liamka76 liamka76 komentáře u knih

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Úžasná kniha, doporučuji.
Kniha plná věcí které Vás nepřekvapí ale hlavě věcí co vás překvapí.
Od chvíle co jsem ji začala číst jsem se nedokázala odlepit.

02.10.2016

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Úžasná kniha,
lidem kterým se tato kniha líbila tak moc jako mě, přečtěte si i rudou královnu.

28.09.2016 5 z 5

S Japonskem v srdci: Dobrodružné setkání s duchem Japonska S Japonskem v srdci: Dobrodružné setkání s duchem Japonska Martin Vačkář

Kniha se mi velmi líbila, dobře se četla. Ovšem nepočítejte s typickým cestopisem, je to spíše řada vzpomínek zasazených do prostředí japonska roku 1967. Je to krásné porovnání tehdejšího ""západního"" světa a socialistického československa. Japonská kultura je popsána spíše ve své každodenní formě, ale dočtete se i o různých svátcích a tradicích.

30.06.2022 5 z 5

Proč je noc černá Proč je noc černá Barbora Šlapetová

Zajímavé rozhovory, dozvíte se způsob uvažování lidí, kteří nikdy nepoznali moderní civilizaci. Součástí jsou i delší příběhy, vyprávěné domorodci, které sice občas nedávají moc smysl, ale člověk se u nich občas i zasměje a odráží se v nich způsob života a mitologie domorodých lidí. Musím však upozornit, že se často vyskytují i témata, která nejsou lehká na čtení, od zabíjení dětí až po kanibalismus, takže pro slabší povahy je lepší tyto kapitoly přeskočit (i když se ochudíte o vcelku velkou část knihy).

30.06.2022 5 z 5

Stručné španělské dějiny Stručné španělské dějiny Jeremy Black

Nerada píšu špatnou recenzi, ale tady to jinak nejde. Kniha se velmi těžce čte, často se mi zdá, že na sebe věty ani nenavazují nebo jsou zvláštně formulované. Autor se jen velmi málo zaobírá vysvětlením dílčích historických událostí a místo toho jmenuje řady památek, postav a bytev, které vytržené z kontextu nemají skoro žádný význam. Chápu, že jsou to stručné dějiny a není možné vše vysvětlit do detailů, ovšem kdyby autor přestal opakovat některá skoro až povrchní fakta, jistě by se v knize našlo dost místa na vysvětlení faktorů, které ovlivnili chování některých skupin obyvatelstva či historických postav. Pokud chcete dobré shrnutí španělských dějin, doporučuji hledat jinde.

30.06.2022 2 z 5