Leído Leído komentáře u knih

Risk Risk Elle Kennedy

Tato spisovatelka nepatří mezi moje nejoblíbenější, ale tahle série se jí opravdu povedla. Stejně jako první díl, i tento hodnotím velmi vysoko. Moc fajn počtení. Trojku už mám v knihovničce a těším se na ni.

23.07.2022 4 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Já tuhle autorku miluji. Protože umí sakra dobře psát a hlavně překvapit. Nikdy si nejsem jistá koncem. A dějovou linkou se vždy táhne nějaké tajemství, které toužíte odhalit. Tato kniha měla pomalý rozjezd. Ale věděla jsem, že se to změní. A pak to byla jízda. Tu chemii jste cítili na vlastní kůži a docílit toho při konkurenci erotických knih, kdy už jste sexem na papíře často až znudění, je umění. Tohle toužíte taky zažít a vlastně i zažíváte. Oba hrdiny jsem si zamilovala a pořád jsem se bála, že se něco pokazí, že je to až moc dokonalé a navíc to hollywoodské prostředí... dokonce jsem se bála, že nebude happyend, protože tahle autorka umí překvapivé konce. Takže ano, opět překvapila, protože se nedržela typického scénáře: nenávist - touha - pak konečně láska - drama jako vyvrcholení - nutné usmíření. Styl psaní, kdy její pohled byl v první osobě a jeho ve třetí osobě, byl taky neotřelý. A pak ten kohout...

21.07.2022 5 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Klasickou romantiku moc nečtu. A už vůbec nečtu romantiku z ranče. Není to nic pro mě. Co ale pro mě určitě je, je hate to love linka, která tady tvořila podstatu příběhu a byla skvěle uvěřitelná. Stejně jako postupná proměna. Byl cítit boj srdce s rozumem, hlavně u Jetha, ten se v tom chudák topil a ani se mu nedivím. I přesto, že knížka je na dnešní poměry naprosto cudná, chemie mezi postavami byla hmatatelná. A v okamžiku, kdy se zdálo, že právě chemie nevyhnutelně zapracuje na směřování příběhu, hodila do toho Cara vidle.

Kromě hlavních postav se mi líbily i ty vedlejší, především Fiona a Leon. Bavilo mě, jak si překlad poradil s jejich nespisovnou mluvou. Většinou s tím mám problém, když se překladatel snaží psát slangovým jazykem, ale tady mi to k těm postavám opravdu sedlo.

Nepříliš velká očekávání a velmi příjemné překvapení. Hodnocení 4,5*

03.04.2024 4 z 5

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Alessandra Torre je Paní spisovatelka. Kniha je originální, skvěle zpracovaná, udržuje zvědavost čtenáře, dává tušit tak akorát a konec je šokem. Líbí se mi, že se autorka dělí o poznatky ze své spisovatelské praxe a že se nebojí komplikovaných charakterů. Mě doměle dokonalé hlavní hrdinky nudí.

Nicméně první část knihy mě moc nebavila. Byla jsem sice zvědavá, ale chtěla jsem to tajemství znát co nejdříve. Přiznávám se ale, že to možná bylo jen tím, že jsem po knížce sáhla ve špatnou dobu, na dovolené. A toto opravdu není odpočinková četba.

24.01.2024 4 z 5

Pořádný terno Pořádný terno Lauren Blakely

Na téhle sérii se mi líbí mužští vypravěči, kteří zajišťují originální humor, ale také to, že postavy jsou obyčejní chlapy bez nadlidských schopností. V knížce není žádná velká zápletka a dokonce ani vynucené drama. Je to příběh, který se dost dobře mohl stát. I když už mi jednotlivé příběhy série splívají, čtení si vždycky užívám.

14.01.2024 5 z 5

Pod maskou nevinnosti Pod maskou nevinnosti Alessandra Torre

Dostala jsem přesně to, po čem moje čtenářské srdce toužilo. Nemám co vytknout a plynule přecházím na další díl. Pro mě jsou Alessandra Torre spolu s L.J. Shen šestihvězdičkové autorky, které mě nemůžou zklamat, ani kdyby chtěly.

06.07.2023 5 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Na prvním díle se mi líbily tři věci: prostředí motorkářského gangu, detektivní zápletka a napětí s ní spojené a (po všech těch kravaťácích) hlavní postava jako automechanik. Přesto jsem hodnotila jen třemi hvězdičkami, protože to hlavní, milostná linka, mě nějak nechytla.

Tento díl, to ovšem bylo úplně jiné kafe. Genevieve a Isaiah byli oba úžasní, to jak kladli jeden druhého na první místo aniž by něco očekávali, oddanost a pokora, se kterou do manželství z rozumu vstoupili a jejich přeměna vztahu byla dokonalá. Na této knize se mi líbilo tolik věcí, že je ani nemůžu všechny zmínit:

- nekonala se klišé související s manželstvím z rozumu, tím myslím, že ona tajně neslintala nad každým jeho svalem, ani jeden druhého nepřistihli omylem nahého v koupelně nebo něco podobného...
- líbila se mi vyváženost vypravěčů on/ona,
- líbilo se mi, že ačkoli se jednalo o dvě osoby se silným traumatem, autorka nějak dokázala jejich pojetí vykreslit tak, že to nepůsobilo ufňukaně,
- neřešili v myšlenkách jen jeden druhého a vzájemnou touhu, ale spoustu věcí okolo, svou práci, hledání pachatele, minulost, takže posun jejich vztahu se děl jakoby mimochodem, o to věrohodněji působil,
- nepředvídatelnost: bylo tam několik hodně překvapivých momentů
- celou dobu jsem netušila, kdo je vrah, nebyl prakticky nikdo podezřelý, takže jsem se bála, že si autorka někoho vycucá z prstu a bude to působit divně, ale všechno mi na konci do sebe zapadlo a vyvrcholení knihy nepůsobilo přehnaně dramaticky nebo překombinovaně,
- epilog nebyl přeslazený a byl z poloviny prologem k třetímu dílu, po kterém skočím záhy

A tak bych mohla pokračovat, protože těch věcí, co u knih subjektivně hodnotím a porovnávám, je spoustu. A tady za mě autorka obstála ve všech bodech.

I přesto, že hodnotím tento díl o dost výš než první, nikomu nedoporučuji první díl přeskočit, protože příběh na sebe plynule navazuje a bez prvního dílu by nedával smysl. Jedná se vlastně o druhou půlku jednoho příběhu, jen je vyprávěn jinou dvojicí.

12.02.2023 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Nevím, proč se tomu říká pomalá romance. Víte jak rychle jsem ji přečetla? :)

To, že čtu romantickou knížku, kde je zcela jasný konec, žádný zvrat ani velké drama a jen na téměř 500 stránkách popsán rodící se vztah navíc jen z jejího pohledu a ještě ji ohodnotím pěti hvězdičkami jako téměř většina tady, jednoznačně znamená, že tato autorka má výjimečný dar.

Byla to po Kultim moje druhá knížka a maličko mě zklamalo, že to bylo hodně podobné. A nemám na mysli prostředí profesionálního sportu, ale spíš hlavní postavy. Ona je opět hodná, přátelská, cílevědomá, vzhledově průměrná. On je opět krásný, sexy, bohatý, úspěšný, s tisíci fanoušků, bez valného zájmu o ženy, s chováním na facku. Ale proč se nevrátit k ověřenému modelu, který se líbí. Uvidím, jak to bude u dalších knížek.

Stejně jako u Kultiho, ani tady se mi moc nelíbí knižní obálka. Chtělo by to najmout Vanessu!

23.10.2022 5 z 5

Šašek Šašek Devney Perry

Leo je tvrdý oříšek! A díky tomu se pro mě spolu s Isiaihem stává nejoblíbenější postavou série. Kniha přináší vše, na co jsme si už zvykli v předchozích dílech: čtivost, romantiku, motorky, nebezpečí, napětí, prostředí maloměsta a bezva partu z autodílny. A vzhledem k tomu, že už je to pátý díl, tak i kupu malých dětí. Příběh řadím k těm lepším ze série.

07.04.2024 5 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

V příběhu je jen minimum postav. ONA má kamarádku a tátu, ON má dceru a chůvu. A všichni jsou dokonalí. Ryzí charaktery bez poskvrny, čistá srdce plná lásky a samá správná rozhodnutí. Když jsem odhalila zápletku, tak jsem si říkala, že tohle už je dost přestřelené, ale kupodivu mi to nevadilo a knížku jsem si užila. Rozhodně se nedá upřít čtivost. 3,5*

05.11.2023 3 z 5

Rozchodové řízení Rozchodové řízení Petr Procházka

Tohle bylo boží. U knížky jsem se opravdu zasmála. Ty hlášky! Ta přirovnání! Bylo to osvěžující, zábavné, originálně pojaté, čtivé, překvapující, strhující...

Ve všech komentářích se zmiňuje "WTF konec". To je autorsky vynikající tah, protože díky tomu se snad knížka nemůže ocitnout v nedočtených. Přiznám se, že jsem celou dobu přemýšlela nad různými možnostmi zakončení, které vzbudilo tento rozruch, ale ani při mé bujné fantazii jsem se netrefila. Další bod pro autora.

Moc se mi líbí obálka knížky. Je zároveň něžná a zároveň drsná, stejně jako kniha.

Kdybych měla něco vytknout (ale to se vlastně ani netýká samotné knížky), tak to zařazení do kategorie "pro děti a mládež". Knížka není pro děti. Česká televize by ji z mnoha důvodů označila jako 15+. Pro mládež vhodná určitě je, ale NEJEN pro ni! Myslím, že takové zařazení mnohdy odradí dospělé/starší čtenáře a v tomto případě úplně zbytečně. Je to dobře napsaná parodie na život, která si na paškál vzala zhýčkané mladé dvacátníky.

Doporučuji všem věkovým kategoriím (neháklivým na vulgarismy). Doufám, že se brzy dočkáme pokračování.

15.10.2023 5 z 5

Konec nevinnosti Konec nevinnosti Alessandra Torre

Ano! Vůbec si nedokážu v podání jiné autorky představit erotickou trilogii, při které se pár dá dohromady už v prvním díle. Takových pokusů navázat pokračováním na nějakou dvojici už tu bylo moře, ale minimálně v sexu už je to vždycky nuda. Tady to bylo příjemně rozložené do všech tří knih, takže milovníky erotické literatury nenechala autorka ani na chvilku vychladnout.

Nicméně to rozhodně nebylo to jediné, co trilogie přináší. Pro vyprávění byl v tomto díle zvolený trochu jiný styl, kdy jsme od začátku věděli, co se stane a pak četli se zatajeným dechem, kdy k tomu dojde. Já měla upřímně trochu strach, že finále bude přespříliš, že z Breda se stane superman, co sám přemůže podsvětí nebo že "rodina" se dá dohromady a všichni budou šťastni až navěky. Jsem opravdu ráda, že autorka stála nohama na zemi a naservírovala to právě takto. Nemám ráda přeslazené konce a tuctové epilogy a vítám lehkou nedořešenost na konci, díky které můžu i po přečtení přemýšlet o tom, co by mohlo být dál. Jsem si jistá, že se k sérii v budoucnu ještě vrátím.

08.07.2023 5 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

První díl se mi líbil víc, ale možná je to jen vysokým očekáváním. Každopádně pořád to vidím na pět hvězdiček, protože to má oproti podobným knihám "něco" navíc. Nesplyne s nimi.

Souhlasím s tím, že první část nebyla tak čtivá, stejně tak ale souhlasím s tím, že byla nutná k tomu, aby se to správně rozjelo. A rozjelo. Zlých hochů už v knihách bylo mraky a že někteří byli hodně zkažení. Ale myslím, že ještě žádná kniha mi neukázala takhle komplikovanou ženu. Byla to od autorky odvaha, protože jak máme rádi zvrhlé muže, tak k nim očekáváme dokonalé ženy. A to Gianna opravdu nebyla. Tedy... jak pro koho, že? Posedlost tady byla opravdu posedlostí a mně se to líbilo.

Moc nesouhlasím s tím, že kniha se dá číst i samostatně bez prvního dílu. Nebo spíš to nedoporučuji, protože v tomto díle už nebyl kladen důraz na popis, jak konkrétně toto mafiánské prostředí funguje. Takže věřím, že číst tuto knihu jako první, trochu nechápu ten nezvyklý přístup k instituci manželství a taky tu vystupují postavy bez jejich přesného zařazení v rodině. Což je trochu škoda, protože bratranci mě v prvním díle bavili.

23.05.2023 5 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

To byla jízda! Přečteno na jeden zátah.
A já se někdy stydím, že čtu erotické romány :D Co dělají ostatní?

Někdy by mě zajímalo, jaká tajemství mají lidé kolem mě, v době technologií, kdy na všechno existují aplikace a je relativně snadné "cokoli" utajit. Když pak čtu, jak snadné je se propadnout do pekla, jsem ráda za ty naše bezpečné knižní vody. Příběh je thriller, takže je samozřejmě přitažený za vlasy, ale je pravda, že někdy rozhoduje souhra náhod. Stereotyp ve vztahu, strach ze změn, potíže v práci, chyba z minulosti jako bumerang ... vždyť to jsou relativně všední záležitosti. Myslela jsem, že ohroženou skupinou jsou hlavně osamělé ženy toužící po lásce. Tento příběh se ale zaměřil na suverénního chlapa v nejlepším věku, který má milující přítelkyni, milenku, dobrého kamaráda, pracovní úspěchy...

Kniha je strhující, čtivá, originální, nepředvídatelná, zajímavá, předkládá zajímavá fakta a nutí nás se zamyslet.

12.05.2023 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Je to už dlouho, co jsem tuto sérii četla. Pamatuju se, jak na mě knihy působily, stejně jako na obrovské množství žen po celém světě a proto mě překvapilo nízké hodnocení. Ale vlastně to dává smysl. Ne vždy je reklama přínosná. Knihy mají takový přesah, že se dostaly do rukou lidem, kteří je četli ze zvědavosti, aniž by byli cílová skupina. Jenže pokud nečtu horory, nepřečtu si nějaký jen proto, že ho milovníci hororů svatořečí. A nebudu pak knihu hanět. Vždycky je lepší se vyhnout hodnocení, pokud se ke knížce dostanu víceméně omylem. Když se ale podívám na hodnocení této série od lidí, které tu sleduji a kteří mají podobný literární apetit jako já, tak vidím, že NÁM se to líbí.

05.02.2023 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Celá série si drží vysokou úroveň čtivosti. Na příběh Huntera jsem se těšila už od prvního dílu a jako postava mi byl zatím nejvíc sympatický (pominu-li Hollise :)). Jediné, co mě zaráží, je přístup všech postav k sexu. V podstatě každý to dělá s každým, každý loví zářezy (kluci i holky), všichni stojí o nezávazný sex a všichni o něm mezi sebou mluví a to dost do detailu. Opravdu když se holka začne kamarádit s novým klukem, tak mu hned začne vykládat, že její přítel neumí orál? Nebo naopak ten kluk přizná této nové zadané kamarádce, že si ji představuje při masturbaci? Neříkám, že mi to přímo vadí, vlastně se to k této sérii docela hodí. Jen si vždycky říkám, tahle Briar U... sodoma gomora! :D Jop jop.

17.08.2022 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Ryan se mi líbil, Lena o něco míň. Nechápala jsem smysl její práce. Přišlo mi, že matka vařila, dokonce chystala snídaně, starala se o děti a Lena jezdila po výletech, chodila do baru a pomáhala s rekonstrukcí. Takhle to bylo podané. Asi se taky přihlásím k takové brigádě :) Green Walley jsem si zamilovala a proto si taky přečtu druhý díl. Trochu doufám, že bude lepší. Za mě tato knížka průměr.

23.07.2022 3 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Čekala jsem, že to bude trochu nuda. Kamarádi, co se po letech zamilují? To nebude mít grády. Ale musím říct, že to rozhodně nuda nebyla. Kromě toho okamžiku, kdy si oba zároveň uvědomili svou přitažlivost a který tu byl už několikrát kritizován, si se všemi ostatními momenty autorka poradila velmi dobře. Vztah Cartera a Ari byl skvělý. Knížku jsem si užila.

23.05.2024 4 z 5

Nádherně krutý Nádherně krutý J. T. Geissinger

Autorku mám ráda. K tomu mafiánské prostředí, zajímavá anotace... přiznám se, že jsem pořád čekala, že přijde něco, co mě posadí na zadek, ale tak úplně k tomu nedošlo. Každopádně čtivost nelze upřít. A True me bavila.

20.05.2024 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Námět nebyl moc originální. O podobné sexuální dohodě, za kterou byla smutná minulost a strach jsem už četla a možná víc než jednou. Jenže Colleen... tomu dává úplně jinou šťávu. Ta ty emoce do čtenáře dostane. A k tomu ten lehce poetický styl psaní. Opět skvělý čtenářský zážitek.

18.05.2024 5 z 5