Lenny33 Lenny33 komentáře u knih

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

Na knihu Johna a Xhex jsem se velmi těšila a předčila má očekávání. :) Jedna z nejlepších knih z celé série. Musím souhlasit, že Lash mohl předvést více, ale moc mě to ani nepřekvapuje, protože přesně takovej styl psaní Ward má a sama uvedla, že píše tak, aby mohla čtenářům "dát" *happyend*. :)

12.07.2012 5 z 5

Průvodce Průvodce J. R. Ward (p)

Skvělé. Pouze mě mrzí, že pár věcí v českém překladu není, - nechápu proč - zrovna ty nejvtipnější.

12.07.2012 4 z 5

Narcis v řetězech Narcis v řetězech Laurell K. Hamilton

Oproti 9. dílu značné zlepšení!!! Narcis je dokonce jedna z nejlepších knih ze série o Anitě. Napětí a akce po celou knihu, nové zajímavé postavy a ještě zajímavější problémy se kterými se musí Anita a spol vypořádat. Úryvek o temné místnosti plné visících těl udělal asi největší dojem. Nemluvě, že se konečně na scéně objevil Micah a s Richardem se rozešli. "Ardeur zmizela, aniž bych ji nasytila, a v ruce držím zbraň. Život je krásný." :) Skvělá kniha! (Přijde mi, že od nějakého 8. dílu čtu o úplně jiné Anitě,... jde to těžko, ale začínám si i na ní zvykat, i když s nechutí. "Stará" Anita byla bezkonkurenční. )

11.07.2012 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Nechala jsem se zlákat obálkou a to byla chyba. Kniha totiž nestojí za nic. Jediné co mě tak trochu zaujalo byly některé vedlejší postavy, ovšem to je tak všechno. Děj chaotický, nezáživný a pochybuji, že to v dalších dílech bude lepší - nehodlám to zjišťovat. O hl. postavách se ani nezmiňuji. Tu 1* dávám jen a jen za tu obálku, která je prostě úžasná. :)

10.07.2012 1 z 5

Obsidiánový motýl Obsidiánový motýl Laurell K. Hamilton

Já tedy od knihy čekala více a dokonce se mi poprvé u knih od Laurell stalo, že jsem se nudila. Anita se mi už moc nezamlouvá a to jsem ji v prvních dílech zbožňovala. Děj byl táhlý, předvídatelný a co se týče akce a napětí nešahá předchozím dílům ani po paty. Rozhovory úmorně zdlouhavé, o ničem, prostě nudné. A kupodivu se mi asi nejvíce líbila postava Olafa – a to jsem vždy špatňáky nesnášela. :) Z Edwarda jsem teda moc unešená taky nebyla - čekala jsem od této postavy více a Donnu bych nejraději něčím přetáhla, aby mu neotravovala život. Celkově pro mě velké zklamání. Jsem hodně zvědavá na další díl. Doufám, že toto byla jen vyjímka a vše se zase vrátí do starých kolejí, knihy o Anitě totiž miluji a v jejich žánru u mě nemají konkurenci. Všechny předešlé díly byly za 5* a proto dosti s nechutí dávám motýlovi 3* - je mi líto, ale na víc to není.

03.07.2012 3 z 5

Vyvolený milenec Vyvolený milenec J. R. Ward (p)

Této knihy jsem se z celé "série" bála nejvíce, protože nejsem zrovna fanoušek Phuryho. Ovšem kniha mně mile překvapila a přijde mi, že až od tohoto dílu se začíná děj konečně pořádně hýbat a něco se tam děje (předchozí díly byly spíše o vztahu mezi hl. hrdiny a bezduší byli jen v pozadí děje). Souhlasím, že příběhy vedlejších postav knihu hodně zlepšily, ovšem já hodnotím knihu jako celek, ne její částí – a jako celek se musím Wardové poklonit, že konečně přidala na akčních scénách a bezduší nejsou jen figurky, čekající až s nimi někdo pohne.

21.06.2012 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Podle recenzí jsem od knihy nejspíše očekávala příliš. Kniha mně tedy nezaujala vůbec. Postavy mi přišly jako loutky, -naprosto bez charakteru a osobnosti - které neví co by. Děh vláčný, ba až nudný. Vzdala jsem to někde v půlce a na dočtení knihy se rozhodně nechystám.

03.06.2012 2 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Nerudy si cením za popis, který je v jeho podání bravůrní. Ovšem samotné příbehy mě nijak nezaujaly.

03.06.2012 4 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

I po několikátém přečtení považuji Provinilé slasti za jeden z nejlepších dílů a knihu, která čtenáře skvěle seznámí se světem Anity Blake a navnadí na další díly. Silná závislost - jednou jsem do tohoto světa vkročila a už není cesty zpět.

03.06.2012 5 z 5

Modrý měsíc Modrý měsíc Laurell K. Hamilton

V prvních dílech v celibátu, kdy to dávala sežrat všem chlapům(i ženám), co to na ní jen zkusili a nyní se bojím, že přijde díl, kdy skočí do postele snad s každým. Zajímavé i smutné zároveň. Jinak další kvalitní a propracovaná kniha o Anitě, ovšem zatím ze všech dílů na mě udělala nejmenší dojem. Také mi přijde až moc přehnané, když jednu chvíli je Anita ta nejlepší a maj z ní všichni "nahnáno" a v další chvíli se válí na zemi, když jí někdo "sundá". Mě to připadá, jako až moc velké skoky, jako kdybych četla o dvou úplně jiných Anitách. Ovšem i přesto všechno považuji - v jejím žánru - knihy o Anitě mezi bezkonkurenčně nejlepší.

03.06.2012 5 z 5