Lenka83lm Lenka83lm komentáře u knih

Tieň vetra Tieň vetra Carlos Ruiz Zafón

Je to príbeh v príbehu, ktorý je napísaný úplne „bravúrne“. Kniha mala naozaj všetko, napätie, temno, tajomstvá, ale aj humor a krátke a výstižné opisy Barcelony.

... „ Bea vraví, že umenie čítať pomaly vymiera, že tento intímny rituál zaniká, že kniha je zrkadlo a môžeme v ňom vidieť iba to, čo máme vo svojom vnútri, že do čítania človek dáva svoju myseľ i dušu a že to je bohatstvo, ktoré je čoraz vzácnejšie.“ ...

12.01.2020 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Toto bol veľmi smutný príbeh. Nejdem hodnotiť ako to bolo písané, či výborne, či zle, ten príbeh si to nezaslúži. Sám o sebe je veľmi silný, jednoducho musíte čítať ďalej aby ste sa dozvedeli čo sa so sestrami stane. Budem ešte dlho myslieť na to, ako sa máme teraz dobre. Čo všetko si musela pani Věra so sestrou prežiť bolo hrozné a dokázať po to všetkom ešte o tom rozprávať, sú to veľmi silné ženy....

24.05.2019 5 z 5

Veronika sa rozhodla zomrieť Veronika sa rozhodla zomrieť Paulo Coelho

Coelho patrí k tým spisovateľom, ktorého knihy by sa asi nemali čítať za sebou. Kým z Alchymistu som bola nadšená, táto knižka ma až tak nenadchla. Nedá sa povedať, že by bola zlá, práve naopak, ale latka bola nastavená už vysoko. V každom prípade ju hodnotím ako zaujímavú a som rada, že som ju prečítala.

09.02.2019 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Alchymistu si buď zamilujete alebo odsúdite hneď po prvých stránkach. Samotný príbeh mladého pastiera oviec o hľadaní svojho Osobného príbehu, o nevzdávaní sa svojho sna je doplnený o myšlienky a úvahy, nad ktorými človek po prečítaní knihy ešte dlho rozmýšľa. Za mňa skvelá a naozaj inšpirujúca kniha.

02.02.2019 5 z 5

Temné tajomstvá Temné tajomstvá Hans Rosenfeldt (p)

Veľmi dobrý záver, do poslednej chvíle som nevedela, kto je vrah. Kto bude dcéra Sebastiana som tušila, ale s tým vrahom to bolo pre mňa prekvapivé. Začiatok knihy sa mi trošku ťažšie rozbiehal, ale o to rýchlejšie som „zhltla“ koniec. Pohľady do súkromia skoro všetkých detektívov by som miestami oželela, ale boli primerané, žiadne rozpisovačky a hlboké úvahy. Za mňa palec hore a 4 hviezdičky :)

29.01.2019 4 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Jedna z lepsich Danoviek. Velmi dobre sa citala a nevadil mi ani otvoreny zaver :)

09.01.2019 4 z 5