lenka7679 lenka7679 komentáře u knih

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Opravdu čtivá kniha a já ji doporučuji. Přesto strhávám jednu hvězdu za to, že... Ale to by mohl být spoiler a já raději nechám na každém, aby si utvořil názor sám. Jisté pasáže jsou opravdu brutální. Každopádně až na pár věcí, které mě štvaly to byla vážně dobrá detektivka. Jde se na druhý díl...

06.11.2019 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Musím upřímně říct, že se mi chtělo dát hvězdy tři, ale protože mám přečtené všechny díly a proto, že jak Nick, tak Hunter s Garciou jsou moji oblíbenci dávám čtyři. Tuto knihu hodnotím jako nejslabší ze série. Bylo tam zkrátka všeho moc a vše tak překombinované, že se špatně četla a já se u ní doslova modlila, ať už to skončí. Knihy beru jako fikci a i tak k nim přistupuji, ale někdy je něčeho tak příliš až je toho moc.

29.09.2019 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Kniha byla překvapením, opravdu dobře napsáno, četla se sama. Už se nemohu dočkat až přečtu další díl.

16.02.2019 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Upřímně já v tom styl Agely Marsons nevidím ani za mák. Protože její knížky se čtou opravdu samy a bohužel tady to od začátku drhne a to dost. Do knihy jsem se nemohla začít, vůbec mě nezaujala, nevtáhla do děje, spousta stránek mi přijde zbytečných. Miluji knihy, které člověka chytí a nepustí dokud není konec a i potom má člověk knihu v hlavě. Tato to bohužel není. Je to pouze můj názor a komentuji snad jen proto, že se tato kniha přirovnávala k výše zmiňované spisovatelce.

19.01.2019 1 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Opět skvělá Kim, já prostě tento žánr miluji. Psané velmi čtivě a přečtené jedním dechem, opět skvělý příběh. Zajímavá dějová linka, o překvapení není nouze a napětí opět funguje. Určitě vřele doporučuji od prvního dílu, je to zkrátka návykové.

20.10.2018 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvělé, svižné, překvapující. Konec až tak ne, pak už jsem tušila, kdo je vrah, ale nic to tomu neubralo. Začátek je úžasný, hned vás to hodí do děje, chytne a nepustí, žádné přemýšlení, jestli to bude stát za to, prostě to víte. Přečteno jedním dechem Skvělé, už se těším až přečtu další díly. Robert je sympaťák. Nebudu psát nic dalšího, abych neprozradila děj.

27.04.2018 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Měla jsem obavu, protože ten hype okolo je neuvěřitelný. Jenže jsem neodolala. A upřímně musím říct, že ta kniha a především autorka, si zkrátka ten ohlas zaslouží. Jak častěji bývám zklamaná, tak zde jsem nadšená.

S lehkostí napsáno a s neuvěřitelnou lehkostí přečteno. Kniha se čte sama. Děj plyne bez zádrhelů a krásně navazuje na sebe. Nestojí nikde na místě a nesměle nepřešlapuje. Jsem ráda, že jsem neodolala a objednala. kdybych si knihu nešetřila, přečetla bych ji hned ten den, co jsem ji dostala, jenže já se kochala a tak jsem si čtení dávkovala. Na víc jsem to už bohužel nenatáhla.

Nebudu lhát, zápletka je jasná jako facka a spousta situací a vyústění se dá předvídat, jenže to, jak je vše vykresleno vás nenechá se do příběhu neponořit. Postavy a jejich charakter jsou skvěle vykreslené. Chemie mezi postavami funguje také přesně jak má. Záporáci jsou odporní, klaďasům to věříte taky.

Prostředí je velmi povedené a především neohrané. Líbilo se mi a jsem nadšená z draků, popisů okolí i akademie. Prostě jedna z letošních nejočekávanější novinek se povedla. A teď nezbývá, než čekat na další díl. Jediné, co zbývá ještě říct je, že doporučuji.

29.03.2024 5 z 5

Tvoje vina Tvoje vina Mercedes Ron

Správňačka Noah mi ve druhém díle neskutečně pila krev. Taky sev příběhu skoro až do konce nic neděje. Vše se rozproudí až na konci, ale to dojdou stránky. Z vlastní zkušenosti je v trilogii druhý díl vycpávkový, což tady úplně sedí. Spousta zbytečných písmenek, točení se neustále na místě a nelogické jednání všech postav. Opravdu se chovají všichni divně.
Nehledě na to, že mi přijde, že autorka totálně přepsala charaktery postav.
Co se musí nechat, že se kniha čte docela lehce a má hezkou obálku.
Ani nevím, jestli se vlastně na třetí díl těším a chystám. Vzhledem k tomu, že už teď vím o čem nejspíš bude.

31.01.2024 2 z 5

Hněv kejklíře Hněv kejklíře Amo Jones

Pokračování běsnění. Vítejte a zdržte se, bude to ještě jízda.
Opět velmi čtivé a pekelná zápletka, která stejně jako v prvním díle udrží pozornost až do samého závěru.
Vzhledem k tomu, že již čtu třetí díl, nastřelím, že čtenáře čeká ještě neskutečná jízda.
Určitě čtěte a pokračujte směr další díl. Každý ve vás něco zanechá.

31.07.2023 5 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

Skvělé překvapení. Knížka je úžasná a zvrat na konci je pekelný, stejně jako bratři. Moje první od této autorky a vzhledem k tomu, že právě čtu třetí díl série, určitě ne poslední. Každopádně mě nalákala mě k přečtení všech jejích knížek. Jen jako blíženec vím, že je musím přečíst rychle, dokud mám své temné období. Dark romance je speciální druh knih a není určen každému, každý proto musí zvážit, zda mu sedne.
Dove je unesena, tedy hlavně Kingem. Je to zlej kluk a ona zlý kluky může. Ostatně ani ostatní bratři nejsou úplně k zahození. Tanec jí vždy držel při životě a nejinak tomu bude i teď. Možná se ze všech těch problémů vytančí, nebo jí možná taky zabijou. Co je pravda a co iluze?
A musím připsat body za obálku a skvostně napsanou anotaci, protože ta mě nalákala na první doboru a nelituji. Kniha se čte lehce, od začátku vtáhne čtenáře do děje a až do konce drží v napětí. Zvrat a rozuzlení jsou napsány famózně a až v úplném závěru, takže napětí nepoleví až do samého konce. A jako bonbonek, je to teprve začátek a bude se ostřit. Prostředí cirkusu je taktéž geniální a neotřelé. Vřele doporučuji.

31.07.2023 5 z 5

Transcendence Transcendence Jewel E. Ann

Páni, tohle bylo něco, naprosto skvělýho. Děj měl spád, postavy reálné tak, že jsem si připadala, jako bych četla o starých známých. Příběh úžasný a po čertech dobrý. Jsem nesmírně napnutá, jak bude pokračovat a poprvé za dlouhou dobu můžu říct, že vůbec netuším, jak dopadne.
Autorka si čtenáře získá hned na prvních stránkách, tím jak dokáže příběh vyprávět, je to vtipný, je to napínavý, je to sexy a neskutečně dobrý.
Jen a jen doporučuju a těším se na další díl.

25.04.2023 5 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Dobrý příběh, bavila mě detektivní zápletka. Zbožňuji duchařské příběhy, ale tady se to skutečně o duchařino jen otřelo. Napětí jsem necítila a k hororu to má dle mého názoru taktéž daleko. Jenže nějakým způsobem, když jsem přijala to, že se u téhle knížky bát fakt nebudu, mě to chytlo. Takže jsem knihu spíše hodnotila jako detektivku a jsem spokojená. Je to napsáno čtivě, postavy jsou lehko zapamatovatelné, jejich konání pochopitelné a uvěřitelné. Nezůstala žádná hluchá místa. Pokud se chcete bát, sáhněte po něčem jiném, ale pokud vás lákají záhady, směle do čtení.

20.10.2022 4 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Skvělé pokračování série. Autorka umí probudit ve čtenářích všechny pocity, což je vidět z komentářů níže. To je to, co v knížkách hledám, ten zápal a možnost se do příběhu vžít. Tady nic z toho nechybí. Každý si v této sérii najde své oblíbence.

21.04.2022 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Autorce této knihy bych doporučila odtučňovací kůru, tak o 200 stran zhruba a bylo by to super, mělo by to děj, napětí a spád. Takhle to bylo jen ucourané. Manžel se mě vtipně zeptal, kdo byl vrahem, obratem jsem odvětila, že autorka.
Tohle prodloužené utrpení jsem dočetla jen proto, že poslední čtyři knihy, se kterými jsem měla to neštěstí byly o hodně větší průšvih, než tato.
Jdu bohužel na druhý díl a doslova se modlím, aby alespoň o kočičí chlup lepší, když už ho mám.

28.10.2021 2 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Víte, člověk má vždy pocit, že každá situace musí mít nějakého viníka, ale ono to tak ve skutečném životě nechodí. Někdy je to tak, že jsou všichni bez viny. Krásně a poutavě napsáno. Něžný příběh, není o takovém jiskření, je spíš sladký a hodně romantický.

22.04.2021 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Tohle byla taková blbost :) Elle píše skvěle, ale tomuhla chyběla jakákoliv hloubka, postavy nebyly dobře vykreslené. Přišlo mi to spíchnuté horkou jehlou.

21.04.2021 3 z 5

Z počátku jsem u některých pasáží smála, až mi tekly slzy z očí. Bohužel ke konci humoru ubývalo a moc se nebylo čemu smát. Některé věci se neustále opakovaly a nebyly pak již vůbec vtipné. Dávám hvězdy za slzy smíchu ze začátku.

17.12.2020 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Osobně tyhle natahované knihy nemám ráda. Otevřený konec je na houby a konec této knihy vlastně taky. Předchozí díly se mi líbily mnohem víc. Každopádně je to můj pocit. Jinak je vše opět jak má být, příběh je psaný čtivě, děj svižně odsýpá.

13.12.2020 4 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Těšila jsem se a přišlo zklamání. Když řeknu, že to byl šedošedý průměr, je to u této knihy pochvala. Na to, kolik má stránek, tak je minimálně polovina spíš rozbor osobního života, než vyšetřování vražd. Ty se tam spíš tak nějak připletly. Řešily se také tak nějak samy. K žádnému wau momentu nikde nedošlo. Mělo to potenciál, který byl hned z kraje zahrabán.

08.12.2020 2 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Perfektní čtení. Po tom, co jsem poslední dobou četla, musím dát pět hvězdiček a doporučit. Pokud se vám líbí Robert Bryndza a třeba Angela Marsons, jako mně, tak je tato kniha jistotou. U knih nehodnotím, zda je to uvěřitelný příběh, protože knihy jsou fantazie, fikce, tedy většina. Takže uvěřitelnost pro mě není kritériem k hodnocení. Tím je čtivost a umění autora příběh podat, umění upoutat ho příběhem a vtáhnout do děje tak, že se nemůže odtrhnout. To tato kniha splňuje, Originalita? Co to je, dá se vlastně ještě vůbec vymyslet něco nového?

03.12.2020 5 z 5