Laška082 Laška082 komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Už dlouho jsem se tak nezasmála,

Láska a její kat Láska a její kat Irvin D. Yalom

Takto (dobře) to dopadne, když psychiatr, který rozumí chemii mozku a těla, chápe, že se nelze spoléhat jen na psychofarmaka, a je zároveň i empatickým a brilantním psychoterapeutem (a navíc i poměrně pokorným). Tedy užitečným průvodcem na cestě všech těch, kdo se perou sami se sebou. Koneckonců i on sám se pral, jak popisuje v jiné své knize Máma a smysl života.

23.04.2019 5 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Nezapomenutelná kniha. Nádherný, dojemný příběh. Málokdy při čtení brečím, vlastně nikdy, ale tady jsem v určité fázi bulela jako želva.

23.04.2019

Tichá dohoda Tichá dohoda Elia Kazan

Velmi čtivá kniha, zejména (ale nejen) pro ty, kdo řeší vyhoření v práci a/nebo v manželství.

04.04.2019 4 z 5

První Aristokratka, do které jsem se nezačetla. Odkládám na později.

09.06.2019 1 z 5

Rothschildova flaška Rothschildova flaška Petr Šabach

Moje nejoblíbenější kniha od mého oblíbeného českého spisovatele.

Swannova láska Swannova láska Marcel Proust

Trvalo mi sedm let se k Proustovi prokousat, Swannovu lásku jsem začínala několikrát. Na poosmé jsem to dala, konečně si zvykla na jeho styl, a pak se s ním nemohla rozloučit. Další kniha mi přišla nudná, takové krátké věty tam byly... :-) Proust není pro každého, ale je to výjimečný autor.

24.03.2019 4 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Moc se mi to líbilo, inteligentní a kultivovaná oddychovka ze života. Pravda, nejspíš hlavně pro ženy, ale co. Někdy taková kniha udělá dobře. Přečteno jedním dechem.

24.03.2019 5 z 5

Dobrodružství pana Kolečka - Pohádky od Hvězdy Dobrodružství pana Kolečka - Pohádky od Hvězdy Michaela Mlíčková Jelínková

Prima čtení, naučné pasáže nenudí ani dospělé.

01.04.2018 5 z 5

Nová dobrodružství pana Kolečka Nová dobrodružství pana Kolečka Michaela Mlíčková Jelínková

Dvanáct kapitol, které lze číst samostatně, na přeskáčku atd.. Na své si přijdou milovníci autobusů, psů i přátelství. Pohádky originálně propojují reálie (hlavně o Praze) a pohádkové příběhy. Pobaví nejen děti, ale i rodiče a prarodiče. Příběhy by se mohly stát kdekoli, proto kniha pobaví i mimopražské. Knihu lze číst i bez znalosti prvního dílu, protože v pokračování je vše důležité vysvětleno hned na začátku. Což je dobře s ohledem na to, že první díl je rozebrán. Oba díly jsou stejně povedené. Ilustrace Jana Laštovičky opět nádherné.

08.11.2023 5 z 5