Leído Leído komentáře u knih

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

I já jsem z této knihy nadšená. Spadá do kategorie, kdy je lepší cesta, než samotný cíl. To znamená, že ji člověk nehltá proto, aby se dobral konce a toho, jak to dopadne, protože je to úplně zřejmé a ani snad nelze spoilerovat. Ale hltá ji, aby si užil každou stránku a doufá, že to jen tak neskončí. A takové knihy je možné číst opakovaně a já už se teď těším, až si tohle po čase prožiju znovu. Líbilo se mi vykreslení mafiánského prostředí, jakoby ze staré školy. Někdy jsem nevěděla, ve kterém století se nacházíme, ale bavilo mě, že oproti jiným mafiánským knihám vytvořila autorka pro příběh originální prostředí. Kniha je zábavná, tematicky přesvědčivá, čtivá a žhavá (a to i ve fázi bez sexu). Ničím mě neštvala, naopak jsem si oblíbila i všechny vedlejší postavy, včetně babičky a všech bratranců. Kéž by takových knih bylo víc.

06.04.2023 5 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Pro mě to bylo milé překvapení. Námět je originální, což cením úplně nejvíc. Prostředí zločinu bylo vykreslené přesvědčivě a charakter hlavních postav, hlavně Leky mě totálně rozbil. Je to totiž úplně jiný typ hrdiny, než na které jsme zvyklí. Chlap nemusí být vždycky zlý, arogantní, bohatý a napravený děvkař. Za toto osvěžení jsem vděčná a čtení jsem si opravdu užila.

28.01.2023 5 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Příjemná romantická oddechovka, která se dobře četla. Už při čtení anotace jsem si vzpomněla na jinou knihu autorky Milovaný nevlastní bratr, kde máme úplně stejný model. Osudová zamilovanost v mládí, nucené odloučení a pak se ON vrací domů. U bratra to bylo kvůli pohřbu otce, tady je to kvůli nemoci otce. No a odteď už to bylo jako přes kopírák: pocity obou při znovushledání, postava Peige, i ten způsob, jak to bylo s Peige vyřešeno. Tohle vykrádání vlastní knihy mě trochu zklamalo. Myslím, že kdybych Milovaného nevlastního bratra nečetla, hodnotila bych o hvězdičku víc. Když ale obě zmíněné knihy porovnám, tak bratr se mi líbil víc a to kvůli postavám i uvěřitelnější osudovosti jejich vztahu. Tady mi přišlo skoro až nereálné, že by jedna letní láska přetrvala takovým způsobem deset let odloučení. Přesto příjemné počtení, hodnotím 3,5*

14.03.2024 3 z 5

A co bylo dál A co bylo dál T. L. Swan

Tahle série byla skvělá. I když představovala klišoidní model o sexy milionářích, bylo to o level výše než většina podobných knih, a to díky čtivosti, humoru a hlavně dobře zpracovaným postavám.

Tato poslední kniha byla ale úplně zbytečná. Já to vnímám trochu jako podvod na čtenářky, které si sérii zamilovaly. Snadno vydělané peníze na knize, která nedá moc práce a stejně si ji většina čtenářek přečte. Na druhou stranu si umím představit, že spoustu dychtivých fanynek právě o nějakou takovou dohru autorku prosilo. Osobně bych chlapcům Milesovým klidně přála i nějakou krizi, kterou by mohli ve vztahu překonat, protože o tom ten život je a někdy právě krize dělají vztahy pevnější.

01.03.2024 3 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Kolem autorky jsem kroužila už dlouho. Asi to bylo nepříliš vysokým hodnocením jejích knih. Já ale byla spokojená moc. Líbily se mi jak obě hlavní postavy, tak i vedlejší. Námět, čtivost, chemie, vyřešení jednotlivých situací i vtip do poslední stránky hodnotím na výbornou. Moc pěkná knížka.

16.01.2024 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Podobnost s jinými knihami se tu nedá upřít. Hlavně ten začátek, to byl převyprávěný Božský bastard, akorát že Adam nebyl božský. A musím říct, že ani Míša mi ze začátku nesedla. Ona ho opravdu nenáviděla a přesto se mu dala tak snadno. Další fáze knihy už mi přišly uvěřitelnější. S prověřenými autorkami erotické literatury bych nesrovnovála, ale i tak to byla příjemná četba a na prvotinu hodně dobré.

11.01.2024 3 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Knížku jsem si koupila před časem, asi na základě komentáře některé z uživatelek, které sleduji pro podobný apetit. Ale v knihovničce zůstávala netknutá, protože ani obálka, ani anotace mě nepřipravila na to, co přijde. Byla to přesně moje krevní skupina. Temná romance, která byla opravdu temná. Obě postavy byly vykresleny přesvědčivě, jejich jednání mi dávalo smysl. I když jsem jim na ostrově přála happyend, věděla jsem, že to tak jednoduché být nemůže. Líbilo se mi, že příběh se uskutečnil v dlouhé časové rovině, protože byl tak komplikovaný, že potřeboval uzrát. Obě postavy se během času hodně změnily. Na konci byly úplně jinými lidmi než na začátku, ale to nejdůležitější přetrvalo. Drama na závěr mi nepřišlo zbytečné. Damian dostal příležitost podívat se svému starému já do očí a definitivně si uvědomit svoje chyby a jejich následky. Nebyl ani z daleka dokonalý a o to jsem ho měla radši. Sky byla na svůj věk překvapivě moudrá, i přes zamilovanost se rozhodovala správně. Pro mě měl příběh všechno, co by měl mít. Všechny části knihy jsem si užila. Tato kniha mi rozhodně nesplyne s jinými.

10.08.2023 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Krásný příběh z vysokoškolského prostředí. Čtivé, milé, postavy sympatické. Téma milostného trojúhelniku je pro čtenáře vždycky trochu ošemetné. Tady to autorka vyřešila tím, že ze současné přítelkyně udělala jednoznačnou záporku. Trochu mi vadilo, jak rychle Hartley přeskočil z jedné postele do druhé. Zasloužil si trochu potrápit. Ale oběma jsem to přála. Oceňuji, že jsme se obešli bez zbytečného dramatu ke konci.

08.05.2023 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Byla to moje druhá kniha od autorky. Trochu jsem se jí bála, protože ta první mě tak uchvátila a laťka byla nastavená tak vysoko... ale teď už věřím, že Colleen má dar a můžu ji zařadit do kategorie: jistota dobré volby. Obecně nemám ráda moc sladké knížky, ale už podruhé mě autorka srazila na kolena příběhem, u kterého bych to nečekala. (Ne)pravděpodobnost děje nechci hodnotit, protože mi to tady nepřijde podstatné. Byla to pohádka, která se mi moc líbila.

27.12.2022 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Konečně někdo "nedokonalý". Už jsem si myslela, že na Briaru můžou studovat jen namakaní sportovci a barbíny. S Taylor se bylo snadné ztotožnit. Všechny její obavy jsem chápala a Conora jí přála. Další skvělý příběh a hezká tečka na závěr série. Jsem ráda, že nakonec došlo i na trenéra :)

21.08.2022 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Jasně, kniha nepřináší nic nového. Stokrát ohrané téma plné klišé. Ale! Postavy sympatické a humor vtipný. Některé hlášky sedly jak prdel na hrnec. Myslím, že knížka si tak nízké hodnocení nezaslouží.

25.03.2024 4 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

První část pro mě byla zajímavější, protože Chance měl tajemství a tím byl zajímavý. V druhé části ale už žádné tajemství nepřetrvávalo a kniha se stala velmi předvídatelnou. A to, jak se Chance choval bylo tak nereálné, že až zas o takhle dokonalém a úžasném muži nesníme, ne??? Co když teď nějaká bude takového v životě očekávat? Nebo nedej bůh bude podobné chování očekávat od toho (chudáka) svého doma?

Pro mě jsou příběhy, kdy dokonalá potká dokonalého a žili šťastně až do smrti, nezáživné, ale tato se mi četla docela dobře. I mě koza bavila, i když jsem si musela pořád představovat, jak takový dům musí smrdět a jak to řešili s venčením? Přecejen koza není pes...

Pokud máte chuť na pohádkový příběh pro velké holky, doporučuji.

28.01.2024 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Už po první knížce Collen jsem věděla, že si musím postupně přečíst všechny její knihy. Takže když jsem měla náladu na (mou čtvrtou) Colleen, šáhla jsem po kterékoli a až těsně před čtením jsem zaváhala, jestli je to pro mě to pravé. Protože sama mám jen syny. Jenže jsem zapomněla na dvě věci:
1. kromě toho, že jsem matka, tak jsem taky bývala pubertální dcera
2. Coleen svým psaním dokáže, abych se vcítila i do tkaniček od bot.

Takže další úžasná kniha, která mě vtáhla od první kapitoly. Morgan i Clara mě bavily stejně. Chápala jsem je, obdivovala je, fandila jim. Jonaha i Millera jsem si zamilovala. Líbí se mi, že Colleen z nikoho nedělá vyloženě zápornou postavu. Pořád jsem přemýšlela, jak to měli nastavené Chris a Jenny. Doufala jsem, že to odhalí dopisy. Jenže ne všechny otázky bývají v životě zodpovězené.

28.10.2023 5 z 5

Tyran Tyran T. M. Frazier

Už se můžu nadechnout? Protože mám pocit, že jsem to přečetla bez dechu a se staženým hrdlem. Myslela jsem, že první díl byl drsný, ale tohle zašlo ještě o stupeň dál. Ke druhým dílům obecně přistupuji opatrně, často jsem zklamaná. Ale v tomto případě se mi líbil druhý díl ještě více než první. Autorka prostě umí překvapovat. Ty nejšílenější věci se děly nečekaně. Vývoj byl nepředvídatelný. Všechny postavy mě bavily, včetně Preppyho, který mě v druhém díle bavil více než v prvním. Ale nejlepší byl King, o tom žádná. Škoda, že nebylo přeložených více knih autorky.

17.10.2023 5 z 5

King King T. M. Frazier

S hodnocením jsem trochu váhala, ale nakonec myslím, že si knížka pět hvězd dle mých měřítek zaslouží. Na začátku mě uchvátila, pak mé nadšení mírně opadlo. Některé zvraty mi přišly trochu na sílu, některé jednání mi úplně nedávalo smysl, některé scény jsem si reálně neuměla moc představit. Jako třeba sex v autě s dvoumetrovým osvaleným chlapem, kdy ona je ta co sedí a on ten, co předvádí gymnastiku. Další zvraty mě ale strhly zpátky do děje. Když autorka nechala Isaaca udělat to, co udělal, pochopila jsem, že autorka se toho opravdu nebojí a když slibuje drsný příběh, tak ho taky dostaneme. Tady se po špičkách nenašlapuje. Vulgarismy mi nevadí. Vlastně je naopak vítám. K tomuto typu literatury prostě patří a příběhu svědčí.

09.10.2023 5 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Námět je dobrý, ale nečetlo se mi to tak hladce jako první díl. Chyběla mi větší chemie mezi hlavními hrdiny. V předchozím díle byl Bridger představen jako sukničkář a já se těšila na jeho postupnou přeměnu. O tu jsme ale byli ochuzeni, protože v této knize už od začátku Bridger vystupuje jako úplně někdo jiný, zodpovědný a dospělý.

Trochu mi vadí, že má autorka potřebu spojovat kluky, kteří mají bohatou sexuální minulost (Bridger se zmínil, že to dělal už nejmíň stokrát, ale nikdy s nikým nechodil ani se neukázal podruhé se stejnou holkou) s pannami. Na jednu stranu autorka (nutno říct, že nejen tato) představuje univerzitu, kde většina studentek je silně promiskuitní, ochotné k sexu na jednu noc a na druhou stranu postaví příběh na zcela nezkušené dívce. Jasně, že protiklady se přitahují, někdy je to ale dost na sílu. Tady se ten model zopakoval podruhé. Stejně tak se zopakoval model toho, že kniha z hokejového prostředí je o hokejistech, kteří vlastně hokej už nehrají. Ať už trvale nebo dočasně. Tak třeba v dalších dílech bude toho hokeje víc.

I přesto, že spoustu věcí tady bylo ve prospěch příběhu zjednodušeno, kniha se mi líbila a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

15.05.2023 3 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Knížka byla čtivá, příběh hezky zpracovaný, prostředí úžasné. U prvního dílu jsem měla nějaké výhrady, tento díl se mi líbil o dost víc. Oceňuji, že herecká hvězda měla druhořadou roli, přesto příběh příjemně zpestřila. Vykreslení Colea mě bavilo. A samotná milostná linka taky.

04.03.2023 4 z 5

Muž mých snů Muž mých snů Penelope Ward

Hodnocení knihy je vždycky tak trochu o očekávání. Já moc nečekala, podle anotace to vypadalo na neoriginální téma, nenáročnou oddechovku. Ale zpracování bylo dokonalé, všechno dávalo smysl, čtení jsem si užila, emoce jsem cítila na vlastní kůži, tak jak to má být. Líbily se mi dvě časové roviny, bylo to jako číst dva díly v jednom. Děkuji autorce za hezký víkend.

26.02.2023 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Tohle je hodně povedená série. Knížky mají všechno, co mají mít, chemii mezi hlavními hrdiny, tajemství, romantiku, hodně sexu a originální vtip. Škoda, že těch bratrů není více!

12.01.2023 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Knihu jsem si koupila kvůli skvělým recenzím, ale nepustila jsem se do ní hned. Nelákala mě obálka. Očekávala jsem prostředí vysokoškolského fotbalového týmu a tedy knížku, která byla napsaná na různé způsoby mockrát. Nicméně bylo to úplně jinak. Byl to nádherný originální příběh bez toho, aniž by hlavní roli hrál sex, což bylo příjemně osvěžující, protože i bez toho jde očividně napsat strhující milostný příběh, který vás vtrhne do prostředí fotbalu, i když si myslíte, že to není nic pro vás. Prostě tam bylo všechno, o čem jsem si dopředu myslela, že to není nic pro mě a stejně mě to dostalo do kolen. Knížka a tím i autorka se záhy řadí mezi mé nejoblíbenější.

29.07.2022 5 z 5