Ladinek Ladinek komentáře u knih

Číše jedu pro krále Číše jedu pro krále Jan Bauer

O hodně slabší než předchozí knihy s Protivou a Blasiem. To s kouzelníkem Žitem tam bylo trochu přehnané.

11.11.2013 3 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Lee Child

Toto mně dost zklamalo. Bylo to tak nějak příliš předvídatelné a zároveň trochu za vlasy přitažené. Už v půlce knihy mě nějak napadl motiv a díky tomu i pachatel. Dokonce mně napadl i ten způsob provedení vražd, ale zavrhl jsem jej jako pitomost, takže vlastně jediným překvapením bylo, že autor jej skutečně použil. Ovšem díky tomu neuvěřitelnému způsobu vraždění ten příběh vyzněl trochu šestákově.

09.11.2013 2 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Po přečtení Ďáblovy kolonie jsem měl tak trochu pocit, že Rollins ztrácí dech. Proto mně Rodokmen smrti mile překvapil. Hlavně bych ocenil elegantní způsob, jak dokázal uzavřít (i když si těžko můžeme být jisti, že šlo o definitvní konec) tu záležitost s Bratrstvem. Ono bývá v takových případech, kdy se záhada dlouho táhne, rozuzlení často zklamáním, ale Rollins poskytl kvalitní a překvapivý závěr.

05.10.2013 5 z 5

Pařížská hrozba Pařížská hrozba Robert Ludlum

Miluji Ludlumovy knihy, ale v poslední době mám pocit, že mistr nějak ke konci své tvorby ztratil dech. Ještě jsem schopen celkem překousnout infantilní supertajnou organizaci Alfa a nezničitelného Jonathana Smithe, ale Pařížská hrozba je tedy asi to nejhloupější, pod čím se Robert Ludlum podepsal. Ta myšlenka, že superrychlý počítač umožní prolomení všech obran mi připadla trochu dětinská. Ale nemůžu to mít mistrovi za zlé. To je v poslední době nemoc mnoha příběhů, že autoři akcelerují děj pomocí "geniálních hackerů", kteří získají jinak nedostupnou informaci, nebo ovládnou zabezpečovací systémy a podobně.

23.05.2013 1 z 5

Pandořina skříňka Pandořina skříňka Robert Ludlum

Jen taková perlička. O Robertu Ludlumovi se mluví jako o spisovateli známém pečlivou přípravou a ověřováním reálií. Nicméně v této knize umístil do vozů Mussoliniho tajné policie motory Lamborghini. Ovšem tato značka vznikla až v roce 1963.

07.05.2013 2 z 5

Třetí tajemství Třetí tajemství Steve Berry

Tak nějak nevím. Krátce před tím, než jsem četl tuhle knihu, přečetl jsem Byrnesovo Tajemství chrámové hory. Oba příběhy mají společný základ v tom, že se jedná o snahu katolické církve utajit jakýmikoliv prostředky skutečnosti, které by snad mohly ohrozit víru. A když si tyhle dvě knihy srovnám, tak mi Berry připadá celkem nudný a jakýsi těžkopádný.

04.05.2013 2 z 5

Mozaika Parsifal Mozaika Parsifal Robert Ludlum

Velice napínavé, spletité a pro českého čtenáře zajímavé i tím že hlavní hrdinové mají český původ.

05.03.2013

Poslední úder Omegy Poslední úder Omegy Robert Ludlum

Jedna z mých nejoblíbenějších Ludlumových knih. Hustá atmosféra, ve které se nedá nikomu věřit je příjemně děsivá.

05.03.2013 5 z 5