lenkahrabalkova lenkahrabalkova komentáře u knih

Bestie uvnitř Bestie uvnitř Liselotte Hammer

Docela děsivé a temné téma a čtení. Je šílené, jak se lidé nechají zmanipulovat médii až do davové hysterie. Jinak se to četlo dobře, líbilo se mi, že to není jen čistě detektivka, ale je tam i společenské dilema. Určitě si přečtu i další knihu těchto autorů.

13.11.2013 4 z 5

Navždy tvůj Navždy tvůj Daniel Glattauer

Kniha , její styl a rozdělení kapitol - fází vztahu, se mi velmi líbila. Začetla jsem se hned od první stránky a nemohla jsem se odtrhnout. Pěkně a děsivě propracovaný příběh. Nechci ani domýšlet, kolik emočně labilních, přesto docela inteligentních lidí, kolem nás žije. Po přečtení knihy jsem o ní ještě nějakou dobu přemýšlela, listovala si jednotlivými kapitolami a sledovala jednání Hannese. Působivé čtení, které se mi dostalo pod kůži. Jen je škoda, že nemá čtenář možnost zjistit, proč z Hannese vyrostl labilní člověk, většinou to má nějakou příčinu a štve mě, že ji nemám možnost zjistit :-) Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora.

28.10.2013 5 z 5

Na vrcholu vlny Na vrcholu vlny Agatha Christie

Krásná oddychovka od úžasné autorky. Řekla bych, že jedna z jejich nej, alespoň pro mne. Mnohem lepší, než filmová verze, mám pocit, že byl film dost pozměněn oproti knize. Pěkný konec :-) Určitě se k ní zase někdy vrátím.

12.10.2013 5 z 5

Páteční klub pletení Páteční klub pletení Kate Jacobs

Příjemné a pohodové čtení, taková oddechovka o ženském trápení a pletení :-) Sama chodím do klubu pletení, u nás ve městě jeden máme, scházíme se každý týden v kavárně a pleteme, háčkujeme a drbeme :-) Jako v té knize, proto 4 hvězdičky, za tu pletací a tvořivou atmosféru v knize.

22.09.2013 4 z 5

Lanýže Lanýže Lenka Horňáková-Civade

Velmi příjemná a oddechová knížka. Jak se říká, jiný kraj jiný mrav. Líbilo se mi vykreslení prostředí a charakterů lidí, kteří žijí v Provance a živí se sběrem lanýžů, žádná kýčovitá kniha.

10.09.2013 4 z 5

Za všechno se platí Za všechno se platí Liselotte Hammer

Druhý díl se mi líbil mnohem více než první. Jako by se sourozenci v tom prvním díle teprve rozepisovali, sehrávali jako tým - pár. Druhý byl už více plynulý a tak říkajíc sladěný. Těším se na další díly, které mají u nás vyjít.

26.11.2013 5 z 5

Dokud světlo nepohasne Dokud světlo nepohasne Agatha Christie

U této knihy jsem dlouho váhala s hodnocením. A.Christie mám velmi ráda, u jejich knih si příjemně odpočinu, ale z této knihy mám smíšené pocity. Kromě povídky Zlato z ostrova Man (ta mě moc nenadchla) se mi líbily všechny. Ale některý styl mi k A.Christie moc nesedí. Asi jsem si zvykla moc na její detektivní romány :-)

07.10.2013 4 z 5

V cizích zahradách V cizích zahradách Peter Stamm

Moc povedené povídky. I když nás postavy jednotlivý povídek provázejí pouze několik stránek, člověk má pocit, jako by je znal delší dobu. K některým povídkám se budu určitě ráda vracet.

28.04.2011 5 z 5