kykyna42 kykyna42 komentáře u knih

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Jsem kočičí žena, takže krásné povídky o kočkách a lidech.

13.09.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Poslouchala jsem audio knihu.Perfektně namluvená od p.herečky Wilmy Cibulkové.Kniha je velmi dobře napsaná,vypráví příběhy obyčejných lidí,jen se v ní občas zapomíná i na veselé stránky žití a spíše se zaobírá negativními zážitky.

14.04.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha je super.Moc se mi líbí,jak autorka popisuje mezilidské vztahy. Nejlepší ze všeho jsou situace ve špitálu, tam to doslova takhle chodí,ale málokdo to dokáže takhle vystihnout,jak ona.Za mě plný počet bodů i za ten závěr,který se nemusí všem líbit,ale život není žádná lovestory ,bohužel.

17.11.2019 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Tahle spisovatelka nikdy nezklame a potvrzuje pravidlo, že pokud je kvalitní příběh, nemusí v něm být 100 mrtvých a popisování technik mučení , které působí tak, že si někdy kladu otázku ,jestli spisovatel taky není psychopat.
Za mě opět plný počet hvězdiček.

11.07.2023 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Něco trochu jiného, ale dobře napsané a strašidelné.

15.04.2023 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Kniha přináší životní pravdu ,lidé se v podstatě nemění a pokud ano většinou k horšímu,bohužel.

27.11.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Opět skvělá knížka od této autorky,ta se četla sama:)))

31.08.2021 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Kniha se mi líbila i když by její název mohl být : Jak mi matka zničila život.
Od začátku mi slabožská Cora byla nesympatická a mé sympatie si nezískala ani závěrečnými gesty a bolestnou smrtí.
Pořád se na něco vymlouvala a přitom měla rodiče,kteří by jí všechno odpustili a vzali by ji zpět.Její manžel byl sice veterán z války,ale stačí to na omluvu?Jeho žárlivé scény určitě nebyly důsledkem postraumatického syndromu,podle mě to byl špatný člověk už před tím.
Jinak kniha se četla lehce a velmi rychle i přes svých 500 stran.

21.10.2020 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Všichni zde píší kladné komentáře,mě ta kniha zas tak super nepřišla.Děj byl hodně nepravděpodobný a překombinovaný.
V dnešní době,abych musela dokazovat,že mi umřel partner a vyšetřování se rozjede na plné obrátky,přitom se čeká jen na paní na matrice,která vystaví opis ,mě rozesmálo.Soukromí detektiv,který by asi nikdy nic sám nevypátral a kterému se skoro ze všech věcí dělá špatně od žaludku, mě opravdu nenadchl.No a ten závěr to už ani nechci komentovat.Dočetla jsem,ale s vypětím sil.

17.04.2020 3 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Kniha se mi líbila,zavedla nás do prostředí soukromé americké školy,kde je budována individualita jedince, na základě klasické americké morálky s heslem :"Jdeme přes mrtvoly"

31.03.2020 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

V knize se víc, jak smrt tchýně, řeší rodinné vztahy.
Diana je vyobrazena jako žena, co se stará o druhé,ale v podstatě odmítá pomoci vlastní rodině,která ji vlastně mimo manžela nemá vůbec ráda.
K tragédii, která je nakonec tématem knihy nemuselo vůbec dojít, kdyby své děti byla schopna pochopit a pomoci jim.

13.10.2021 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Dobře napsaná detektivka,jednu hvězdičku odebírám za celkem drasticky popsané vraždy a utrpení obětí,bez kterého bych se ráda obešla.A ještě by mě zajímalo,jaká analgetika užíval po úraze zadní části těla hlavní detektiv,když mu tak dobře zabíraly:))) a nebyly to injekce.

06.11.2020 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Přečteno za 2 dny .
Detektivku jsem po prvních stranách chtěla odložit a jsem ráda,že jsem to neudělala.

23.06.2020 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Super, od začátku až do konce.

09.12.2019 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Tato autorka mě opět nezklamala,za mě super detektivka,bez kaluží krve.

05.10.2019 5 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Velmi dobře napsaná kniha,přečtená za 2 dny.Určitě doporučuji.Začetla jsem se hned a nedokázala se odtrhnout :))) než jsem ji celou přečetla.

27.09.2020 5 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Dobře napsané,pěkně se četlo,jen mohla mít kniha méně stránek.
Některé věci byly zbytečně natahované.

29.01.2020 5 z 5

Napsala bych jen to ,žena Eugenie je prostě sobeček(za asistence své tetičky),myslí hlavně na sebe,ostatní jsou jí tak trochu ukradení,včetně její vlastní rodiny.

20.01.2020 4 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

Moc pěkně napsaná kniha o silné ženě, která je po svém selhání ,odsouzena k až moc tvrdému trestu.
Její síla s kterou zvládala utrpení provázené na každém kroku jejího života je obdivuhodná.

13.02.2022 5 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Komplikovaná a náročná kniha,občas jsem se ztrácela v příběhu,ale dala jsem to :))

28.01.2021 4 z 5