Lavastan Lavastan komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Originální, šokující a stále aktuální kniha. Dávám plný počet hvězdiček a doporučuji přečíst.

20.11.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Další kniha od George Orwella, a opět vynikající nadčasové dílo. Kniha se přečte jedním dechem. Doporučuji.

20.11.2020 5 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Na mušce lovce - zatím nejlepší kniha na téma válka co jsem četl. Hnusná, nechutná, zarážející. Už jsem četl hodně o druhé světové válce, ale takto vylíčit život vojáka na frontě? Klobouk dolů. Měla by to být povinná četba. Nedokážu posoudit jak se to blíží realitě, ale realita podle mě bude ještě horší. Zde jde především o příběh německého odstřelovače Josefa „Seppa“ Allerbergera a jeho popis událostí. Moc se s tím nepáře, spíše se v tom vyžívá a popisuje i každodenní život nebo běžné lidské potřeby. Silná káva ale probudí vás a ukáže válku jak jste jí neviděli.

05.11.2021 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Ladislav Fuks uměl psát opravdu dobře, a zde to dokazuje. Velice povedená kniha. Klasika české literatury.

08.11.2020 5 z 5

Učebnice čtení starých textů Učebnice čtení starých textů kolektiv autorů

Již několikáte vydání učebnice starých textů. Zase lepší a propracovanější. Knihu doporučuji, protože jsem měl tu čest poznat autora a byl nejen velký odborník, tak hlavně skvělý člověk. Lepší knihu na cvičení starého písma na českém trhu nenajdete.

07.11.2020 5 z 5

Geniální podnikatel Tomáš Baťa Geniální podnikatel Tomáš Baťa Antonín Cekota

Výborná kniha, další o Tomáši Baťovi, přesto přináší nové informace a skutečnosti. Knihu napsal zkušený redaktor a publicista pan Antonín Cekota. Název knihy přesně vystihuje Tomáše Baťu - geniální podnikatel!

19.11.2020 5 z 5

Zápisky odstřelovače Zápisky odstřelovače Vasilij Grigorjevič Zajcev

Každá kniha sepsaná vojákem Velké vlastenecké války je důležitým zdrojem informací. Wehrmacht představoval obrovskou vojenskou sílu, nejlepší armádu té doby a tvrdě vpadnul do Sovětského svazu. Proti tomu bojovat byl boj o všechno. Rudá armáda to dokázala a vyhrála. Zajcev byl špičkovým snajperem a ve Stalingradu likvidoval se svými spolubojovníky Němce. Právě o tom je tato kniha. Ještě lepší je však kniha Na mušce lovce - z druhé strany fronty.

05.11.2021 5 z 5

Otčina Otčina Robert Harris

Nejdříve jsem viděl film, pak jsem četl knihu. Oboje je dobré, kniha se četla svižně, děj se nevleče. Alternativa, co by se stalo, kdyby Německo neprohrálo druhou světovou válku.

08.11.2020 4 z 5

Inspirace Baťa Inspirace Baťa Gabriela Culík Končitíková

Kniha přetavuje filosofii Tomáše Bati do dnešní doby s ukázkami jeho názorů, citátů a myšlenek. Výborně a krásně napsaná kniha, čte se opravdu svižně a je poučná. Kdyby žil pan Baťa, jistě by byl pyšný, jak jsou jeho myšlenky krásně zpracovány. Opravdu skvělá kniha!

03.08.2022 5 z 5

Myšlenky Tomáše Bati Myšlenky Tomáše Bati Tomáš Baťa

Geniální podnikatel a vizionář Tomáš Baťa v knize, kterou přečtete jedním dechem. Letos je 145 let od narození tohoto významného moravského podnikatele, a kniha představuje jeho nejznámější názory na podnikání a život. Nadčasové a stále aktuální.

17.08.2021 5 z 5

Kronika tak řečeného Dalimila Kronika tak řečeného Dalimila Dalimil

Zajímavá a povedená kniha. Dokazuje, jak je čeština krásným a malebným jazykem.

21.12.2020 5 z 5

Úvahy a projevy Úvahy a projevy Tomáš Baťa

Výborná kniha od Tomáše Bati o jeho podnikání, kdy z ospalého zapadlého Zlína vytvořil město budoucnosti. Geniální vizionář a jeden z nejlepších podnikatelů v historii naší země! Knihu určitě doporučuji.

05.12.2020 5 z 5

Dějiny Ruska Dějiny Ruska Kateřina Hloušková

Podle mého dobře napsaná kniha, četla se mi dobře. Akorát mohla být podrobnější, ale to ani nebylo cílem, jak jest psáno v úvodu knihy. Pro pochopení dějin a myšlení Ruska je ideální.

09.11.2020 5 z 5

Baťa na všech kontinentech Baťa na všech kontinentech Zdeněk Pokluda

Kniha se četla opravdu svižně. Je plná faktů a zajímavých informací. Vše je pečlivě zpracované s množstvím obrazového materiálu. Jsem nadšený a pokud někoho zajímá fenomén Baťa, měl by si jí pořídit do knihovny.
Je až neuvěřitelné jak z malé firmy vznikne kolos celosvětového významu a působení. Baťu znají po celém světě, někde dokonce pro botu používají slovo Bata. Jsou dokonce města jako Batanagar, Batapur a další. Baťa je globální firma s českými kořeny, buďme hrdí že Tomáš Baťa, Jan Antonín Baťa a Tomáš Baťa junior vybudovali firmu se svými spolupracovníky k užitku všem na světě.

04.09.2021 5 z 5

Cesta Františka Čuby z Březové k JZD Slušovice Cesta Františka Čuby z Březové k JZD Slušovice Karel Nedbálek

Velice zajímavá a čtivá kniha, napsaná spolupracovníkem pana Františka Čuby. Nové a zatím nikde nepublikované informace. Potěší i rodokmen rodu Čubů, který je vlastně zveřejněn vůbec poprvé. Autor také vypočítává teoreticky ušlý zisk, způsobený likvidací JZD AK Slušovice. Názory neznalců, že by družstvo neobstálo v kapitalismu jsou však liché. Nástupnické firmy mají dnes obraty v desítkách miliard, a dávají práci mnoha lidem na Slušovicku. Další důkaz že pan Čuba byl opravdu jedinečný podnikatel a vizionář!!!

11.08.2021 5 z 5

Mossad: Izraelské tajné války Mossad: Izraelské tajné války Ian Black

Velice podrobně popsaná historie izraelských tajných služeb. Popisuje jak úspěšné akce, např. únos a odsouzení A. Eichmanna, tak i problémy a nepovedené akce. Pokud vás toho téma zajímá, tak si určitě knihu vychutnáte.

05.02.2021 5 z 5

Stalingrad Peklo na Volze Stalingrad Peklo na Volze Guido Knopp

Výborná kniha a patrně nejlepší od Guido Knoppa. Autor zde rozjede popis bitvy, která byla opravdu peklem. Používá archivních materiálů i ze SSSR/Ruska a tak dokresluje brutalitu a zoufalství města na Volze. Zasahování Hitlera do vojenského tažení znamenalo ztrátu statisíců mužů wehrmachtu. Sověti zde poprvé ukázali, že umí vyhrávat i když za cenu obrovských ztrát.

05.01.2021 5 z 5

Věrnost je mou ctí Věrnost je mou ctí Gordon Williamson

Zajímavá kniha, která seznamuje s příslušníky zbraní SS. Je jasné že mezi milionem mužů, kteří bojovali pod Waffen SS bylo mnoho slušných vojáků, tak i zabijáků a šílenců. Navíc v nelehké a kruté době, kterou druhá světová válka byla, byl vítězem ten, kdo přežil.

26.12.2020 4 z 5

Démon z jiného světa Démon z jiného světa Manfred Jensen (p)

Slabší kniha plná nepodložených spekulací. Jednou jsem ji četl, ale už bych se k ní nevrátil. Někomu to snad něco může dát, ale jsou lepší a kvalitnější tituly.

26.12.2020 1 z 5

Ogar, příběh zapomenuté značky Ogar, příběh zapomenuté značky Tomáš Rokos

Autor si dal opravdu hodně práce, aby zpracoval historii motocyklové značky Ogar, která není bohužel moc známá. Poslední motocykly s nápisem Ogar na nádrži se vyrobily v roce 1949, takže je snad pamatují naši dědové. Mnoho lidí si myslí, že se jedná o nějakou cizí značku nebo že to je model Jawy. Omyl! Je to ryze česká značka, jejíž kořeny sahají až do roku 1910, přičemž výroba započala v roce 1934 v Praze-Strašnicích. Motocykly Ogar patřily ve 30. letech ke dražším motocyklům (oproti konkurenčním Jawám a Čízám), byly to kvalitní a pečlivě vyráběné stroje, což je vidět i dnes, kdy pořád jezdí a motory stále předou svým dvoutaktním tónem. V knize se dočtete informace, dosud nikde nepublikované, ale ověřené z dobových a archivních materiálů.

19.12.2020 5 z 5