Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Milý příběh, kdy se kocour MacGyver (domácky Mac) rozhodme, že své člověčici pořídí někoho do smečky, protože lidé jsou přeci zvyklí žít ve smečce. I když mě pár okamžiků opravdu pobavilo, tak pro mě tahle kniha patří mezi ty, co neurazí, ale ani nenadchne.

30.08.2019 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Další kniha do které jsem se pustila díky společnému čtení ve FB skupině Klub tajných knihomolů a která mě nezklamala. V podstatě od první kapitoly jsem s napětím sledovala vyšetřování vraždy mladé dívky i osudy šéfinspektorky Eriky Fosterové. Bylo to moje první, ale určitě ne poslední setkání s Bryndzou. Určitě se někdy v brzké budoucnosti pustím do dalšího dílu.

18.08.2019 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Ani závěrečný díl téhle série mě nezklamal. Opět jsem s napětím sledovala osudy Ciri, Geralta i Yennefer. Už se těším na televizní seriál.

16.08.2019 4 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Ani tenhle díl Zaklínače mě nezklamal. Sice tam bylo na můj vkus až dost politiky, ale i přesto jsem s napětím sledovala osudy našich hrdinů. Jsem moc zvědavá jak to celé dopadne, takže hurá na další díl...

10.08.2019 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Gerald se rozhodne, že musí zachránit Ciri a tak se vydává na cestu. Putuje se svými společníky cestou, necestou, ale všude okolo zuří válka. I tento díl byl napínavý do posledního písmenka. Hurá na pokračování,,,

04.08.2019 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Tak jo, je rozhodnuto :-) tahle série putuje do oblíbených. Po pomalem rozjezdu v prvním díle ságy je tento prošpikovaný akcí a dějovými zvraty. Vše co se děje kolem Ciri ji ovlivňuje a utváří. Moc se těším jak to bude pokračovat dál...

02.08.2019 5 z 5

Neandrtálka našla člověka Neandrtálka našla člověka Penny Reid

Tak tahle série poputuje do mých oblíbených proti špatné náladě:-). I když bylo od samého začátku jasné o co v téhle knize půjde a jak to skončí, přesto jsem si dokonale užila neuvěřitelné myšlenkové pochody hlavní hrdinky a co chvíli se chechtala nahlas a předčítala úryvky manželovi.

11.07.2019 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Knihu jsem dočetla včera večer a celou dobu přemýšlím co o ní napsat. Pustila jsem se do ní na doporučení kamarádek a vůbec toho nelituji. Je to nádherná, jemná, ale i drsná pohádka nejen pro dospělé odehrávající se v severnim Rusku v době, kdy do života na venkově patřilo večerní vyprávění příběhů u pece. Hlavní hrdinka Vasja napřed tyto příběhy poslouchá jako pohadky na dobrou noc, jenže pak zjistí, že to tak úplně pohádky nejsou....

19.06.2019 5 z 5

Alfa Boss Alfa Boss Alexander Stainforth (p)

Tak jo, přečteno za pár hodin a stálo to za to :-D. Zatímco první díl téhle romance mě donutil přemýšlet o vztazích, tak tenhle jsem si opravdu užila. Miluju příběhy psané v ich formě a pokud se střídá pohled hlavních postav je to pro mě ještě přitažlivější. Příběh Tea a Erika mě opět pohltil a bylo fajn sedovat jak oba zápasí se svými démony. Každý z nich si prošel svým vlastním peklem a jen jejich vzájemná láska jim pomůže se z toho dostat. Na druhou stranu, kdyby si některé situace vyříkali hned a nesnažili se jeden druhého tak chránit usnadili by si život a nemuseli prožívat takové nervy, ale to už zavání spoilerem, takže víc neprozradím :-). Snad jen to, že příběh postupně nabírá na obrátkách a cesta do Brna nemá chybu :-). Pokud máte rádi svižné oddychovky, určitě po tehle sérii sáhněte.

09.06.2019 5 z 5

Temnota Temnota Kiersten White

Příběh mladé dívky od jejího dětství, které prožila na Valašsku, až po dospívání v arabském světě, kam se dostala jako rukojmí, které má zajistit dodržování dohod mezi jejim otcem a sultánem, na strane jedné a téměř stejně starým třetím synem sultána na straně druhé. Bylo zajímavé sledovat vývoj postav i vzájemný vztah a jsem moc zvědavá na další díl.

05.04.2019 4 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Tak tohle byla jízda:-) Od začátku až do konce jsem se dobře bavila a už se moc těším na další díl.

17.03.2019 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Stejně jako předchozí díl jsem i tuto knihu "četla" v podobě audio knihy a opět mě bavila u práce. Nenáročným témtem a břitkým humorem autora vznikla přesně taková oddychovka, jakou teď potřebuji :-).

16.02.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Je to první kniha od tohoto autora, kterou jsem četla a musím říct, že se mi líbila. Opravdu mě bavilo sledovat osudy jednotlivych hrdinů a s napětím jsem očekávala jak se vše vyvine. Sice mě chvílemi hrozně lezla na nervy Dáša, ale nikdo není dokonalý :-) . Celkově to byla fajn oddychovka.

15.02.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Když jsem se pouštěla do čtení, čekala jsem trochu něco jiného. Myslela jsem, že to bude detektivní román. Zpočátku jsem se nemohla rozhodnout, zda se mi to líbí, nebo ne. Bylo to jiné než jsem čekala, ale zhruba někde kolem 80 stránky se mi to začalo líbit a přiznám se, že mě docela překvapilo rozuzlení celého příběhu. Jediné co jsem uhodla bylo to kde je hlava.

08.01.2019 3 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

I závěrečný díl má náboj. Svět nevidomých byl svým způsobem jedinečný a zajímavý. Kastovní systém mě až tak moc nepřekvapil. Všechny tři světy vykreslené Hirčinýma očima byly zajímavé, docela ráda bych s nimi navštívila i další.

09.09.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Od téhle knížky jsem čekala víc. Začátek mi hodně připomínal knihu Pokoj pro hosty, ale pak se děj začal ubírat jiným směrem. Přesto mě příběh vtáhl do děje až v druhé polovině, kdy nám autorka nabídla Nininu verzi událostí. Kniha tím dostala spád a začala mě bavit. Přesto musím říct, že tomu chybělo takové to napětí, které má mít dobrý thriller.

25.08.2023 3 z 5

Polární běsy Polární běsy Greer Macallister

Příběh se odehrává ve třech časových osách. Nejméně se zde vyskytuje doba, kdy hlavní hrdinka "vzpomíná" na dobu svého mládí, kdy pomáhala osadníkům s bezpečnou cestou do Kalifornie. Hlavní linkou celého příběhu je soudní líčení, kdy je Virginia souzena za vraždu jedné z členek výpravy do Antarktidy a třetí linka je výprava jako taková. Kniha se mi celkem líbila, i když jsem hlavně potřebovala vědět jak dopadne samotný soud :-), zážitky ze zimy mě až tak nezaujaly.

21.08.2023 4 z 5

Kateřina Howardová: Nevěrná královna Kateřina Howardová: Nevěrná královna Alison Weir

Opět skládám hold autorce. Až mi Kateřiny bylo chvílemi líto. Mladá naivní husička, o kterou se nikdo pořádně nestaral, se stala nástrojem svých příbuzných. Nedivím se, že chtěla v životě jen trochu lásky a nedivím se ani Jindřichovi, že k ní byl schovívavý, ale co naplat, opět u něj zvítězila zraněná pýcha.

01.08.2023 5 z 5

Myšlenky vraha Myšlenky vraha Romy Hausmann

Tahle kniha mi moc nesedla. Vhled do duše hlavní hrdinky, které se ze dne na den změní celý život tím, že mu zatknou nejbližšího člověka. Procházíte s ní její duševní rozpoložení od naprostého popírání až po smíření se se skutečností je jistě výborný nápad, ale ja se nejak nemohla začíst. Něco tomu chybělo, ale neumím říct co.

14.07.2023 3 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Příběh, který vás chytí a nepustí. Děj se odehrává z pohledu několika postav. Hlavní hrdinkou je asi Valerie, která nám v průběhu vyšetřování vraždy svého bratra odhalí svůj nelehký život v neúplné a disfuknkční rodině, který byl pro mě celkem šokující, ale uvěřitelný.

10.03.2023 5 z 5