Lienilda Online Lienilda komentáře u knih

Jeden krásný rok Jeden krásný rok Františka Pecháčková

Má nejoblíbenější dětská kniha hned po Dětech z Bullerbynu. Knížka je rozdělena na 4 roční období a popisuje život rodiny na hájence s pěti dětmi a spoustou zvířat. Je to hodně idylicky líčené. Ale je to pro děti a mně se to tak líbilo.

07.10.2013 5 z 5

Jednoho dne Jednoho dne David Levithan

První díl se mi líbil moc, druhý jsem nečetla a se třetím jsem trochu bojovala, ale je to důstojné zakončení série. Líbí se mi, jak se celý příběh završil.

25.07.2022 3 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Nějak jsem proklikla na tuto knihu, zaujal mě obsah a tak jsem si ji vypůjčila v knihovně. Noo, jako náctileté by se mi to líbilo moc, teď vidím pár nedostatku a proto jen 3 hvězdičky. Z této kategorie je podle mě lepší knížka Den co den od David Levithan.

09.01.2021 3 z 5

Muminek a narozeniny Muminek a narozeniny Tove Jansson

Máme doma všechny 3 knihy této edice. Muminek a narozeniny, Muminek a sníh, Muminek a noční dobrodružství. Mojim malým dětem se moc líbí, je tam hodně obrázku, minimum textu a každá stránka má jinou barvu, pěkně sladěnou s obrázkem.

25.11.2020 5 z 5

Příhody ježečka Jehličky a zajíčka Hopsálka Příhody ježečka Jehličky a zajíčka Hopsálka Hana Kneblová

Milé příhody ježečka a zajíčka od jara do zimy. Jak natírají plot, dělají jarní úklid, vaří dynovou polévku, jdou na výlet, ztratí se atd. Pěkné čtení pro skolkove děti nebo první čtení.

21.11.2020 4 z 5

Den co den Den co den David Levithan

V rámci žánru je to povedené dílko obsahující pár pěkných filozofických myšlenek. Druhý díl asi rovnou preskocim a budu se těšit na pokračování v třetím díle.

27.08.2020 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Takové průměrné dílo od autorky, neurazilo, nenadchlo.

31.07.2020 3 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

V určitých místech byla kniha velice čtivá a přiměla mě se zamyslet více nad vodou x suchem. Měla jsem problém s tím, že jsem si neoblibila ani jednu postavu, asi jsem cekala nejakeho veskrze kladneho hrdinu, to se mi zde nedostalo. Propojení příběhu bylo jasné už od počátku. Cely příběh byl rozhodně zajímavý, depresivní jak si autorka představuje nepříliš vzdálený rok 2041. Jsem zvědavá na 3.knihu z této environmentální tetralogie The Przewalski's Horse. V Norsku vyšla už loni.

04.05.2020 3 z 5