lenka7348 lenka7348 komentáře u knih

Lovec zločinců Lovec zločinců C. S. Quinn

Detektivní či thrillerové náměty nemám příliš v lásce, ale tato kniha mě poměrně zaujala. Začátkem se mi prokousávalo trochu hůře, ale po rozvinutí děje už to bylo dobré. Příběh byl zajímavý, uchvátilo mě i prostředí starého Londýna a období, do něhož byl děj zasazený. Ráda bych si přečetla pokračování Charlieho příběhu.

13.04.2017 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Velmi zajímavé zpracování příběhu o sirénách, které mě bavilo od začátku do konce. Selekce to není, což je vlastně dobře, jelikož tím autorka dokázala, že umí psát i o něčem jiném.

29.03.2017 5 z 5

Vřeteno osudu Vřeteno osudu Otomar Dvořák

Kniha je to bezesporu zajímavá a pan Dvořák je očividně velkým znalcem historie, díky kterému jsem se dozvěděla mnoho zajímavých informací o našich předních umělcích. Bohužel jsem se i přes tyto nesporné klady Vřetenem osudu doslova prokousávala (proto ty 3*). Možná to bylo způsobeno tím, že mě popisované období českých dějin nikdy příliš nechytlo za srdce nebo snad zvoleným jazykem, těžko říct.
Abych nebyla jen negativní, přečtení knihy na mě přece jen mělo vliv - konečně jsem si svou knihovničku rozšířila o Máj a Kytici, dokonce v jednom svazku (i když ani jednoho autora by toto spojení asi příliš nenadchlo). :-)

12.02.2017 3 z 5

Příběh filmu Tři bratři Příběh filmu Tři bratři Jan Svěrák

Kniha obsahuje zajímavé informace z průběhu natáčení filmu Tři bratři a okolností vzniku této pohádky. Vše je doplněno fotkami a komentáři. Zpracování se mně osobně velmi líbí a určitě se podívám na další knížky z edice.

10.05.2024 4 z 5

Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Lauren Graham

Gilmorky miluju, Lauren Graham mám ráda jako herečku, ale z této knihy nejsem moc "odvařená". Přišlo mi, že ji tlačil čas s odevzdáním rukopisu, tak prostě něco vyplodila. Číst se to dá, o tom žádná, ale jediné, co si z toho odnáším je pocit, že mi kniha hrozně připomínala seriál S*x ve městě. Tohle přebilo vše ostatní. Škoda...

28.02.2024 2 z 5

Eleonora ze Schwarzenbergu - Skutečná upíří princezna Eleonora ze Schwarzenbergu - Skutečná upíří princezna Victoria Kanakaredes

Některým knihám by rozhodně prospělo méně stran...

17.12.2023 3 z 5

Sestry Chanelovy Sestry Chanelovy Judithe Little

Abych pravdu řekla, kniha mě příliš neoslovila, čekala jsem asi něco jiného. Ve výsledku to na mě působilo jako jen těžko uvěřitelný příběh, který pořád jako by klouzal po povrchu, ale nešel do hloubky. Což je škoda, jelikož potenciál zde byl...

10.07.2023 3 z 5

Krambambuli - Příběh loveckého psa Krambambuli - Příběh loveckého psa Marie von Ebner-Eschenbach

Opět důkaz toho, že kniha nemusí mít 1000 stran, aby dokázala zaujmout. Na pár stránkách autorka krásně vykreslila dobu, v níž žila. Rozdíly mezi vrchností a poddanými byly opravdu velké, stejně jako mezi mužem a ženou. Pes zde má nejspíše představovat věrnost, ač v tomto případě poměrně zaslepenou, až nezdravou, která hraničí s posedlostí.

15.10.2022 4 z 5

Legenda o svatém Václavovi Legenda o svatém Václavovi Ivana Pecháčková

Hezké zpracování legendy o sv. Václavovi. :-)

22.09.2022 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Nepovedená kombinace "50 odstínů šedi", "Mám tě ráda, nemá tě ráda" a Rosamunde Pilcher = opět něco do tzv. záchodové knihovničky...

23.09.2021 1 z 5

Magická síla bylin - Jak si přičarovat štěstí Magická síla bylin - Jak si přičarovat štěstí Denisa Fulmeková

Přehledná kniha plná skvělých postřehů a zajímavostí. :-)

04.05.2021 5 z 5

Magické byliny Magické byliny Klára Trnková

Pěkná knížečka, přehledná, hezké ilustrace.

23.04.2021 4 z 5

Kouzlo stromů Kouzlo stromů Tess Whitehurst

Zajímavá kniha, hezky (i graficky) zpracovaná. Je ale pravdou, že vzhledem k původu autorky je více jak polovina uvedených stromů pro nás velmi exotická. Ale zase si člověk rozšíří obzory. :-)

22.04.2021 3 z 5

Magické praktiky, rituály a pověry našich babiček Magické praktiky, rituály a pověry našich babiček Klára Trnková

Něco jsem znala, něco pro mě bylo nové. Milá malá knížečka. :-)

17.02.2021 4 z 5

Vysněná kavárna na zámku Vysněná kavárna na zámku Caroline Roberts

(SPOILER) Klasický romantický příběh, kdy zklamané děvče ke štěstí přišlo...Což by mi rozhodně nevadilo, pokud by to bylo lépe napsáno. Bohužel musím přiznat, že zklamaným děvčetem jsem byla tentokrát já. Něčeho tam bylo příliš, např. neustálých zmínek o tom, že Ellie chce na zámku vybudovat skvělou kavárnu, a kvůli tomu opustila svůj dřívější život. Jinde mi zase přišlo, že byla myšlenka/situace uťata příliš brzy. Za mě tedy slabší průměr.

24.01.2021 3 z 5

Květomluva Květomluva Klára Trnková

Moc hezky zpracovaná knížečka o dnes již skoro zapomenutém způsobu tajné komunikace. Trochu mi ale chyběly informace týkající se způsobu předávání květin.

Velikonoce Velikonoce Klára Trnková

Knížečka obsahuje de facto stejné informace jako "Velikonoční koledy, zvyky a obyčeje naší babičky" od téže autorky.

12.01.2021 4 z 5

Velikonoční koledy, zvyky a obyčeje naší babičky Velikonoční koledy, zvyky a obyčeje naší babičky Klára Trnková

Milá, útlá knížečka s krásnými obrázky. Velikonoční zvyky a koledy přehledně na jednom místě.

12.01.2021 4 z 5

Pověsti a pohádky z náměšťských lesů Pověsti a pohádky z náměšťských lesů Jiří Fiala

Dle mého názoru je tato sbírka o něco povedenější, než "Pověsti a pohádky Terezského údolí", ale pravopis a stylistika jsou stále na příšerné úrovni. Přitom by stačilo, aby si to přečetl někdo další, klidně jen z autorovy rodiny. Člověk, který něco píše, často své chyby už nevidí, protože svůj text čte několikrát, a tak mu to ani nepřijde. Škoda, mohlo to být moc hezké počtení.

11.01.2021 3 z 5

Hanácké pohádky a pověsti Hanácké pohádky a pověsti Bohumír Štéger

Nenadchne, neurazí. Práce pana Štégra si vážím, ale literárně se na tom dalo trochu víc zapracovat, aby byly pověsti i pohádky čtivější.

22.11.2020 3 z 5