Lienilda Lienilda komentáře u knih

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Prostě romantická oddechovka, plný počet hvězdiček dávám za to, že děj pro mě nebyl až tak předvídatelný a popisy obchodu byly skvělé. Poznamky k cukrovinkam na začátku každé kapitoly mě spíše rusily. Chystam se od autorky precist jeste Pojízdný krámek snů.

26.06.2018 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Tuhle knížku jsem si vybrala, protože jsem chtěla splnit Čtenářskou výzvu a tohle mi s končícím rokem plně vyhovovalo. Bavila jsem se mnohem víc než jsem původně čekala a opravdu to díky mnoha obrázkům bylo přečtené za cca 2h.

29.12.2017 5 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Tahle knizka mi jako milovníkovi fantasy a sci-fi byla doporučena, když jsem studovala vejšku. Přiznám se, přečetla jsem jen půlku. Asi mi nejspíš vadilo přeskakování děje o desítky let skoro v každé kapitole a hodně nových postav. Teď po 10 letech v rámci Čtenářské výzvy mě Nadace napadla jako první pro kategorii "kniha odehrávající se v budoucnosti", aby to tedy byla opravdová výzva. A nakonec se mi to četlo docela dobře, protože jsem mezitím zvládla sérii o Honor Harrington. Ale od Asimova mám raději detektivky s roboty a detektivem Elijášem Baley, jsou takové čtivější.

21.09.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Malá knížečka, přečtená za 2 dny. Mně se (na rozdíl od posledních komentujících) líbila ze 3 autorových knih nejméně. Začátek se vyvíjel slibně, ale pak ty zajímavé úkoly vyšuměly doztracena. Každopádně stojí za to přečíst.

05.06.2017 4 z 5

Zámožná žena Zámožná žena Barbara Taylor Bradford

Ke knize jsem se dostala přes Čtenářskou výzvu - nejoblíbenější kniha rodičů. Poprosila jsem mamku ať popremysli a přinese mi něco ze své knihovnicky. Čekala jsem nějakou steelovku nebo Scarlett. S touto 900strankovou knihou mi ovšem vyrazila dech. Ze začátku se mi četlo těžko, zdlouhavé popisování událostí, které pro pozdější děj nemají význam, napriklad od postavy Adely Fairleyove jsem toho čekala mnohem víc. Ale se začátky podnikání Emy to už bylo zajímavější. Možná se někdy mrknu i do dalšího dílu.

19.02.2017 3 z 5

Jeden krásný rok Jeden krásný rok Františka Pecháčková

Má nejoblíbenější dětská kniha hned po Dětech z Bullerbynu. Knížka je rozdělena na 4 roční období a popisuje život rodiny na hájence s pěti dětmi a spoustou zvířat. Je to hodně idylicky líčené. Ale je to pro děti a mně se to tak líbilo.

07.10.2013 5 z 5