kyselina kyselina komentáře u knih

Bisoni 001 Bisoni 001 Josef Sytovský

Tak si představuji fungování naší "kontrarozvědky" v 90. letech a jsem ráda, že se kniha staví aspoň k některým (ke kterým může) věcem (politické tlaky, fyzické a psychické vyčerpání, výcvik, ...) otevřeně. České zpravodajské služby stále procházejí stále jakousi polistopadovou obnovou a je škoda, že se o její práci více neví (na druhou stranu je to určitě správně, řekneme si). Více podobných knih.

25.12.2012 4 z 5

Hovory s Janem Masarykem Hovory s Janem Masarykem Viktor Fischl

"Je mnoho věcí, jež nelze tlumočit čtenáři v knize tohoto druhu. A tak obraz originální osobnosti nebude jistě úplný. Nemohu například popsat jeho hlas. Ten laskavý, veselý, měkký hlas, v němž nebylo nikdy známky skutečného rozčilení, který se nikdy nezvýšil hněvem, ten vyrovnaný, moudrý hlas, v němž se často skrýval utajovaný smích a v němž tak často bylo něco, co nedovedu nazvat jinak než nepatetický patos. Byl to hlas, který z Masaryka udělal jednoho z nejlepších rozhlasových řečníků. Byl to hlas, který dal tolika lidem cítit, že mluví s dávným přítelem." (o Masarykovi se takto na záčátek knihy vyjadřuje Viktor Fischl)

25.12.2012