Lady.Lucrezia Lady.Lucrezia komentáře u knih

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Není to moje první setkání s Keplerem, bohužel jsem četla Svědkyni ohně dřív, tak si to dávám teď popořadě. Nicméně s přihlédnutím k první knize musím říci, že je čtivá tak na hraně, příběh zajímavý, načasování věcí v příběhu dobré a obecně to spěje k tomu, že mě zajímá další počínání autorské dvojice. Za mě tak 3,5*

03.10.2020 4 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Knihu jsem četla až díky filmu a velmi příjemně mne překvapila, nemyslela jsem si totiž, že špionážní tématika je pro mě ta pravá, ale možná jsem se jen dlouho ochuzovala, řekla bych, že jakmile bude možnost a prostor chmátnu po druhém dílu série. Autor píše velmi působivě a umí budovat napětí a současně vás nechává se přirozeně pohybovat v mysli svých postav, aniž by to odkrývalo více než je třeba (je pravda, že né všechny postavy jsou jako pohoří, některé jsou poněkud ploché). Jako zajímavé mi přišlo umístění receptů do knihy na konce kapitol, něco jsem i vyzkoušela.

25.09.2020 5 z 5

Sviňa Sviňa Arpád Soltész

Byla jsem na knihu zvědavá, trochu i natěšená, ale to bohužel po pár stranách opadlo. Sem tam se našly střípky, které dávaly smysl a byly dobře napsané i s nějakou smysl dávající úvahou zvrácených mozků, ale jinak to bylo spíše jakési patchworkové vydání mafiánského deníku, ve kterém se mi téměř nepodařilo zorientovat.

25.09.2020 1 z 5

Upírův pomocník Upírův pomocník Darren Shan (p)

Druhý díl dobrodružství Darrena Shana, tentokrát mapující první kroky malého upířího pomocníka a vnitřní život Circu Monstruoso. Opět super a baví mě to čím dál víc.

09.02.2020 5 z 5

Útočiště Útočiště Honza Vojtíšek

Druhá sbírka povídek od Honzy Vojtíška je rozhodně kvalitou vyrovnanější, než první sbírka Z druhé strany. Autor ukázal, že práce s hrůzou může i v jeho textu být velmi různorodá. Osobně mi sice více přirostla k srdci první sbírka, ale se mnou to nemá lehké nikdo v ničem :D. Vzhledem k tomu, že jsou zde řazeny práce staré i mladší, musím smeknout na perfektní editorskou práci, kdy téměř není rozdílu v kvalitě, která se drží poměrně vysoko. Možná paradoxně se do mé TOP5 s 5* dostala jinak hůře hodnocená povídka Jeho sestra, ano, je jednoduchá a možná i trochu kýčovitá, ale... Nikdy nepodceňujte existenci nikoho, koho jste ještě neviděli. Trochu jsem si vzpomněla na text jedné oblíbené kapely "Abych o ní mohl mluvit před klukama"... no a občas je ta víla o trochu reálnější a má chuť si hrát. Nevím zda bych ji znovu hodnotila takto vysoko, ale v tu chvíli mi opravdu sedla přesně tam, kam měla. Přišel. Odešel. Zůstali mrtví. Hrdinka mi trochu přijde jak Harley Quinn než jí definitivně jeblo. Sex, mrtvoly, rock'n'roll... Ou jé. Uvítala bych pokračování., Rychlík č. 666 je vlak, kterým bych se ráda svezla, zejména pak na původní trase, kterou už dnes nejezdí. Musela to být paráda. Povídka je skvěle napsaná a krom obrazotvornosti podbízí i simulované čichové vjemy, to už se mi u textu dlouho nestalo. Navíc, mám k nočním vlakům jistou osobní náklonnost. Sama. V noci. Sebe. je povídka, která mě zhypnotizovala a současně přilepila, ke stránkám knihy. Trochu mi připomněla jisté mystické a meditační praxe, které možná autor rešeršoval a nebo se mu o nich třeba jen zdálo a využil něco podobného ve svém textu. Každopádně tak či onak je to pro mne jeden z nejděsivějších textů v této sbírce. Už to déle nevydržím je přesně tím odlehčeným zakončením, které po děsu a hrůze vykouzlí zvláštní poněkud šílený úsměv na rtech. Neodpustím si poznámku, že mi tato povídka připomněla jisté povídky z Nekrosaria od Petra Bočka. Bohužel a nevím proč, ale stává se mi to často, nejméně se mi libila povídka Útočiště, podle které je sbírka nazvána. Přijde mi to poněkud násilně roubovaná dohromady, některé postavy jednají nelogicky a jsou určeny určeny pouze k tomu, aby posunuli hlavního aktéra příběhu na nějaké další místo, pro mě bohužel spousta zbytečně zahozeného materiálu. Druhá povídka, která mi nesedla je děsivá sci-fi Zahrada, která je asi nejvíce naivním textem, který ve sbírce je. Ovšem jelikož pro mě byla dosti obrazotvorná má 3*, ale to je jediný důvod. Nemám ráda pomalé rozjezdy a tohle je stejná šnekařina, jako u Stephena Kinga a jeho povídek. Palec nahoru za sympatický komentář v závěru knihy.

26.01.2020 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Ke knize se vracím po letech a bohužel musím říct, že je tak specifická, že druhé čtení je sice fajn, ale už to není skvělé. Bohužel se rozvzpomínám u čtení příliš rychle.

11.01.2020 4 z 5

Hráč / Věčný manžel / Nemilá příhoda Hráč / Věčný manžel / Nemilá příhoda Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Chtěla jsem začít s ruskou literaturou a doporučení padlo na Hráče od Dostojevského. Kniha má spád, čte se snad a svižně, příběh je lehký a jednoduchý. Může posloužit jako exkurz do útrap a rozmarů smetánky.

10.01.2020 4 z 5

Vážení truchlící a ostatní hosté Vážení truchlící a ostatní hosté Ladislav Muška

Útlá knížka řečnických kotrmelců, které ve smutečních chvílích, donutí snad i mrtvé smíchy prorážet víka svých rakví.

03.01.2020 5 z 5

Příběh O (komiks) Příběh O (komiks) Anne Desclos

Ke knize "Příběh O" mne přivedla zvědavost, touha objevit ono erotické obrazové veledílo, na které tak vkusně láká anotace z obálky. První část knihy je zajimává, propracovaná, drsná a současně velmi podmanivá, což se bohužel o druhé části říci nedá. Kresba druhé části je také skvělá, není vyloženě horší, ale je slabší, což je dáno příběhem, který je rychlý, hloubku postrádající a nedotažený. Příběh Madame O by fungoval, kdyby nesloužil jako výpověď autorova rozpolcení z první části, snaha o sebeočištění skrze nový rozměr příběhu. Bohužel takhle si Crepax spíše uškodil, nicméně i přesto chci říci, že jeho ztvárnění Příběhu O si rozhodně zaslouží pozornost.

01.12.2019 4 z 5

Studie v růžové Studie v růžové Steven Moffat

Já a Sherlock... Díky, ale znovu radši ne. Překreslení seriálu je vcelku zdařilé, ale příběh postrádá detaily. Chápu, že manga nemůže pojmout to co klasická kniha, ale trochu textu by to ještě sneslo a klidně na úkor některých citoslovcí.

04.11.2019 2 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajky Barda Beedleho jsou útlou knížkou pohádek pro malé čarodějky, ale i mudly. Sbírka obsahuje povídky skvělé, ale i ty slabší, včetně jedné horrorové. Za mne jednoznačně TOP knihy jsou příběhy Fontána příznivé sudby a Mágovo chlupaté srdce. Bajky jsou doplněny poznámkami Albuse Brumbála, které rozšiřují čtenářům obzor o další informace z kouzelnického světa.

29.10.2019 4 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Rozhodně zajímavá útlá knížečka s překrásnými ilustracemi. Mé první setkání s autorem, a několikáté s hladem a Wagnerem :D . Jemný filosofický příběh doplněný snovým světem, spolu s nečekanými reakcemi aktérů... Už teď je mi jasné, že to nebude poslední kniha z pera H. Murakamiho, kterou budu číst.

09.10.2019 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Dnes je to poprvé, kdy jsem někomu zakázala knihu. Nedoporučuji všem mladým holkám, co čekají na první lásku, milování. Na Rupi Kaur máte ještě dostatek času.
***
Drsné, surové, místy nechutné, zraněné..Na tohle asi musí být porozchodová nálada.

30.04.2019 2 z 5

Briketa: Ostravská poezie  a poezie o Ostravě 1894–2013 Briketa: Ostravská poezie a poezie o Ostravě 1894–2013 * antologie

Briketa je kouskem, který Vas zajisté upoutá na první pohled. Černá jak uhlí s nádherným nádechem šedavých sazí když se koukáte na ořez stran a navíc tak i opravdu voní. Z černé obálky na
Vás vykoukne minimalistický bílý nápis a Vy hned víte, že tato kniha bude rázovitou exkurzí hluboko do nitra i ducha Ostravy.

Tuto antologii se rozhodně nevyplatí minout, má magickou moc Vás vtáhnout do děje v ulicích, putykách aj na šachtách. Je sto Vám ukázat základní úroveň lidských radostí, vášní, strastí i splínů. Zaposlouchejte se do poetickéhp vyprávění místních umělců a vyčkejte na tiché ševelení, to k Vam jen Ostravsko promlouvá.

08.02.2019 5 z 5

Mám vydání z roku 2002 a dodnes mi přijde skvělé. Fascinují mě hlavně poznámky načmárané perem u textu. Viděla jsem i novější vydání, ale nezaujalo.

Keltská magie sexu Keltská magie sexu Jon G. Hughes

Snaha o jiný pohled na lidskou sexualitu, zdroje použitých informací jsou přinejmenší sporné.

22.01.2019 1 z 5

Speciální techniky sociální terapie rodin Speciální techniky sociální terapie rodin Eva Zakouřilová

Geniální kniha do praxe kterou ocení nejn sociální pracovníci. Praktické návody jsou snadno a rychle aplikovatelné. Myslím, že toto dílo by v profesní knihovničce nemělo chybět.

Vyšší škola hypnózy Vyšší škola hypnózy Kurt Tepperwein

Skvělá kniha o hypnóze a technikách jak uvést do hypnotického stavu. Trochu mě ovšem děsí, co by v praxi jistých jedinců mohla způsobit.

22.01.2019 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Pamatuji si, že jsem ji koupila na Světě knihy, hned poté co ji knihkupec Egmontu vybalil z bedny. V té době se mi líbila a vzhledem k věku, jsem to brala jako super investici. :D

Duchovní cesty islámu Duchovní cesty islámu Luboš Kropáček

Jediné meritum Islámu v knižní podobě vydané na našem území a navíc čtivě psané. Vřele doporučuji všem čtenářům se zájmem o faktickou stránku tohoto náboženství.