lenka9250 lenka9250 komentáře u knih

Kniha se četla hodně dobře, příběh měl spád, někdy až moc, některé postavy nebo situace by si zasloužily víc pozornosti a prostoru do hloubky. Každopádně jako pohled na část našich dějin dobré.

19.01.2024 4 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Poslouchala jsem jako audio a bylo to skvělé ... až na ten konec :D
Ale jinak zábavné, vtipné, takový ten černější sarkastičtější humor podle mého vkusu.

06.12.2023 4 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Vynikající! Můj první King v rámci výzvy. Poslouchala jsem jako audioknihu v podání Helgy Čočkové. Skvěle odvyprávěný příběh.

05.02.2023 5 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Taková detektivka oddychovka, žádný horor s potoky krve. Sympatická, z českého prostředí, hezky vykreslené postavy, popsané prostředí.

19.06.2023 4 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

To bylo tak vtipné... Poslouchala jsem jako audioknihu v podání Petra Črvrtníčka. Mělo by u toho být varování "neposlouchat v MHD a při běhu!" :D

24.05.2023 5 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Krásně napsaná kniha o lidech, kteří mohli žít úplně jinak, ale ...

25.01.2023 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

To bylo strašné a ještě horší, nedoposlouchala jsem! Prvoplánovité. Jasně, potenciál nějaký byl, ale tohle? Těch "náhod" na mě bylo až dost.

08.02.2022 odpad!

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Právě jsem doposlouchala audioknihu. Nádherná. Perfektní přednes Terezy Bebarové a Miroslava Táborského. Jen konec mi přišel jakoby vypuštěný...

14.02.2017

A zase vtipné. Sice se autor malinko opakuje, při oddechovce a delším odstupu od předchozí knihy to ale zas tak nevadí.

24.05.2023 4 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Příběh vlastně o obrovském štěstí v neštěstí. Čtivé, svým způsobem napínavé, i když člověk ví...

22.05.2023 4 z 5

Všichni mají pravdu Všichni mají pravdu Paolo Sorrentino

Posloucháno jako audioknžka ve skvělém podání p. Vyorálka. Mísila se ve mě spousta pocitů, od rozčílení, naštvání přes pohoršení, zhnusení až po lítost, to vše ve vztahu k hlavní postavě. A pak také hlasitý smích - zase...neposlouchat v MHD a při běhu! :D

24.05.2023 4 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Poslouchala jsem jako audioknihu, zajímavé čtení.

21.03.2023 5 z 5

Tichý Don. Díl 1–2 Tichý Don. Díl 1–2 Michail Alexandrovič Šolochov

Vytaženo z knihovny z nouze (volba Jirásek nebo toto) a VELKÉ překvapení. Překvapivě čtivý román. Jedna hvězda dolů za starý překlad u tohoto vydání, působil z dnešního pohledu místy už archaicky.

13.02.2023 4 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Poslouchala jsem jako audioknihu. Fiktivní příběh, který s realitou tehdejších všedních dní asi moc společného neměl. Ale napsané je to hezky, stále se něco děje, v knížce je vývoj, jednotlivé postavy a vztahy mezi nimi hezky vylíčené. No když to člověk srovná s jinými, více dokumentárními knížkami, je to spíš taková červená knihovna...

15.08.2022 4 z 5

Emil Běžec 00:10 Emil Běžec 00:10 Pavel Kosatík

Skvěle napsaná a jako audio zpracovaná (a velmi ku prospěchu celkové atmosféry) knížka o osobnosti, o které už tak na 100% přesvědčená nejsem. Každopádně z pohledu sportovce - hoby běžce skvelá mitivace a úvahy o běhu.

21.11.2023 5 z 5

Nelituji: Život Edith Piaf Nelituji: Život Edith Piaf Carolyn Burke

To bylo táááák... všechno... Krátký plný život popsaný skvělým způsobem. Poslouchala jsem jako audio, k dokonalosti chyběly jen autentické předěly z písní E.P.

21.11.2023 5 z 5

Člověk má dělat to, nač má sílu. Život Olgy Havlové Člověk má dělat to, nač má sílu. Život Olgy Havlové Pavel Kosatík

Zajímavé čtení o první dámě, jen se mi zdálo poněkud zkratkovité, mohlo být zajímavé se dozvědět více, pohledy jejích přátel na ni, větší popisy událostí, kterých se zúčastnila. I přes to všechno jsem se dozvěděla pro mě nové informace.
Poslouchala jsem jako audioknihu v podání skvělého Jiřího Ornesta.

15.08.2022 4 z 5