lena.o.knihach Online lena.o.knihach komentáře u knih

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

V prvním díle jsem si hlavní trojici oblíbila. A pokud se ptáte, zda u mě vedl Rhen nebo Grey, tak to vždycky byl Grey. A řekla bych, že hlavně díky tomu jsem si Statečné a zlomené srdce užila.

Nové postavy se mi líbily, ale stejně mě mrzí, že Rhen s Harper nedostali tolik prostoru, protože by si to zasloužili. Dokázala bych si v knize představit více vypravěčů a neodtrhla bych dvě hlavní postavy z prvního dílu. Docela mi tady ta dvojice chyběla a přitom rozhodně měla co nabídnout.

Všechno se točí hlavně kolem Greye (i když to mně osobně nevadilo), nebylo to zrovna pokračování, které jsem po Temném a osamělém prokletí čekala. Samozřejmě čtivost nemůžu nezmínit. S tím jsem ale věděla, že problém nebude. Po dočtení se zdá být Statečné a zlomené srdce klasickým vycpávkovým dílem. Po epilogu jsem na třetí knihu hodně zvědavá, takže svůj účel kniha splnila. Nicméně... stále to pro mě bylo lepší než průměr.

12.09.2020 4 z 5

Kluci jsou jako žvejkačka Kluci jsou jako žvejkačka Kerstin Gier

Tvorbu Kerstin Gierové mám moc ráda. Kdo jste náhodou ještě nečetli Drahokamy nebo Stříbrné knihy snů, vřele doporučuji. Věděla jsem, že tato kniha je zaměřená na mladší čtenářky a já to jenom potvrzuji, ale tak dlouho jsem od autorky nic nečetla, že mi to bylo úplně jedno. Hlavně, že to vyšlo česky.

Kluci jsou jako žvejkačka bylo milé čtení. Takové ňuňácké. Někdy jsem se usmívala, někdy jsem se pozastavovala nad tím, jak jsem asi já byla divná. Protože já ve svých třinácti letech rozhodně svého vysněného prince neobjevila. U nás v té době letěl Williams Moseley a Ben Barnes z Letopisů Narnie. Možná to je ten problém. Žádný kluk se jim nemohl vyrovnat a narozdíl od Sissi jsem byla spokojená a neřešila jsem problémy s první láskou.

Každopádně jsem věděla, kam celá ta love story směřuje a bylo to celkem fajn, ale prostě nic extra, co by mi nějak utkvělo v hlavě a ráda na to vzpomínala.

03.09.2020 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Finále Krutého prince jsem se nemohla dočkat a možná jsem byla natěšená až příliš.

Četlo se to skvěle, to nepopírám, ale ten děj už mi tak skvělý nepřišel. Čekala jsem něco trochu víc epického, abych si po dočtení mohla říct "wow, to bylo něco". Jenže já zaklapla knihu a bylo po všem. V klidu jsem se mohla začíst do něčeho jiného a na Cardana s Jude bych si ani nevzpomněla.

Poznat postavy této trilogie opravdu stojí za to, ale na druhou stranu od příběhu neočekávejte zázraky, abyste na konci nebyli zklamaní.

03.09.2020 3 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Začátek mě bavil. Říkala jsem si, že by to mohlo být něco jako Ready Player One: Hra začíná. No.. bohužel to tomu později nasahalo ani po kotníky.

Skvělý nápad ten Warcross, ale po první třetině jsem se u čtení začala nudit. Postavy mě vůbec nezaujaly. Romantická linka šla úplně mimo mě. Ještě teď si v hlavě říkám, co to jako mělo znamenat?!

Čtivý styl autorce nezapřu, díky němu jsem to i zvládla dočíst do konce. Později mě překvapila historie hlavního hrdiny, která mě zas dostala zpátky na palubu, ale chtěla jsem od toho mnohem víc. Kdyby to mělo víc dílů, nejspíš bych to ukončila první knihou, ale abych měla klidné spaní a věděla, jak to všechno dopadne, dám Wildcard šanci.

04.07.2020 3 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

To jediné, co mi na knize vadilo... byla ta jména. Proč se musí hlavní hrdinka jmenovat Naděžda. Mně už jen to jméno přijde odpudivé (nelíbí se mi stejně jako moje jméno například) a co takhle Rašíd, Paridžán, Osťa a Kosťa. To mně z toho už rašilo. Ale ne, teď vážně.

Příběh to byl skvělý. Čekala jsem toho hodně, ale tohle ne. Kniha předčila má očekávání. Bavilo mě to od začátku až do konce. A teď mě možná ukamenujete, ale Malachiáš mě moc neokouzlil, ale na svou obranu říkám, že k tomu neměl daleko. Věřím, že si spoustu dívčích srdcí získal, ale já měla radši Serafina (aspoň ze začátku), na konci už byli oba dva téměř vyrovnaní a pak to skončilo. Takže se moc těším na pokračování a kdo ví? Možná ani nevydržím do překladu a troufnu si na to v angličtině.

18.04.2020 5 z 5

Bouřná vrána Bouřná vrána Kalyn Josephson

Víme, že vrány, havrani, krkavci a další černí opeřenci jsou klišé, ale mně to vůbec nevadí. Naopak jen vítám další originální příběhy a náměty, kde tito ptáci hrají nějakou roli. A Bouřná vrána mi jako originál na první pohled opravdu připadala, jenže pak jsem ji začala číst.

Líbí se mi představa, kde jsou vrány několikanásobně větší a pomáhají lidem v zemědělství, ovlivňují počasí atd., ale proč ty chudinky museli na prvních stranách hned zabít a zničit tak i slibně vypadající knihu?

Já bych to vymyslela jinak. Vrány by stále existovaly a pomáhaly by lidem, princezna by se chtěla stát jednou z jezdkyň, ale samozřejmě je to princezna a ta se nemůže vystavovat takovému nebezpečí, a tak potají s nějakým fešákem/fešandou (to musí být) trénuje létání na vráně, zemi hrozí válka a bůhvíco ještě. Prostě si myslím, že by to šlo vymyslet lépe i s vránami.

Jinak se mi ale četla dobře, ale je to jen průměrná fantasy, která ničím nevyniká. Tak třeba další díl?

15.04.2020 3 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Líbilo se mi to víc než Nikdynoc, ale ačkoli tam bylo plno převratů a akce, tak si přeci jenom nechávám tu jednu hvězdičku na velké finále. A z toho budu teprve úplně paf! Aspoň doufám.

Zpětně si tak říkám, že jsme v příběhu sice zažili plno krutých a nemilosrdných vražd, ale... je tam jedno velké ALE. Když bych vám to řekla, byl by to spoiler, takže mlčím. Přečtěte si to. Nebuďte ale vždycky smutní, když vám náhodou oblíbenou postavu vykuchají. Třeba se to ještě nějak vyvrbí...????

15.04.2020 4 z 5

Každé srdce je bránou Každé srdce je bránou Seanan McGuire

Tohle bylo divný. A já vlastně ani nevím, jestli se mi to líbilo. Kniha nemá ani 200 stran a než jsem se stihla aspoň trochu zorientovat v ději, byla jsem už v druhé polovině.

Námět mi přišel zajímavý. Přeci jenom jsem se nikde nedočetla, jak na tom Alenka byla po návratu z říše divů. V téhle knize na tom lidé nejsou moc dobře a chtějí se do svých fantasy světů vrátit.

A nenechte se zmýlit. Možná se to může jevit jako pohádkový příběh pro děti (i podle obálky nebo názvu), ale je to celkem morbidní, protože v příběhu dojde i na vraždění. A mrtvoly autorka popsala tak dokonale, že bych to dětem za žádných okolností nečetla.

15.04.2020 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Začátek mě tolik nechytl, ale když jsme se konečně dostali k samotnému Labyrintu, to bylo fakt něco. :) Konec překvapil a už se moc těším na druhý díl, jen vůbec netuším, co od toho mám čekat. :)

16.09.2014 4 z 5

Poklad čarodějky ze severu Poklad čarodějky ze severu Caroline Carlson

Oddechové čtení pro malé i velké čtenáře si rozhodně nenechte ujít! :)

29.08.2014 5 z 5