Liana Liana komentáře u knih

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Silný príbeh, pri ktorom som mala knedlík v krku. Ťažko nájsť slová. Veľmi pekne autorka spracovala text, je to napísané s láskou a úctou k nespočetným obetiam hrôz vojny.

03.01.2021 5 z 5

Žena v klietke Žena v klietke Jussi Adler-Olsen

Jeej. Pred chvíľou dočítané a teda, že supeer. Videla som kedysi aj film, ten sa mi ale vôbec nepáčil a tak som sa do tej knihy pustila až teraz vďaka čitateľskej výzve. A som veľmi milo prekvapená. Čítalo sa to ľahko, svižne, bolo to pútavé a zároveň vďaka Asadovi aj mierne vtipné. Vidím to tak, že sa asi v dohľadnej dobe pustím do ďalších dielov tejto série. Odporúčam.

16.08.2020 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Dobrá detektívka, páčilo sa mi ako autorka podrobne popísala všetky postavy ich psychológiu, možné motívy. Aj inspektor Bergman bol sympatickou postavou.

14.07.2019 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Nevie mi niekto povedať, prečo som doteraz považovala Babičku za nudnú knihu? To bude asi tým, že som to čítala ako dieťa vrámci povinnej literatúry. Mali by sa kompetentní vážne zamyslieť nad tým, čo nútia čítať deti v školách a tým im znechucujú literatúru. Ja som ako dieťa neznášala povinné čítanie a teraz chápem prečo. Po rokoch sa mi náhodou dostala do rúk opäť táto kniha a povedala som si, že jej dám znovu šancu. A neľutujem. Babička je úžasné, nádherné dielo, neskutočne relaxačne na mňa pôsobila, tešila som sa ako si k nej po večeroch sadnem po celom stresujúcom dni v práci. Sú tam nádherné opisy tak prírody ako aj zvykov voľakedajších. Čítalo sa mi to trocha ťažšie a pomalšie, pretože som to čítala v takej tej staročeštine, ale o to to bolo krajšie. Všetkým túto knihu odporúčam, ale až od istého veku. Ono človek musí dospieť do určitej životnej fázy, aby vedel naplno oceniť túto knihu.

16.08.2014

Vraždy podľa abecedy Vraždy podľa abecedy Agatha Christie

Nie nadarmo má autorka prezývku "kráľovná detektívok", napínavé až do konca. Odporúčam.

28.10.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Paráda. Naprosto skvelá detektivka. Knihy z tejto serie citam po poradi a mam pocit, ze su za kazdym lepsie a lepsie. Uz sa tesim na dalsi pripad z oddelenia Q. Odporucam.

03.10.2020 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Opäť skvelé. Carl Mork a jeho pomaly sa rozrastajúce oddelenie Q sú úžasní. Túto sériu odporúčam.

10.09.2020 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Ťažko sa mi hodnotí táto kniha. Má to myšlienku, dej aj spád. Miestami super, miestami vtipné a zábavné, miestami na mňa až moc kvetnaté a poetické, rušili ma pri čítaní nespočetné zahrešenia ako aj podľa mňa zbytočne veľa milostných scén. Miestami som pri čítaní mala pocit, akoby to ja som sa zmietala v dajakom horúčkovom poblúznení... podtrženo sečteno - dávam 3 hviezdičky.

11.08.2021 3 z 5

Nemý svedok Nemý svedok Agatha Christie

Veľmi pekná detektívka. Toto bol naozaj relax. Darmo, ale pani Agáta nám ukázala, že kvalitná detektívka sa dá napísať aj jemne, inteligentne, bez zbytočných vulgarizmov a zbytočných opisov surových, krvavých scén. Jednoducho toto bolo milé dielko. Havino Bob a názov hlavného miesta činu Zelený domček to všetko zjemnili, ale pritom nič neubrali na napätí. Odporúčam.

30.04.2021 5 z 5

Tichý výkrik Tichý výkrik Angela Marsons

Podarená detektívka a skvelý štart do tejto série. Mám v pláne postupne si prečítať aj ďalšie diely. Sympatický tím policajtov. Odporúčam

13.10.2019 5 z 5

Búrlivé výšiny Búrlivé výšiny Emily Brontë

Priznám sa, že napriek tomu, aký je tento príbeh známy, ma doteraz akosi úspešne obišiel, či už v knižnej alebo filmovej podobe. Takže keď som sa púšťala do tejto knihy, čakala som od toho dajakú brutálnu historickú romantiku. Namiesto toho ma príbeh prekvapil svojou krutosťou a drsnosťou. Napriek tomu sa mi však príbeh páčil. Bolo to iné, než som čakala, ale bolo to super.
A vďaka tejto skvelej stránke som sa tu dočítala aj o pokračovaní tohto príbehu (síce nie od tejto autorky) a tak sa vrhám na to a čítam ďalej :-)

18.09.2018 5 z 5

Revízor Revízor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Toto bola lahôdka. Úžasné. Teraz uz len dúfam, že sa mi podarí si to niekde v divadle pozrieť na živo.

06.08.2017 5 z 5

Muž, ktorý sadil stromy Muž, ktorý sadil stromy Jean Giono

Nádherné. Stručné, jasné, krásne a výstižné. Kiežby sme si všetcia vzali z muža sadiaceho stromy príklad.

18.02.2016 5 z 5

Na ceste Na ceste Jack Kerouac

No úprimne nechápem, prečo je táto kniha až tak ospevovaná a vyzdvihovaná na neviem aké piedestály. Prečítala som si ju aj práve pre tie chválospevy na ňu a aj preto, že som ešte nič z tejto kategórie kníh od beatnickej generácie nečítala a bola som zvedavá. A keďže mám zásadu dočítať každú knihu, tak som to nakoniec dala, ale chvíľami som sa musela veľmi premáhať. Celé sa mi to zlialo nakoniec viacmenej dokopoy a vznikla z toho jedna veľká žúrka. Tuláctvo, nezodpovednosť, alkohol, sex, drogy a kriminalita - ako toto niekto môže tak ospevovať... Ale tisíc ľudí, tisíc chutí.

05.05.2015 odpad!

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Velmi pekne napisane a dufam, ze pre tych, co to citali, aj poucne.

19.04.2015 5 z 5

Manželovo tajomstvo Manželovo tajomstvo Liane Moriarty

Už dávno som nečítala tak kvalitnú knihu. Bol to pre mňa veľký zážitok i pôžitok. Pôvodne som si myslela, že to bude napínavý príbeh odhaľujúci dajaké tajomstvo. A veď aj bol, ale trochu inak, než som čakala. Ide skôr o psychologický román. Ale tak dobre napísaný... perfekne vykreslené postavy, ich charakter, pocity, myšlienky... proste skvelé. Zo začiatku bolo tých postáv veľa a bolo náročnejšie sa v nich orientovať, ale ako sa človek prehrýzol cez úvodných pár kapitol, už to bolo v pohode a potom už len dokonalý zážitok z knihy. Naozaj odporúčam.

11.10.2014 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Krásna rozprávka s krásnym posolstvom, napínavá, nabitá dejom, nenašla som hluché miesto, akurát koniec sa mi nepáčil. Nechcem prezrádzať, ale mne sa to tam akosi nehodilo a bolo to na mna moc.

19.04.2021 4 z 5

Denník moderného fotra Denník moderného fotra Dominik Landsman

Pred humornými knihami mám čoraz väčší rešpekt. Väčšinou narazím na príliš silený humor, kedy sa snaží autor za každú cenu byť vtipný a ak by to čitateľ náhodou nepochopil, tak mu to treba v tom texte aj patrične pripomenúť. No a presne toto sa mi stalo na niektorých miestach aj pri tejto knihe. Navyše ma rušil aj príliš hrdinský, macho-vský štýl. Odhliadnuc od tohoto všetkého boli predsa len momenty (a bolo ich viac), kedy som sa naozaj bavila. Takže za mňa taký priemer.

05.11.2020 3 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Ďalšia skvelá... čítam ich pekne po poradí a mám silný pocit, že každou knihou je to lepšie a lepšie... zemeplošský humor je proste super.

04.09.2020 5 z 5

Hra o tróny Hra o tróny George R. R. Martin

Seriál som nevidela a až teraz som sa dostala konečne k tejto sérii. Musím strhnúť jednu hviezdičku za to, že dobrú polovicu knihy som sa do toho akosi nevedela začítať, potom sa to už konečne rozbehlo. Príbeh bol dobrý, len mi tam celkovo dačo chýbali a trochu mi vadila miestami zbytočná vulgarita. Zatiaľ len takéto neutrálne hodnotenie, možno po druhej časti budem už konečne oplývať samými superlatívami. Uvidíme.

25.07.2020 4 z 5