Leanis Leanis komentáře u knih

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Už dlouho jsem nepřečetla žádnou sérii tak rychle, jako tuhle (nepočítají Drahokamy, ale naše dráha Kerstin Gier prostě psát umí) :). Sice tahle série není tak dobra jako Drahokamy, ale co se týče jejích předností:
1)působí mnohem reálněji, než předchozí série autorky.
2)zabývá se problémy, kteří mladí lidé opravdu dneska řeší (i když pořád nechápu, co je špatného na tom být v 16 letech panna)
3) Kniha se přečte jedním dechem, zvlášť kvůli vtipné formě a napětí na každé další stránce.
4) Kdo by si nezamiloval Henryho? :D

21.12.2017 5 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Nejsem z příběhu nijak uhranutá, ale pěkné odpočinkové čtení. Hlavní hrdinka mi sice připadala místy zbabělá, ale i vysvětlení pro její chování se nakonec objevilo.
Slabší 3*.

27.02.2018 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Pořád jsem naštvaná. V dobrém slova smyslu. Myslela jsem si, že dokážu naprosto přesně říct, jak se kniha bude dál odehrávat. A poslední stránka (doslova POSLEDNÍ!) mi to naprosto rozbořila.
Je nutno dodat, že právě kvůli tomu, že se autorka snažila vodit čtenáře většinu knihy za nos, se zde nachází hodně nesrovnalostí. Tím myslím to, že postavy se občas chovali tak, že to nesedělo k jejich charakteru. Ale za výsledek to stálo.
Liu jsem si nijak extra neoblíbila, Rafea jsem si zamilovala během první kapitoly, kdy se objevil a Kaden mi tam připadal tak trochu navíc. Chápu, že kvůli příběhu tam být musel, ale milostný trojúhelník mi v tomto případě připadal "vynucený".
Váhám mezi pěti a čtyřmi hvězdami, ale myslím, že se nakonec přikloním k silným 4*.

19.01.2018 4 z 5

Pád Pád Lauren Kate

bohužel, "Pád" je jedna z mála knih, u kterých mě mrzí, že jsem je přečetla. Neskutečná ztráta času. Hlavní hrdinka ukňučená, naivní a zmatená. Děj naprosto předvídatelný, bez zvratů a postavy dělají jedno nesmyslné rozhodnutí za druhým. Fakt. Běžte si radši přečíst Stmívání.

21.12.2017 1 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kerstin Gier nas opět překvapila novou sérii. Nenechte se ošálit, možná to nesahá předchozím Drahokamům ani po kotníky, ovšem, stále je to kniha kterou zhltnete za pár hodin. Prostě se od ní neodtrhnete! Kniha má úžasný a zajímavý námět založený opravdu na jistých vědeckých faktech, ovšem, samozřejmě je zde kupa fantastična :)
Jsem jediná, kdo si tak zamiloval Henryho a Graysona?

21.12.2017 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Přečteno jedním dechem. Charlotte se mi podařilo začít neskutečně nenávidět a Gideona mi bylo líto. Možná se choval jako arogantní idiot, ale rozhodně k tomu měl spoustu důvodů. Hlavní romantická zápletka mě nijak nerušila, naopak se mi líbila, nebylo zde žádné klišé ani otřepané romantické výlevy. A závěr knížky vám nedá spát, musíte hned sáhnout po dalším dílu!

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem, nešlo se od ní odtrhnout. Xemerius byl přesně to, co kniha potřebovala, při jeho hláškách jsem se nahlas smála. Jen konec mě zamrzel. Vyřešila se hlavní zápletka a o 3 stránky později už celá kniha končí. Takže jsme se vůbec nedozvěděli, co se s postavami stalo. Chtěla bych na konci pár stránek ještě pro Gwenny a Gideona, protože závěr knihy je takový "useklý".

Cress Cress Marissa Meyer

Asi nejslabší z celé série, ale i přesto je to kniha, kterou si nestačí přečíst jednou. Z Thorna se nám vyloupl nakonec docela okouzlující a vtipný hrdina - ve Scarlet mi lezl krkem, tady byl skvělý! Jen s Cress jsem se nedokázala pořádně sžít. Celou dobu se chovala neuvěřitelně naivně, pořád kvůli něčemu brečela a celkově byla taková nesmyslná. Část knihy odehrávající se v poušti byla opravdu zdlouhavá, za to konečná momentka Cinder a Kaie byla opravdu skvělá! :)

07.12.2017 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Scarlet byla o trošinku slabší než Cinder, ale opravdu téměř neznatelně. Příběh se začíná zamotávat, protože kniha nyní vypráví příběh dvou postav - Cinder i Scarlet. Každopádně, krásné převedení Červené Karkulky do sci-fi. Scarlet je drsňačka s pistolí pod mikinou, která si ničeho nebojí a i přesto je naivní. Vlk, který svádí vnitřní boj sám se sebou je sám o sobě úžasná postava a zamilujete si ho. Není co dodat, Měsíční kroniky jsou jedna z mých nejoblíbenějších sérií.