Lenka541 Lenka541 komentáře u knih

Krásná knížka! Opět jsem vděčná Čtenářské výzvě, protože samotnou by mě nenapadlo sáhnout po historické literatuře . Už se těším na příběh další kralovny, který si určitě přečtu.

20.02.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy. Ráda jsem si knížku po dlouhé době zase přečetla. Tento první díl se mi pořád líbí ze všech nejvíc. Vyloženě letní oddechovka .

22.08.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Do půlky se mi děj zdál zbytečně zdlouhavý,ale od druhé poloviny nabral spád a bavil mě. Hlavní vyšetřovatelé Laura a Adam mi přišli sympatičtí, i když spolu měli nedořešený a komplikovaný vztah. Určitě si přečtu i třetí knížku z této série.

11.06.2023 4 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Tak to byla síla. Myslela jsem, že se nic nevyrovná knize Vyhnání Gerty Schnirch od Kateřiny Tučkové, ale teď už to říct nemůžu. Krásný a smutný příběh z prostředí určeného k likvidaci lidí, který jen tak z hlavy nějakou dobu nedostanu. Vřele doporučuji !!!

21.06.2022 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Moc pěkná, čtivá, ale taky smutná kniha.

30.04.2022 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Co kniha, která se mi v poslední době dostane do ruky,to silný příběh. U této tomu nebylo jinak. Podmanivá, smutná, krásná, čtivá a hlavně neodložitelná.

03.04.2023 5 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Moje první knížka od této spisovatelky a určitě ne poslední. Napínavá a čtivá od začátku do konce. Ze zvráceného chování vraha i ze samotného popisu jeho zevnějšku se mi dělalo zle, takže to není určeno pro slabší povahy. Londýnský kriminalistka Baarda a přizvaná forenzní psycholožka Connie mně byli od začátku sympatičtí, což je pro mě u detektivek hodně důležité, takže rozhodně knížku doporučuji.

28.01.2023 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Ze začátku jsem si nebyla úplně jistá tím, že mi bude příběh tak mladých lidí blízký. Postupně mě ale knížka dostala a i když mi přišlo téma vyloženě nepravděpodobné a po každém ročním setkání Bena a Fallon jsem byla rozhozená, nemohla jsem knížku odložit. Každá knížka od Colleen je úplně jiná, originální a čtivá a 9. listopad patří mezi ně.

20.02.2022 5 z 5

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Knížka drsná, dojemná, nešlo od ní odejít. Člověk si po přečtení váží všeho,co má. Měl by si jí přečíst každý.

11.02.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

V této sérii je díl od dílu lepší a lepší. Naprosto skvělá knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout.

05.12.2023 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Jsem nadšená. První díl je jako úvod do celé série naprosto úžasný. Jelikož jsem před tímto dílem přečetla dva různé následující díly této série , byla jsem hodně překvapená, jak se průběžně vyvíjela postava Josie. Teď už to vezmu pěkně popořadě a jdu na druhý díl.

17.11.2023 5 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Moc pěkný a dojemný příběh. Vzájemná láska tu zachraňuje a uzdravuje nemocné a zlomené duše hlavních hrdinů. Doporučuji.

25.09.2022 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Moc hezký a dojemný příběh. Z počátku jsem se nemohla do knížky začíst, ale s každou další stránkou mi byl Ove čím dál víc milejší a zábavnější. Určitě stojí za to si knížku přečíst.

23.01.2024 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Moje první knížka od autorky. Dostala se ke mně náhodou a musím říct, že se mi moc líbila. Ráda si přečtu celou sérii.

16.07.2023 5 z 5

Knížka mě pobavila. Četla se mi dobře, lehce, často jsem se musela smála nahlas. Správně praštěný příběh. Určitě si přečtu i druhý díl.

10.01.2023 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Krásná knížka. Četla jsem i Tatéra,ale Cilčin příběh mi přišel daleko více otřesný a smutný. Vřele doporučuji.

22.10.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Příjemné , nenáročné čtení s pohádkovým koncem. Kavárna v Kodani se mi líbila o trošku víc, ale i tak stojí za přečtení.

09.09.2022 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Opět jsem naprosto spokojená. Děj měl správný spád a napětí. Hlavní vyšetřovatelka Josie mi je moc sympatická a tím, že autorka myslí na vývoj jejího nelehkého osobní života, je mi celá detektivka bližší a těším se na její pokračování.

27.11.2023 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Fantasy zřejmě přicházím díky Geraltovi na chuť. Příjemné, čtivé, pohádkové. Myslím, že jsem neskončila u prvního dílu.

03.11.2023 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Za mě nejlepší ze všech tří dílů. Napínavé, poutavé čtení,jen nějak nemůžu uvěřit, že by to měl být konec série. Mezi Laurou a Adamem se to začalo zase hezky vyvíjet,tak si myslím, že na dalších pár dílů by mohlo být o čem psát. V každém případě se moc těším na další knihu od autorky, protože mi její styl psaní líbí.

24.08.2023 5 z 5