Lena78537 Lena78537 komentáře u knih

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Pěkný příběh o lidské solidaritě a touze přežít. Kniha se četla velmi dobře, ani jsem ji nemohla odložit. Doporučuji.

22.02.2021 4 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Tak strhující, smutné... A hlavně děsivé, že je příběh skutečný... Čeho se může člověk na člověku dopustit...

03.11.2020 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Skvěle napsáno. Zprvu se mi do ní moc nechtělo, ale velmi mile mě překvapila, od poloviny jsem se od ní už neodtrhla a musela dočíst. Autor si s tématem vyhrál a příběh vykreslil takovým způsobem, že nad ním už několik dní přemýšlím. A to mě baví :-) Vřele doporučuji!

10.08.2020 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Nepředvídatelné následky toho, co člověk udělá poctivě, nemohou poctivost jeho činu umenšit. A člověk nemůže dělat nic, než čelit jim těmi nejlepšími prostředky, které má. Buď jako řeka.

13.05.2024 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Všechny Keplerovy knihy jsou o brutálních vraždách a jak série postupovala, stávala se pro mě až moc brutální a surová. Po Zrcadlovém muži jsem řekla, že dál s těmito dvěma šílenci pokračovat nebudu. Už mi to celé přišlo tak nesmyslné a jakoby pro kšeft napsané, že se mi doslova zprotivili. No.. Jsem zvědavá ženská prostě.. Rozhodně jsem udělala dobře, protože Pavouk mi smysl dával a celé je to tentokrát skvěle propracované a napínavé od začátku až dokonce.

20.06.2023 4 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

To je taková nádhera. Opět jsem četla v každou možnou volnou chvíli. Nešlo jinak.
Tento volně navazující díl na Pilíře země, který se pro mě stal opět neodložitelným (alespoň ne na dlouho), je napsán tak poutavě a pro mě tak perfektním stylem jedinečného Kena Folleta.
Kniha vás přenese do dob středověku a doslova se stáváte její součástí. Barvitě a věrohodně popsaný děj a postavy. Caris, Merthin, Gwenda, Wulfrik, Ralph, Thomas, Godwyn a další... Jako bych je všechny poznala osobně.
Příběh plný zvratů a jednotlivých osudů. Vřele doporučuji.

17.05.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Vzrušující a strhující životní příběh hollywoodské hvězdy, který je celý ve jménu lásky zahalen lží, přetvářkou a tajemstvím. I když jde o příběh fiktivní, působí velmi realisticky.

01.05.2023 4 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Skvělé, strhující, překvapivé a napínavé až do poslední stránky. Jsem zvědavá na další díl.

31.08.2022 5 z 5

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Skvěle napsáno. Doporučuji.

14.04.2022 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Taková ta kniha, která se čte sama a u které víte, že to celé pro někoho blbě skončí. Amber byla mrcha, která si vše co se jí pak dělo zasloužila. O Daphne jsem si první polovinu myslela, že je naivní a hloupá. Dokud neprišla druhá část a nebylo to celé jinak... To jsem pak už knihu neodložila. A závěr? Ten jsem si fakt užila. Ženy, doporučuji!

11.04.2021 4 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Kniha mě celkem zklamala. Námět dobrý, ale dobře neuchopený, nepropracovaný.. První polovina knihy se doslova táhla a pak už jsem se nedokázala začíst.

01.03.2021 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Jako první jsem od autorky četla Vrány, které byly excelentní a dlouho ve mě zanechaly stopu. Řekla jsem si, že si přečtu další knihu, ale v případě Chirurga se mi ani nechtělo věřit, že jde o stejnou autorku. Pro mě docela nudný příběh, lehce předvídatelný, nic co bych chtěla číst znovu.

25.01.2021 2 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Čtivá, vtipná, napínavá a záhadná. Pro mě vše, co má správná kniha mít. Doporučuji!

29.10.2020 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Skvělé od první do poslední stránky. Moc jsem si knihu užila. Doporučuji!

12.10.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Úžasný příběh, skvěle napsáno. To jsou přesně ty knihy, které ve mě po přečtení zanechají stopu. Přesně tyto by měly být součástí povinné četby.

22.07.2020 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Skvělá kniha, mohu jen a jen doporučit.

12.09.2023 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Tak to byla divočina. A to doslova. Děj i cele vyústění nepředvídatelné, ale bohužel i dost neuvěřitelné. Krimi postrádající jakékoliv propracování postav i celé zápletky. Tyto typy knih nemusím, ale vzhledem k tomu, že to byla záležitost jednoho večera, mě to naštěstí nestálo až tolik času, který raději trávím u kvalitnějšího čtiva.

21.05.2023 2 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Začátek knihy byl skvělý. Říkala jsem si, že to bude povedená detektivka, která se bude číst sama a naplní moje očekávání. Námět velmi zajímavý. Postupem se u mě ale pocity střídaly jako na kolotoči. Nakonec se příběh stal jen těžko uvěřitelným a z hlavního hrdiny Superman. Snad si spravím chuť dalším dílem, jak slibují další hodnocení.

20.12.2022 3 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Líbilo se mi, že autorka posledním dílem uzavřela osud každé postavy. A i když se mi poslední dva díly jeví jako slabší, nemůžu jinak, než celou sérii vřele doporučit.

18.12.2022 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Celá série se skvěle čte, krátké kapitoly tomu jen přidávají. Děj rychle a srozumitelné odsýpá, žádné průtahy a omáčky okolo. Zklamalo mě ale rozuzlení. Polovina knihy byla o rozpletání povahy hlavního podezřelého, motivu a vůbec schopností provést vraždy způsobem, jakým byly provedeny. A až na úplný závěr odhalení skutečného vraha, bez vysvětlení, jak by pro něj bylo vůbec ať už fyzicky, tak prakticky možné něco takového zvládnout. Až na motiv, celé dost nepravděpodobné. Nemluvě o postavě mechanika u druhé vraždy. A ještě: vážně překladatel používá slovo anžto?

16.10.2022 2 z 5