju znova, a to preto, že nenesie v sebe žiadny hlbší odkaz - ten je mojim hlavným kritériom.

17.04.2015 4 z 5

Džínový svět Džínový svět Radek John

Kniha, s ktorou som sa dokázala absolútne stotožniť v období dospievania. Hlavná postava Petr bol moje knižné alterego... Napriek tomu, že nie som nejaký knihomoľ, tak táto kniha ma sprevádzala asi tri roky môjho pubertálneho veku. Čítala som ju stále znova a znova a vypisovala si vety, ktoré mi boli blízke. Pokúšala som sa ju čítať i v tomto období, no už som z nej vyrástla, podobne ako z vtedajšej podprsenky :) Preto ju odporúčam najmä mladým, ešte sa hľadajúcim, čitateľom..

Rudo Rudo Daniel Majling

Výborné prevedenie bezcitne vtipného komiksu slovenského spisovateľa (kniha vyšla [zatiaľ] iba v českom vydavateľstve, lebo vraj tie slovenské komiksy nevydávajú), ktorý obsahuje množstvo hlášok s absurdnými súvislosťami, ktoré si ihneď budete chcieť začleniť do svojej aktívnej slovnej zásoby. Kto sa chce baviť na intelektuálny spôsob, nech sa páči!

Príbeh pána Letka Príbeh pána Letka Patrick Süskind

Pekne a ľahko sa číta táto krátka novela, ktorej myšlienky vám ostanú nejaký čas plávať v hlave. Navyše ilustrované knižné vydanie podčiarkuje ľahkosť celého obsahu, hoci so smutným koncom...

16.04.2015 4 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Túto knihu mi požičala kamarátka na cestu vlakom z východného Slovenska do Nemecka. Spomínam na to ako na prekrásne cestovanie - čítanie. Dojemné, plné clivej atmosféry... Kniha mi privodila zvláštny splín, ostala mi v hlave ešte nejaký čas. Považujem ju za prínosnú, po ktorej sa oplatí siahnuť opakovane.