Leona91 Leona91 komentáře u knih

Angelika a spiknutí stínů Angelika a spiknutí stínů Anne Golon (p)

Kniha se mi líbila, i když byla zpočátku na děj trochu slabší, avšak já si ji plně užila, protože po zmatcích s ďáblíci začali postavy opět normálně uvažovat. Pan dokonalý konečně odhaluje co se s ním stalo ve Francii, takže už nikdo nemůže pochybovat o tom kdo ve skutečnosti je. Taktéž jeho přiznání, že kral ho považuje za soka mě pobavilo a také sousto pro pana markýze muselo být doslova tučné. Zmínky o Desgrezovi a jeho zapojení do jmenování tajného kralova může bylo skvělé. Nevím čím to je, ale vše co dělá ten ďábelský policajt je famózní a velmi čtivé. Dle mého názoru je to nejlépe napsaná postava z celé série. V každé knize úžasné tahá za nitky osudu Angeliky i když je stovky kilometrů od ní. Setkání s hrabětem de Barangem se mi líbilo, bylo mi ho chudáčka moc líto jak dopadnul po uprchnutí buřičky z Francie. Každopádně se alespoň trošku dozvidame co se děje v království slunce. Návrat Florimonda na konci mě potěšil.

05.09.2019 4 z 5

Angelika a ďáblice 1 Angelika a ďáblice 1 Anne Golon (p)

První díl ďáblice je pro mě asi nejvíce nudná kniha z celé série. Vlastně se tam nic moc neděje a děj se zbytečně táhne. Dle mého názoru měla být kniha pouze jedna a značně bych prvotní část osekala, i když chápu že autorka potřebovala prvně ďáblíci vykreslit pozitivně. Přečetla jsem jí dvakrát a myslím, že se ke knize už nevrátím.

05.09.2019 3 z 5

Angelika a Nový svět Angelika a Nový svět Anne Golon (p)

Po prvním přečtení jsem z knihy úplně nadšená nebyla. Mohlo za to spoustu nových postav a tím pádem jsem si čtení moc neužila. Po druhém přečtení série jsem si avšak tento díl naprosto užila. Vnímala jsem každou podrobnost, která v následující dílech byla rozvedena a předtím jsem tyto souvislosti neviděla. Indiáni mě zrovna moc nebaví, avšak dva velcí náčelníci kteří jsou rivalové mě okouzlili a já si je zamilovala. Velmi mě pobavila výprava otce a syna za pomstou a Florimondovo komentování výpravy "příště s vámi ještě někam tak pojedu, to určitě " tak srdečně jsem se dlouho nezasmala. Dojalo me vzpomínky Florimonda na svého mrtvého bratra. A naposledy bych se chtěla zmínit o tom, čím mě paní hraběnka pěkně naštvala. Neustále se boji a vzdychá pouze nad Joffreyem, ale mám pocit jako by se nebála o své děti. Vždy se zmiňuje jen o strachu o manžela a já jako matka se s tím nemůžu ztotožnit. Totálně mě ale nadzvedla tím, jak byla protivná na Cantora a uvažovala že ho vyhodí s Wapassu. V tu chvíli jsem měla chuť skočit do knížky a pořádně s ní zatřást. Vždyť to, že se Cantor choval k Honorine špatně má svůj důvod. Kdyby si s ním okamžitě promluvila a vše vysvětlila jak se nakonec i stalo, ale až po pár incidentech, tak by určitě své chování hned změnil. Strašně mě tím iritovala a ještě přilévala olej do ohně tím, že ten rozhovor neustále odkládala a pak ho chtěla že všechno vinit. Díky tomuto hodně v mých očích poklesla.

05.09.2019 5 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Panebože to byla neskutečná jízda. Oceňuji změnu prostředí, která knize jednoznačně prospěla. Musím říct že Hugh je pěkný hajzlík, ale já si ho okamžitě zamilovala. Z celé série je to má nejvíce oblíbená postava a kdybych byla Kate, tak bych značně přemýšlela o výměně partnerů. Nemůžu si pomoct, prostě jeho postava mě zcela dostala. Doufám, že nakladatelství vydá i knihu o něm. Curana jsem měla několikrát potřebu něčím praštit úplně mě téměř celou knihu neskutečně vytáčel. Postava Barabase se mi začíná čím dále líbit. Jsem ráda, že alespoň na chviličku jsme si odpočinuli od Julie a Jima a dostali i prostor nové postavy jako Eduardo nebo Keira. Taktéž se musím zmínit o Saimanovi, který mě nečekaně mile překvapil.

28.04.2019 5 z 5

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

Tak tímto dílem jsem sérii absolutně propadla. Brano byl úžasným oživením knihy jen ten konec se mi nelíbil. Hlášky mezi Curanem a Kate mě vždy pobaví. Všechny postavy jsou skvělé. Hajzlík Red mi pil řádně krev. Konečně dostali víc prostoru mé oblíbené boudy s kterými se člověk nikdy nenudí.

23.04.2019 5 z 5

Nestoudná hraběnka Nestoudná hraběnka Jo Beverley

Příjemné oddechové čtení, které neurazí. Byla to má první kniha od autorky a určitě sáhnu po jiných knihách.

09.04.2019 4 z 5

Angelika v Quebeku 2 Angelika v Quebeku 2 Anne Golon (p)

Pozor spoilery !!!!
Pro mě je to jedna z nejlepších knih. Má velké kvality a může konkurovat prvním pěti knihám série. Žádnou stránku knihy jsem se nenudila. Konečně jsem nadšená nějakou knihou, která se odehrává v Americe a určitě se k ní s radostí ještě vrátím. Méně přírody a indiánů a více intrik a civilizace mě zcela vyhovuje. Výskyt postavy Molinese byl překvapivý. Strašně mě dojalo, že přivezli Angelice obraz jejích synů a krabičku pokladů, která ji provázela po celou dobu kdy byla ve Francii. Cit, který král chová k Angelice je okouzlující. Stále na ni nedokáže zapomenout a díky tomu konečně dostali milost, kterou si zasloužili. Celkově postava krále z této knihy dýchá téměř ze všech stran díla. Taktéž jsem četla s úsměvem každou stranku o Desgrezovi. Byla jsem zklamaná stejně jako Angelika, že neodplul z Francie do Quebecu. Nedokážu se vyrovnat s tím,že Cantor s Florimondem jsou již dospělý. Stále je vidím jako děti. Celkem mě mrzelo, že nevyšla najevo nevěra mezi manžely. Angelika se hroutila z nevěry Joffrey, ale neřekla mu ani slovo. Vůbec mi nevadí chvilková slabost Angeliky k panu de Bardagne. Myslím, že si svou odměnu zasloužil ????. Chyběl mi v knize pan de Lomenie poté co odešel do kláštera. Vztah s Angelikou se úžasně vyvíjel a bylo by zábavné a originální kdyby nějak pokračoval. Piksaret i Uttake knihu oživují. Byla jsem nadšená o každé zmínce o Praze, jen mu unikal důvod proč tam nejezdit. Konec byl naprosto famózní a ta poslední věta mě naplňuje velkou nadějí.

25.03.2019 5 z 5

Angelika v Quebeku 1 Angelika v Quebeku 1 Simone Changeux

Můžou se vyskytovat spoilery.
Ucházející díl, který je trošku slabší na děj. Nejsou zde výrazné zvraty a velmi dobře nás připravuje na velmi záživný druhý díl. Příjezd do Quebecu byl pro Angeliku bouřlivý, ale dokázala se vyrovnat se vším. Velmi oceňuji zábavnou postavu Villedavray. Je mi sympatický a jeho upravená sedačka mě pobavila. Výskyt staré známé Poláčky byl nečekaný, ale rozhodně vítány. Líbí se mi jak spolu vzpomínají. Postava Sabriny dává knize směr a lze předvídat její roli. Angelika má celý houf nápadníků a de Peyrac má kolem sebe zase hejno slepicek. Z knihy mám pocit, že manželé se odcizují a věnují se spíše ostatním osobám opačného pohlaví. Z celé knihy na mě mnohem více dýchá stín Francie a krále. Mám pocit, že kniha se dá porovnat s kvalitou prvních knih, které jsou bezesporu nejlepší a usizuji, že je to díky více Francie a osob s ní spojenou. Pan královský admirál je důkazem, že v knize jeho postava úžasně spojuje děj knihy s Francií. Negativně hodnotím, že v knize se málo vyskytují pasáže s Florimondem a Cantorem.

22.03.2019 4 z 5

Angelika se bouří Angelika se bouří Anne Golon (p)

Komentář obsahuje spoilery!
Musím říct, že čtení knihy jsem dlouho odkládala a vlastně se teď divím proč. Začátek knihy byl pozvolný a rozhodně jsem se nenudila, prostředek knihy ani neurazil ani nenadchnul. Rozhodně to není kniha chudá na děj a zvraty. Je trošku laděna depresivně a značně mě vadila Angeliky tvrdohlavost. Král ji určitě schválně chtěl potupit a chápala jsem ji, že ze začátku nechtěla podlehnout. Avšak následně všem hrozným událostem mohla sama zabránit. Správce měl ve všem pravdu, škoda že ji neovlivnil dříve. Nemůžu ji odpustit, že zemřelo nejkrásnější dítě Francie. Mám pocit, že autoři chtěli zpřetrhat veškeré pouta, které by Angelika měla k rodu Plessis-belliere (smrt dědice i zničení zámku). Sama Angelika se však hodně poučila a v La Roche nechápe proč protestanti odmítají změnu své víry, když můžou hodně ztrazot. Bohužel však prozřela pozdě. Velmi jsem vítala návrat sluhy Fllipota, ale zarmoutil jeho konec (měl raději zůstat v Itálii). V tomto díle je až moc smrti. Návrat Florimonda jsem uvítala s nadšením. Musím uznat, že Angelika je pravou manželkou hraběte de Peyrac, protože stejně jako v Langedoku na jeho panství tak i na panství Angeliky vypuklo povstání proti králi. Obdivovala jsem jak dokázala přinutit aby celý kraj povstal. Postava Desgreze a jeho přiznání bylo pouze třešničkou na dortu. Byla jsem ráda i za informace, díky kterým jsme mohli zjistit co se stalo se Středozemím poté co se vrátila zpátky do Francie a nalodění se na palubu Rescarora byl mistrovský tah. Přečtení knihy určitě nelituji.

20.03.2019 5 z 5

Zadáno pro Blížence Zadáno pro Blížence Lenka Lanczová

Typická červená knihovna náctiletých. Série se mi velmi líbila když jsem ji četla tak patnáct let zpátky. Eva a Dick mají svůj životní příběh už uzavřený. Myslím, že autorka má knihy s mnohem hlubším významném, avšak triologie mě určitě neurazila. Byla jsem ráda za uzavřený konec celého příběhu. Nejlepší postava celého příběhu byl určitě Jindra a osobně bych ho za Davida vyměnila hned. Dnes bych jich nedala 5 hvězdiček, ale v době kdy jsem knihu četla určitě ano.

10.03.2019 5 z 5

Most do Země lásky Most do Země lásky Lenka Lanczová

Jedna z nejsilnějších knih autorky. Ten příběh mě úplně vtáhl do děje. Kniha se vymyká tím, že končí vcelku tragicky alespoň pro druhou hlavní postavu. Marek ač mi byl velmi sympaticky u mě propadl na celé čáře. Otevřený konec by chtěl pokračování, ale doufám že mu Hanka další šanci nedala.

09.03.2019 5 z 5

Hvězda naděje Hvězda naděje Lenka Lanczová

Standardní dobrá četba od autorky, avšak musím souhlasit s názorem, který je již níže uveden. Kniha je psána že čtyř pohledů sourozenců a já se nedokázala ani do jednoho plně vžít, protože ani jeden z nich neměl dostatečný prostor na mě více zapůsobit.

09.03.2019 3 z 5

Hořká chuť lásky Hořká chuť lásky Lenka Lanczová

Nela je velmi smypaticka hrdinka a zápletka s dvěma bratry je krásně čtivá. Kniha určitě patří mezi nejlepší díla, které autorka napsala.

09.03.2019 5 z 5

Angelika v pokušení Angelika v pokušení Anne Golon (p)

Tato kniha již nedosajuje takych kvalit jako první šestice série. Bavila mě až s příchodem známého "krále otroků", který alespoň oživil děj. Velmi mě na konci knihy iritovalo chování Joffrey k Angelice myslim že ji chtěl trestat úplně zbytečně. Dále mě na knize vadí ty mystické vize. Nemůžu se srovnat s tím, že žena jako Angelika jim věří a příklada nějakou důležitost. Hodně se tam mluví o ďáblovy a já nemůžu uvěřit, že tak praktická žena jakou byla na dvoře zázraků, mazaná obchodnice, ozdoba ve Versailles klesla k nějakému mystičnu.

08.03.2019 3 z 5

Angelika 2 – Cesta do Versailles Angelika 2 – Cesta do Versailles Anne Golon (p)

Jeden z nejlepších dílů serie. Přečetla jsem ji jedním dechem a určitě se k ní ještě vrátím. Musím vyzdvihnout postavu Desgreze, kterou jsem si naprosto zamilovala. Hodně hlavní hrdince pomáhá a jejich "vztah" přátelství má v celé sérii zajímavý vývoj. Líbilo se mi pařížské podsvětí a následně nahlédnutí do života měšťáků bylo zajímavé. Lze jen Angeliku obdivovat jak dokázala z ničeho vystoupat na vrchol. Aféra u rudé masky byla hrozná. Taktéž je pro mě překvapivá postava prince de Conde a má mé symypatie.

08.03.2019 5 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Velmi zajímavá kniha, Šárka v životě moc štěstí neměla, Ben byl s prominutím idiot i když rozhodně by mě zajímalo jak dopadl. Doufám že Jarek vše da, bylo mi ho strašně moc líto. Tato kniha by rozhodně zasloužila mít své pokračování

09.12.2017 4 z 5

Třináctá komnata Třináctá komnata Lenka Lanczová

Tomáš je má srdcová záležitost takže jsem si knihu velmi oblíbila, ale pouze díky němu.Doufám,že se konečně i on dočká svého šťastného konce. Linda mi moc k srdci nepřirostla. Dokážu si k němu představit lepší partnerku. Velmi pozitivně hodnotím i malou zmínku o Monice a Mikim ze série šeptej. Jsem ráda, že jsou nestálé spolu.

09.12.2017 5 z 5

Život na ostro Život na ostro Lenka Lanczová

Kniha byla velmi čtivá hlavně pasáže s Matym. Musím vzít však jednu hvězdičku za ten konec, dle mého názoru kniha nemá ukončeny dej a to mě docela vadí

09.12.2017 4 z 5

Pojď se mnou, Radko! Pojď se mnou, Radko! Lenka Lanczová

Nejlepší náctiletá triologie jako jsem cetla. Pavla jsem si velmi oblíbila. Jako náctiletá jsem se ke knize stale vracela. Všechny tři knihy byly naprosto skvělé

09.12.2017 5 z 5

Mrtví pro svět Mrtví pro svět Charlaine Harris

Skvělí díl, dějová linie se točí kolem Sookie a Erica což mi naprosto vyhovuje. Čím méně Billa tím lépe. Eric je prostě úžasný a díky tomu že je v knize stale jsem ji přečetla jedním dechem. Pro mě nejlepší kniha série

08.11.2017 5 z 5