Lenča727 Lenča727 komentáře u knih

Mrtvý na pláži Mrtvý na pláži Anna Johannsen

Docela pohodová detektivka na dva večery. Rychlé, pohodové čtení rozkrývající záhadu kolem mrtvého ředitele dětského domova. Topka to úplně není, ale úplně blbé taky ne, rozhodně nehodnotím jako ztrátu času, hrůzou a napětím jsem si nehty nehryzala, ale asi jsem tak nějak chtěla vědět, jak to celé dopadne. Za mě fajn.

21.03.2024 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Protože jsem se v posledním období zaměřila hlavně na četbu thrillerů a fakt jsem jich zchroupala hodně, ale opravdu hodně (byť v nejrůznější kvalitě), tak nějak se nemůžu zbavit pocitu, že tohle je zkrátka KOPÍRÁK se vším všudy, i s tím “hlavním padouchem(tak trošku otřepané téma vyskytující se v mnoha knihách podobného ražení) nakonec. Jen ten úplný závěr se liší od ostatních knížek-?otevřený konec? Nedokončené dílo? Dokonané dílo? Věřím, že tohle moje čtenářské předchůdce nepotěšilo.Nejoriginálnější myšlenkou autorky bylo napodobování “díla sériových vrahů jiným “umělcem. Asi mi vadila snaha až s úporností šokovat za každou cenu, což se jí u mě moc nepovedlo, protože ono to tu všechno už několikrát bylo. Hadrový panák byl originál (a vražd tu bylo podstatně méně), tahle knížka se sice moc dobře četla- za jeden delší večer není co číst- ale já z ní úplně odvařená rozhodně nejsem. Možná je chyba ve mně, protože nevím, jestli mě ještě dokáže thriller něčím překvapit. Teď se těším na nového CRAVENA, tak třeba on.

14.10.2023 3 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Upřímně řečeno jsem z této knížky Tudorky v rozpacích.Kříďáka a Jámu jsem prostě zhltla každou za dva večery a do tohohohle ne a ne se nějak dostat. Pořád čekáte na to “WOW” a ono se sice v závěru něco dozvíte,ale tak nějak Vás to vezme na chvilku -asi 10 stran a pak NIC. Téma zkažené církve,tutlání špíny na maloměstě,návratu po letech a jak je u Tudorky tradicí ,taky něco z dřívějška,co Vás ovlivní na celý život a neutečete před tím.Na tuhle jsem se těšila,ale za mě tohle NENÍ TOPKA.

06.10.2022 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Jáma po Kříďákovi nezklamala.Přečteno za 2 dny a jakmile jsem se začetla,nedalo se přestat.Návrat hlavního hrdiny do města,kde vyrůstal, a které si pořád žije svým životem, a odkrývání tajemství a všech hrůz,které tu zažil,snaha vypořádat se s minulostí.Temno,strach,tajemno, nadpřitozeno, transcendentno. Mrtví mezi živými? Neschopnost vyrovnat se s děsivým zážitkem z dětství,všudypřítomná šikana a zlo dědící se v rodině,nadřazenost bohatých a mocných a touha s tím po letech skoncovat,zapomenout a žít normálně, tíha osobni viny a trestu.Scéna dole v jámě naprosto skvělá,zdrcující- kostnice,brouci,zločin,zrada a podlost.Úvahy o smrti,štěstí,motiv neschopnosti se včas správně rozhodnout a následky takového jednáni.Uff.

19.09.2022 4 z 5

Nápady laskavého čtenáře Nápady laskavého čtenáře Michal Viewegh

Po mnoha a mnoha letech jsem si knížku přečetla znovu. A je pořád skvělá, i když tenkrát se mi zdála být o o něco lepší. Je fakt, že bez toho, aby měl člověk načtené autory parodovaných děl , se asi knížka nedá pochopit a ocenit tehdejší Vieweghovo umění - je důležitý způsob psaní, detaily jako slovní zásoba, dialogy, atmosféra - tady se dokonale trefil , i když pravda ne všechny povídky jsou stoprocentně vyvedené, smíchy jsem brečela u Henryho Millera - tam se hodně vyřádil a snad tvorbu beatníků i překonal. Tenkrát prostě uměl, knížky z jeho prvopočátků jednoduše miluju.

30.03.2024 4 z 5

Největší strach Největší strach Alex Finlay

Bezva čtení na dovču, čte se samo, žádné zbytečné zvraty, prolíná se minulost a současnost velmi logicky, všechno spolu souvisí, tak nějak jsem tušila, kdože je ta největší svině. I když pro mě zcela neznámý autor, navíc zakoupeno v akci velmi levně, obsah mě mile překvapil a určitě stojí za přečtení.

21.07.2023 4 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Po mnoha letech přečteno znovu. Poprvé jsem z ní byla naprosto odvařená, i teď se mi četla skvěle, přestože jsem věděla, co za tím vším stojí. Tahle knížka prostě patří k autorčiným nejlepším.

21.07.2023 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Obvykle mi netrvá čtení jedné knížky přes týden a jaksi z úcty k autorovi knihy nakonec přečtu. Knihu jsem měla v plánu už hodně dlouho, asi mě užírala příšerná zvědavost, ach jo,zas ta očekávání. No,kdybych ji nečetla, tak se nic zásadního nestane. Jasně, že je to fikce, jako ostatně téměř veškerá beletrie tohoto ražení, ale nemůžu se zbavit pocitu, že hodně blbá fikce. Ještěže se to docela dobře četlo - tedy formálně ano, obsahově prostě kravina (a závěr mě rozhodně nešokoval vůbec, protože na téhle knížce mě tak nějak nešokovalo nic- snad jen hloupost toho, jak byly zachyceny hlavní postavy).

21.01.2023 1 z 5

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Čtivé, děj odsýpá, pohled na věc z mnoha úhlů, dobře napsáno, nakonec vše propojeno a dává to smysl. Lisa Unger se tady docela nemilosrdně opírá do chlapů-slabochů, jejich temných stránek a vlastností, nakonec to vždycky a těžce odnesou ženy, které jsou daleko silnější,oddanější rodině a jaksi programově čestnější. To se týká i profesionálních podvodnic, které by se ničím takovým nestaly, nebýt jejich setkání s těmi nesprávnými muži. Mnoho zajímavých postřehů a pravd o fungování manželství, úloze silných žen, matek a jejich mužských slabošských protějšcích. Všude je něco a ani ten, komu všichni závidí, jak se má skvěle, to tak nemusí vůbec mít. Ukázkové životy na sociálních sítích za každou cenu. Jak je v dnešní době jednoduché někoho plánovaně mnoho let sledovat a změnit mu život. Ale závěr vyznívá optimisticky, takže jako čtenáře mě konec potěšil.

06.05.2022 4 z 5

Osvoboditel Osvoboditel Tina N. Martin

Tohle bylo fajn. Trochu mi vadil způsob vypravování v přítomném čase. Prolínaly se dvě časové roviny- minulost, z níž pak vzešly zločiny v současnosti. Drsně vyklesleny praktiky sekty, týrání jejích členů, následky, které si děti odnášejí do dalšího života. Zlo a násilí plodící opět zlo a “pomstu. Autorka se nebála ničeho, ani špatného konce pro jednu z postav. Za mě hodně dobré čtení.

30.03.2024 4 z 5

Smrtící spojení Smrtící spojení Ian W. Sainsbury

Ale no tak, tohle mile překvapilo! Kdo bude padouch, to sice bylo jasné hned, zápletky s dvojčaty jsou taky poměrně časté Ale čtení to není ani náhodou špatné. Rychlé, svižné, neplytké, zajímavé až do samotného konce, napětí přesně dávkující,lehce a skvěle napsané a hlavně, vůbec se Vám od knížky nechce. Na to, že jsem koupila za 29, s tím, že to bude jedna z mnoha knížek, kterou si vezmu do kufru, a pak ji tam nechám, naprosto nečekaný zážitek. A nenechám! Ani náhodou, půjčím všem okolo.

03.06.2023 4 z 5

(Ne)skrývaná pravda (Ne)skrývaná pravda Lindsay Cameron

Zakoupeno ve slevě jako levná kniha do kufru, na pláži se to četlo fajn, i když se tam toho zas až tak moc nedělo, teda kromě toho, že se upne na chlapa a leze mu do nejenom do mejlů, ale i do života. Celé to tak nějak probíhá a probíhá, až to nabere konec, který je předvidatelný. Čte se to fajn a když už nebylo nic papírového v češtině po ruce, nebylo to vůbec špatné. Ztráta času to nebyla.

21.07.2023 3 z 5

Deník Dory Grayové Deník Dory Grayové Naďa Reviláková

Knížka mě velice příjemně překvapila a nadchla. Hlavní hrdinka Hanka se na první stránce jeví jako pořádně protivný puboš, ale po přečtení prvních stránek Dořina deníku a při pátrání po její minulostii a odhalování jejích dávných osudů se z ní stává fajn žába. Trochu detektivka, trocha tajemna, trocha historie, pátrání po osudu mladých zamilovaných lidí, taky vtip, veselé hlášky. Tohle se tak šesťákům bude líbit.

27.04.2022 5 z 5

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Molly asi není knížka pro mě a koupila jsem ji nejspíš omylem…Začala jsem číst a dočetla, i když nevím,co přesně jsem od ní čekala.Ona mrcha (jaksi programově),on svatoušek (ukázkový),do toho kamarád/di (se kterým/mi je ONA pořád na scestí),stará vina otců,spousta vulgarismů,nějaká ta erotika,akce (co se tváří jako pořádné akce-krádeže aut,vloupačka do domu :-) ).Jednoduchè čtení,zápletka nicmoc :-).A happy end.No tož moderní,řekla bych téměř rudá knihovna. Že bych z téhle knížky lezla po zdi,tak to ani náhodou,ale je fakt,že tenhle druh literatury nevyhledávám. Ale věřím,že někomu se to určitě bude líbit.

31.10.2022 3 z 5

Tátovy holky Tátovy holky Sarah Flint

Kniha se čte dobře, nicméně není příliš napínavá, bylo to takové jednoduché čtení, když už jsem neměla zrovna nic lepšího po ruce, rozhodně už jsem četla daleko napínavější detektivky, neurazila, ale ani moc nenadchla.

18.04.2022 2 z 5

Jezevec Jezevec Fredrik P. Winter

Výborně se čte, rychle to ubíhá, temné, plné hlíny, červů, tajemného a nekončícího zlověstného škrábání na zdi... Ten, kdo musel jako děcko chodit sám do sklepa ve starém domě, si tady určitě vybaví dávné strachy, nepříjemné pocity a touhu rychle se vrátit zpátky nahoru. Je to, co se vraha týče, docela dost "ujetina" , ale na druhou stranu proč ne, severská detektivka jak vyšitá.:-). Fakt jsem se bavila.

08.05.2022 4 z 5

Pátračka Gilda Pátračka Gilda Jennifer Allison

Gilda se čte moc dobře, i když jsem dospělá (knihy pro děti číst musím kvůli profesi), Tahle k knížka se čte sama. Gilda je správně trhlá holka, která řeší nejrůznější záhady. Vtipné, napínavé, skvělé. Přečetla jsem hned i další díly, určitě by mohli číst už sedmáci. Bezvadné byly i Jezerní panny.

18.04.2022 5 z 5

Šílenci a suchaři Šílenci a suchaři Ulf Stark

Bezva knížka pro děti, krásný jazyk, skvělé metafory, přirovnání, hezky a rychle se čte. Poměrně jednoduchý příběh dvanáctileté holčiny, která se se svou matkou výtvarnicí a jejím přítelem, jehož nesnáší, stěhuje za město, ve škole si ji učitelka splete s klukem a omylem ji tak představí třídě, odtud pak vznikají poměrně veselé příhody. Ale rohodně to není jenom veselé, často nutí k zamyšlení.

18.04.2022 4 z 5