Laerry Laerry komentáře u knih

Dcera Rudozimy Dcera Rudozimy Ed McDonald

Skvělý začátek série, těším se na další díl.

28.07.2023 4 z 5

Prízraky Tieňotrhu Prízraky Tieňotrhu Kelly Link

Pokud patříte mezi fanoušky Lovců stínů, tak by vám tenhle (již třetí) sborník povídek rozhodně neměl chybět v knihovně, protože obsahuje celkem 10 povídek, které ale zásadně doplňují nebo přímo předcházejí ději né v jedné, ale hned v několika knížek Cassandry Clare. Všechny mají samozřejmě pojítko, kterým je logicky stínový trh (v několika verzích), který hraje důležitou roli v příběhu několika postav. Především se tu objasní několik událostí, které jsou zmiňovány například v sérii Poslední hodina, či zobrazují události po Pánovi stínů a připravují půdu pro Královnu povětří a temnoty... a mnoho dalšího.

08.05.2023 5 z 5

Fangirl 1 Fangirl 1 Rainbow Rowell

Povedené komiksové zpracování mé oblíbené knížky, které slouží jako zajímavé bonusové rozšíření celé série okolo Simona a Baze. Samozřejmě, že si tuhle knížku (první ze čtyř svazků) můžete přečíst i bez znalostí předešlé knížky (či navazujících knih), protože toto kreslené zpracování drží příběh pohromadě docela obstojně. A fanynkám (fangirls!) i fanouškům dopřeje zajímavý obrazový materiál k postavám, které si už dávno oblíbili.

01.06.2024 5 z 5

Kate v záři reflektorů Kate v záři reflektorů Becky Albertalli

Další z řady "mile praštěných" jednorázovek od Becky Albertalli, která však opět nepřekonala sama sebe a sice napsala fajn knížku, ale po přečtení ve vás nezanechá žádný hlubší zážitek a brzy na ni zapomenete. Jak vztahové patálie hlavních postav dopadnou odhadnete celkem brzy a na konci se žádného šokujícího rozuzlení taky nedočkáte, takže důležité je nemít od čtení příliš velká očekávání, abyste nebyli zbytečně zklamáni.

29.03.2024 3 z 5

Královna dvou tváří Královna dvou tváří Nick Martell

Ještě lepší a napínavější, nežli první díl.

14.07.2023 5 z 5

Max a mezirytíři Max a mezirytíři Lincoln Peirce

Ke knížce jsem se dostala náhodou, protože byla dárkem k objednávce a normálně bych si ji tedy nepřečetla přeci jen se nepovažuji za cílové publikum. Text je přizpůsoben dětem okolo 10 let, stejně tak i komiksové ilustrace a samotný příběh ale všechno dohromady nepostrádá jisté kouzlo, které vás vtáhne do tohoto středověkého světa a budete společně s hlavními postavami prožívat nečekaná dobrodružství. A je úplně jedno, že na to už nemáte věk protože dobrý příběh nezná věkové omezení. Jen k němu nesmíte přistupovat obtěžkáni předsudky kterých se stejně ale brzy zbavíte, pokud téhle knížce dáte šanci.

08.05.2023 4 z 5

Denní hlídka Denní hlídka Sergej Lukjaněnko

Druhý díl je o dost slabší, než skvělý první a to hlavně díky tomu, že se Lukjaněnko rozhodl přizvat dalšího autora, který svým stylem (ne nutně dobrým, právě naopak) značně poznamenal celý vývoj příběhu. Bylo to jako číst úplně jinou knihu, kterou napsal nějaký druhořadý fanoušek...

26.11.2022 3 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Původně jsem si myslela, že se jedná o trilogii a tak mě chvíli mátlo rozvláčné vyprávění, které děj neposouvalo moc kupředu... ale vzhledem k tomu, že je tu ještě jeden díl, tak třetí díl byl skvělou přípravou prohlubování charakterů na závěrečné zúčtování - takže se mi knížka jako celek velmi líbila.

Válečná smršť Válečná smršť Victoria Aveyard

Výborné finále, se zakončením jsem spokojena.

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Výborné pokračování, které obsahuje vše, co jsem očekávala: akci, drama, romantiku, a zase drama. Skvěle vymyšlený svět, který si užívám.