Le Chat Le Chat komentáře u knih

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Tak tato knížka je opravdu povedená “jednohubka”. Pan Horníček psát rozhodně uměl. Knížka pobaví, pohladí na duši a přímo vybízí k tomu, aby ji čtenář četl znovu a znovu… Jsem si jistá, že se k “housličkám” v budoucnu vrátím. A ostatním čtenářům vřele doporučuji!

28.09.2022 5 z 5

Josephine Bakerová: Tanec jejího života Josephine Bakerová: Tanec jejího života Juliana Weinberg

Tak tato kniha se opravdu POVEDLA! Jsem ráda, že ji Metafora vydala. Josephine Bakerová byla mimořádná žena, o které jsem toho příliš nevěděla. Takže jsem si nejenom užila dobře napsanou knihu, ale také rozšířila obzory. Za mne jasných 5 hvězdiček a DOPORUČUJI.

05.07.2022 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Moje třetí setkání s autorkou - a potřetí uděluji 5 hvězdiček. Kate Quinn se zařadila mezi mé oblíbené spisovatelky, už se těším na její příští knihu.

24.06.2022 5 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Také já jsem se k této knize dostala díky silvestrovské Všechnopárty. Čekala jsem oddechové čtení, to kniha určitě splňuje. Některé povídky se mi líbily víc, některé poněkud méně. Nakonec hodnotím celek 4 hvězdičkami a nevylučuji, že si časem přečtu i druhý díl.

27.02.2022 4 z 5

Královražda na Křivoklátě Královražda na Křivoklátě Vlastimil Vondruška

Pro detektivky s Oldřichem z Chlumu "mám slabost" a tato nejnovější se četla jako vždy sama. Líbila se mi zápletka kolem panoše Oty (víc prozrazovat nebudu). Kniha je rozhodně příjemná oddechovka, proto dávám 5 hvězdiček, i když do mých TOP 3 případů Oldřicha z Chlumu se nezařadila.

04.12.2021 5 z 5

Zkouška neviny Zkouška neviny Agatha Christie

Vynikající detektivka, dala bych i 6 hvězdiček. Agatha Christie "prostě uměla" a Zkouška neviny se jí opravdu povedla. Znám i filmovou verzi, do které byla přidána slečna Marplová, ale kniha je mnohem lepší. Doporučuji všem milovníkům detektivek.

19.04.2021 5 z 5

Vzdálená řeka Vzdálená řeka Barbara Wood

Tak tato rodinná sága se autorce opravdu povedla, rozhodně doporučuji.

14.09.2020 5 z 5

Agónie a extáze Agónie a extáze Irving Stone (p)

Úžasná kniha, která je hodna jak geniálního umělce Michelangela, tak jeho mistrovských děl. Velmi se mi líbila i Žízeň po životě, ale tento román je ještě lepší. Ty roky, které autor práci na knize věnoval, rozhodně stály za to!

25.08.2020 5 z 5

Cizí královna Cizí královna Rebecca Gablé

Tak toto pokračování Hlavy světa se autorce opravdu povedlo. Oba historické romány jsou výborné, škoda, že neexistuje třetí díl o posledních letech Otovy vlády...

02.08.2020 5 z 5

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Na knihu jsem se dlouho těšila a rozhodně mne nezklamala. Právě naopak, doporučuji všem fanouškům Oldřicha z Chlumu a panoše Oty. :-)

06.07.2020 5 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Tak touto knihou mne autorka opravdu “dostala”. Doteď jsem za její nejlepší dílo považovala Tajemství letního odpoledne, ale odteď je pro mne autorčinou nejlepší knihou Hodinářova dcera.

22.05.2020 5 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Další výborná detektivka od pana Vondrušky. Opravdu jsem si ji užila. :-) Určitě si přečtu i další díly.

04.03.2020 5 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Výborná detektivka, rozhodně doporučuji. :-) Znala jsem filmovou adaptaci, která také není špatná, ale kniha je lepší.

11.02.2020 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Mám opravdu ráda filmovou adaptaci a knižní předloha se mi také hodně líbila. :-) Určitě doporučuji - a nejen maturantům.

14.12.2019 5 z 5

Eliška Přemyslovna - matka Otce vlasti Eliška Přemyslovna - matka Otce vlasti Jaroslava Černá

O Elišce Přemyslovně jsem už v minulosti četla, pojetí Jaroslavy Černé se mi líbilo nejvíc. Takže dávám 5 hvězdiček a doporučuji. Těším se na autorčiny další knížky. :-)

04.11.2019 5 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Autorka opět nezklamala. Knížku jsem si opravdu užila a určitě jsem ji nečetla naposledy. Z části i proto, že sama miluji Francii a francouzskou kulturu, stejně jako Marianne. A opět stejně jako Marianne, i já francouzštinu studuji. :-)

03.04.2019 5 z 5

Bídníci Bídníci Victor Hugo

Nezapomenutelný a opravdu mimořádný román, bezesporu jedno z nejlepších děl francouzské literatury!!!

14.01.2019 5 z 5

Opět jsem se výborně pobavila. :-) Doporučuji a těším se na pátý díl.

27.10.2018 5 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Nádherná a velmi laskavá knížka spojující kouzlo literatury, lásku a půvab francouzské Provence.

30.06.2018 5 z 5

Vůně jasmínu Vůně jasmínu Corina Bomann

Opravdu nádherná kniha, rozhodně autorčina nejlepší. Určitě se k ní v budoucnu vrátím.

07.06.2018 5 z 5