Paměti běhny

Paměti běhny https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80220/bmid_pameti-behny-qts-80220.jpg 4 16 6

Nestává se často, aby do literatury vstoupila tak mladá autorka, jako je Francesca Petrizzová. „Paměti běhny“ napsala jako patnáctiletá a po přepracování je vydala ve svých devatenácti letech. V Itálii je to však zvykem už od dob básníka a spisovatele Gabriela D´Annunzia, který také debutoval před dvacítkou a ihned se proslavil. Absolventka klasického gymnázia, uhranutá antickou kulturou, starým Řeckem a Římem, na příběhu Heleny Trojské přibližuje čtenářům vnitřní svět starořecké krásky a jeho blízkost myšlení moderní dívky a ženy. Petrizzová v živém interviewu na internetu zdůrazňuje rozdílnost odvěkého přístupu k milostnému životu muže a ženy. „Mužům nikdo nepočítá milenky,“ podotýká literární debutantka. Doufejme, že je to začátek slibné literární dráhy, který potěší i české čtenáře.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Plejáda

Memorie di una cagna , 2009

petunkav
20.01.2015 2 z 5

Kniha se mi nečetla moc dobře, nějak jsem se nemohla začíst. Téma pěkné, je celkem zajímavé porovnat např. s filmovým zpracováním. Celkově spíš průměrná.

kannibal28
16.06.2014 2 z 5

mne sa to vobec nelubilo dosť som sa pri tom nudil ešte že je to také krátke čakal som asi viac sexu v knihe

miuk
04.05.2014 2 z 5

Konečně jiný pohled na Helenu!

barborelka
10.04.2013 4 z 5

Myslela jsem si, že příběh trojské Heleny je stejný jako ve filmu Troja. Musím říct, že si producenti filmu umí pěkně cucat z prstu...na každé stránce jsem byla překvapená a klobouk dolů, že je autorka tak mladinka---Rozhodně doporučuji ;-)

Leskodka
07.02.2013 4 z 5

Kniha se četla dobře, trochu z jiného úhlu, taková červená knihovna o Heleně...

Lenynek
01.04.2012 4 z 5

Zajímavá knížka. Rozhodně není typickým počtením, autorka ji pojala hodně citově. Pozoruhodně rozvíjí osud Heleny Trojské. Velkým kladem je pro mě malý počet stran, protože, věřte tomu, že po 30ti stránkách emocionálních "řešek" vás to přestane bavit.

ženy Trojská válka královny Trója řecká mytologie starověké Řecko Helena Trojská manželky

Autorovy knížky

Francesca Petrizzo