Lenynek Lenynek komentáře u knih

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Četla jsem ji dlouho, poměrně. Ale nebylo to tím, že by mě nebavila nebo nudila. Naopak jsem si prodlužovala zábavu a oddalovala tragický konec. Moc se mi to líbilo.

17.07.2013 5 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Kniha se mi líbila, pěkné zakončení série, ale konec byl takový vyhrocený a příliš "narychlo". Nemám ráda finish na 3 stránky. Čekala jsem nějaký hlubší vývoj, ale v závěru celé série opravdu hezké. :)

26.01.2013 5 z 5

Osvěžení pro duši Osvěžení pro duši Bruno Ferrero

Nádhera! Mou první reakcí byly slzy v očích, prožívala jsem zrovna horší období a tohle bylo jako ... osvěžení pro duši. :) Krásné počtení i pro nekřesťana. ;)

10.10.2012 5 z 5

Šepoty ze záhrobí Šepoty ze záhrobí Charlaine Harris

Tak tohle byl opravdu chabý pokus o dobrou zápletku. Navíc se mi zdá, že autorka nedokázala využít myšlenky, která i přes veškerou nedokonalost vypracování, měla předpoklad pro dobrý děj.
Postavy byly nemastné neslané a jestli měla Charlaine v úmyslu někoho šokovat, či překvapit, nepodařilo se.

12.08.2012 1 z 5

Královský dar Královský dar Susan Holloway Scott

Miluji historické romance, které jsou založené na faktech. I když sama autorka připustila, že není historička, ale spisovatelka, přesně se mi svou knihou strefila do noty. :)
Knihu jsem zvládla na jeden dech a náramně jsem si ji užila!

11.08.2012 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Judith McNaught

Se vším souhlasím s Naty! :)
Kniha sice sklouzla níž, než autorka asi chtěla, ale pokud si potrpíte na trochu sentimentu, není to tak špatné. Mě se kniha líbila moc. :)

26.07.2012 5 z 5

Vinohrad Vinohrad Tamara McKinley

Další z působivých děl naprosto úžasné autorky. Celá kniha je založena na nevyřčených závěrech v každé kapitole. Na konci děj vyústí do famózního závěru, přičemž vám určitě vhrknou slzy do oči. Já jsem naprosto uchvácena autorčinou láskou k Austrálii, což můžete vyčíst z každého slova.
Nebylo by dobré knihy bez dobré překladatelky, které patří velký dík!

11.07.2012 5 z 5

Nevěstin závoj Nevěstin závoj Connie Brockway

Svižné, vtipné a ... okouzlující :) Takový ten milý humor, ve kterém je tato autorka mistr. :)

02.07.2012 5 z 5

Ohnivý pták Ohnivý pták Beverly Byrne (p)

No, první díl mě bavil, ale nijak zvlášť nenadchnul. Tento poslední je pořád dobrý. Ale na 100% je hlavně zápletka celé knihy. Líbil se mi děj a to, že autorka nějak zvlášť nezabíhá do citových monologů hrdinů. Vše řeší velmi mile a příjemně. Byla jsem nadšená. :)

24.06.2012 5 z 5

Věčný oheň Věčný oheň Beverly Byrne (p)

Kniha byla svým způsobem zajímavá. Autorka se snažila "roztočit" více koleček dějů, než by mohla zvládnout. Dle mého. Počtení pěkné, ale nebylo to nic světového.

21.06.2012 4 z 5

Tajemství deníku Tajemství deníku Josephine Cox

Na začátku jsem autorčin styl psaní označila za nudný. Průběh děje a rozvíjení charakterů postav, mě však přinutili svůj názor změnit. Překvapivý konec musí zákonitě proplakat každá citlivá duše. Bravo, Josephine!

04.06.2012 5 z 5

Návrat královny Návrat královny Bonnie Vanak

Mě se teda kniha nelíbila vůbec. Naprosto nereálná situace, kdy je hrdinka drzá k Arabovi a kolotoč absurdních scén. Ee.

26.04.2012 1 z 5

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Úžasná detektivka, měla jsem strach se podívat i z okna.. :-D. Myslím, že toto je nejpodařenější autorčino dílo :-)

17.04.2012 5 z 5

Zaslíbená země Zaslíbená země Tamara McKinley

Nádhera, knížka mě strašně bavila :). První jsem četla Neúprosný žár, což je vlastně pokračováním Zaslíbené země a vůbec mi nevadilo, že jsem si to přehodila. Naopak jsem chtěla vědět, jak to všechno začalo a připadalo mi to i zajímavější. Rozhodně povedená kniha! :)

08.04.2012 5 z 5

Poslední valčík Poslední valčík Tamara McKinley

Wau, různorodá směska emocí a silný příběh od začátku až do překvapivého konce. Po dlouhé době krásné čtení, rozhodně doporučuji! :) Navíc, až se vám zalíbí tato autorka, začnete milovat Austrálii.

06.04.2012 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Tohleto je klasika. Nádherná klasika. Silný příběh, dojemný a zakázaný vztah a špatný konec. Moje top! :)

03.04.2012 5 z 5

Paměti běhny Paměti běhny Francesca Petrizzo

Zajímavá knížka. Rozhodně není typickým počtením, autorka ji pojala hodně citově. Pozoruhodně rozvíjí osud Heleny Trojské. Velkým kladem je pro mě malý počet stran, protože, věřte tomu, že po 30ti stránkách emocionálních "řešek" vás to přestane bavit.

Temný rubín Temný rubín Lisa Jackson

Mmm, tohle bylo opravdu zklamání. Lisu mám moc ráda jako autorku detektivek, ale jako pisatelku historických romancí, na mě moc velký dojem neudělala.

01.04.2012 2 z 5

Carrie Carrie Stephen King

První a asi poslední Kingova kniha, kterou jsem přečetla. Ne, že by byl špatný, ale není to tak úplně můj šálek kávy. Carrie bylo moc dobré počtení.

Krajina snů Krajina snů Tamara McKinley

Moc pěkný příběh o osudu jedné ženy. I přesto, že mi to kolikrát nedalo a stránky jsem přeskakovala (teď se opravdu rdím, protože to nedělám), tak byla knížka moc pěkná a nakonec se vše dobře vyřešilo. Jen se mi zdá, že autorka není bůhvíjaký překvapující spisovatel. U většiny Tamařiných knih si můžete konec domyslet a taky se tak většinou stane.