Lenka Žofka Lenka Žofka komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Jedna z prvních knížek s touto tematikou. Myslím, že by měla být v povinné četbě, aby každý alespoň přeneseně měl ponětí, co můžou drogy udělat s jejich mentalitou a životem jako takovým. Téhle tematiky nebude nikdy dost, protože pořád se najde spousta nepoučitelných. A ať bude ta knížka sebestarší, je aktuální - život feťáků je pořád stejný, nejvíc se mění svět, který je obklopuje...

07.01.2012 5 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Typický Svěrákův "laskavý humor" - nikoho neurazí. Ale že by vyloženě nadchnul to také ne - do metra než koukat na trubky dobré :)

05.01.2012 2 z 5

Zlaté město Zlaté město John Twelve Hawks

Z celé trilogie byla prostě nejlepší "Temná řeka". Zlaté město už je tak trochu mimo, všichni mi tam přijdou strašně naměkko :)

05.01.2012 3 z 5

Snadný prachy Snadný prachy Jens Lapidus

Jedna z mála knih u kterých jsem ráda, že jsem nejdřív viděla film. Kniha samozřejmě x-krát lepší, vícevrstvý děj, který je proprácován do hloubky - to Vám film nabídnout nemůže - především všechny úvahy postav. Budete všechny ty grázly mít rádi :)

05.01.2012 4 z 5

Byl jsem Saddámovým synem Byl jsem Saddámovým synem Latíf Jahjá

Jen ty zvěrstva vytahujte na povrch, ať všichni vědí, čeho je člověk schopen!

21.12.2011 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Napadá mě jen otázka: Kde ještě dokáže vyhrabat nějaké mystično a dosadit ho do své šablony v čele s vševědoucím Langdonem?
Každopádně tu další kopii si asi nepřečtu.

22.11.2011 3 z 5

Pověra Pověra David Ambrose

Pro mě celkem povedená duchařinka. Nestává se mi tak často, abych měla takovou husí kůži při čtení knížky.

03.11.2011 5 z 5

Pláž Pláž Alex Garland

Standartně mnohem, ale mnohem lepší než film. Jsem ráda, že jsem tenkrát nepropadla šílenství Pláže a nešla mezi prvními do kina, a nejdříve si to přečetla. Film se potřeboval prodat a proto mi tam přišlo mnohem méně pohody, za kterou se lidé na tajný ostrov vydávali, která z knihy čiší. Samozřejmě až na ten konec, jinak to dopadnout nemohlo :)

02.11.2011 4 z 5