kykiryki28 kykiryki28 komentáře u knih

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Po přečtení knihy "Bídníci" jsem se těšila na další dílo od Victora Huga. Není to to,co jsem od něj očekávala, ale jinak mě příběh mile překvapil. Jen celá kniha je zbytečně moc dlouhá, především samotný příběh je zdlouhavý a pak než ty několikastránkový popisy francouzské architektury a města Paříže člověk přelouskne, zabere nějaký čas.

21.09.2018 3 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Jako malá holka jsem zbožnovala film Nekonečný příběh, proto jsem si hrozně přála přečíst si tuto knihu. Bohužel, nakonec jsem knížku nedočetla celou a musím ji hodnotit pouhými 3 body. První polovina knihy (kdy si Bastián čte tuto knihu a Átrej zažívá samá dobrodružství) mě kniha velmi bavila. Od té části, kdy je Bastián povolán do Fantázie, mě příběh již tolik netěšil a nakonec jsem se rozhodla knihu odložit.

I přes tuto skutečnost mi ale Átrej a jeho věrný kůn Artex zůstanou v srdci a nikdy nezapomenu na jejich úžasná dobrodružství, která zažili v zemi jménem Fantázie.

19.09.2018 3 z 5

Co by se stalo, kdyby... Co by se stalo, kdyby... Daisy Mrázková

Nádherná obrázková knížka, u které se dítě rádo rozpovídá. Doporučuji do mateřinek...

03.01.2023 4 z 5

Severní stezka – Českem od západu k východu Severní stezka – Českem od západu k východu Jan Hocek

Jak již zde bylo řečeno, také jsem spíše čekala deníkové záznamy. Ale ve skutečnosti mi tato forma vyhovovala a dá se z knihy čerpat i jednodenní výlety. Rozhodně si přečtu další díly "Stezky Českem" :-)

19.10.2022 4 z 5

Karel IV. - Příběh českého krále Karel IV. - Příběh českého krále Veronika Válková

Už je to přes 10 let, co jsem četla druhý díl této série (Pozdvižení v Pompejích), a tak jsem si řekla, že bych mohla přečíst celou sérii (nebo se alespoň o to pokusit). Studuji momentálně na univerzitě obor historii a v budoucnu bych ráda vyučovala na ZŠ dějepis, tak mě velmi zaujala myšlenka pojmout nejenom české dějiny takovouhle formou a zakomponovat je do knížek pro děti. Je to zároveň zábavné a poučné. A doufám, že v tom autorka bude nadále pokračovat!

První díl se mi moc líbil. Český středověk je velmi pozoruhodný a bylo zajímavé se podívat "pod pokličku" kdysi mladého Karla IV.

17.08.2022 4 z 5

Vějíř Boženy Němcové Vějíř Boženy Němcové Jaroslav Seifert

Tuto básnickou sbírku opravdu miluji! Božena Němcová patřila a stále patří k těm nejlepším českým autorkám 19.století!

19.06.2022 4 z 5

Malý velikán Malý velikán Vladimír Neff

Jsem ráda, že jsem si Malého velikána přečetla. Našla jsem díky tomu dalšího skvělého českého autora - Vladimíra Neffa!

Dokonce se mi Malý velikán líbil více než Havlíčkovy Petrolejové lampy (obě díla jsem srovnávala kvůli seminární práci). Bylo to napínavé hned ze začátku a děj utíkal svižně. Řekla bych, že jsem se v některých věcech ztotožnila s hlavní postavou. Také jsem občas snílek s hlavou v oblacích, ale tzv. "skutek utek". Ale abych skončila tak špatně, jak již zmiňovaný Pavel, to mi bude tato kniha dlouho ponaučením...

04.05.2022 4 z 5

Bez vlasů Bez vlasů Tereza Drahoňovská

Záležitost jednoho dne, za to tak "nádherné" autentické zpracování tématu, o kterém se ve společnosti zas tolik nemluví. Nebo, přesněji řečeno, se o této nemoci tolik neví.

Smekám před autorkou, která se s tím nebála vystoupit na veřejnost!

01.11.2021 4 z 5

Všade samé korytnačky Všade samé korytnačky John Green

Od spisovatele Johna Greena jsem rozhodně četla už lepší knihy (např. Hvězdy nám nepřály, Hledání Aljašky nebo Příliš mnoho Kateřin). Ale i přes to bylo velmi zajímavé nahlédnout do duše mladé dívky Azy (Holmesky), která se potýká s úzkostmi (s tou bojuje i samotný pan Green). Obdivuji ji, jak se s touto poruchou snaží poprat, s kterou není radno si zahrávat.

Knihu bych určitě doporučila těm, kteří se o tyto duševní poruchy zajímají... Ale i ostatním, kteří rádi čtou knížky Johna Greena❤

10.11.2019 3 z 5

Harryho Pottera čtu už od základní školy a miluji tyto příběhy od paní J.K.Rowlingové.

Ale tento díl popravdě nic moc. Místy to bylo zajímavé. Líbilo se mi jak byl Albus jiný než ostatní sourozenci a i přesto ho měl Harry moc rád a záleželo mu na něm. Možná by to mělo lepší ohlasy, kdyby se to předělalo do normální knižní podoby (myslím tím prózu)...

15.06.2019 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Od LOLITY jsem mnoho neočekávala, ale hodně mě překvapila. Pro někoho moc úchylný, pro mě to byl zajímavý psychologický příběh o čtyřicátníkovi Humbertovi a jeho lásce k mladičké Dolores, zvané Lolita, která ho jenom využívá ve svůj prospěch.

Film jsem také viděla. Moc povedený.

15.06.2019 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Dříve, než jsem se pustila do knížky, jsem shlédla film a moc se mi líbil. A kniha mě taktéž nezklamala. Miluju Jane Austen a její příběhy o lásce❤

15.06.2019 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Tak to byl zatím nejlepší díl z celé série! Od samého začátku jsem byla velmi napjatá a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Těšila jsem se na setkání Claire a Jamieho po 20 letech, a ačkoliv to seriál vykreslil lépe než samotná kniha, bylo to moc dojemné.

Také zde zažívaly hlavní postavy více dobrodružství než v předešlém díle (Vážka v jantaru). Ať už to byla plavba na moři, záchrana Jamieho příbuzného nebo ztroskotání na ostrově.

Dále se začína více rozvíjet vztah mezi Briannou a Rogerem❤

14.05.2019 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Ačkoliv tento díl byl velmi zdlouhavý a především šlo o politiku, moc se mi líbil.
Z historického hlediska jsem se toho více dozvěděla o jakobitském povstání, Karlu Stuartovi i o hrůzách před bitvou u Culloden.

Co se týce hlavních postav, čím dál tím více se mi líbí vztah mezi Claire a Jamiem (ta jejich láska, důvěra, věrnost a porozumění). Jamie Fraser se mi zde jeví jako ideál (ne)dokonalého muže, kterého by si přálo mnoho dívek a žen.

Také se mi líbilo, že se na chvíli přenesli do jiného prostředí (Paříž, Francie) a já měla tak možnost nahlédnout i do jiných zákoutí Evropy v 18.století.

14.05.2019 4 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

HAMLET je za mě nejlepší Shakespearova divadelní hra. Prostě klasika...

27.09.2018 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Filmy této série jsem už dávno všechny viděla, ale teprve nyní jsem se dostala ke knižní formě a ... byla jsem opravdu mile překvapená! Tak vtipnou knížku formou osobního deníku jsem opravdu dlouho nečetla! Opravdu úžasná relaxační kniha, která zvedne náladu snad každému! Doporučuji!

20.09.2018 5 z 5

Povídej pohádku Povídej pohádku Adolf Dudek

Tato kniha klasických pohádek by měla být v každé dětské knihovničce :-)

05.01.2023 5 z 5

Čertovská pohádka Čertovská pohádka Jiří Žáček

Za mě celkem dobrý! Vtipný... a hrátky s českým jazyk já hooodně můžu! Jen bych tuto knížku četla předškolákům nebo žákům na prvním stupni. Já ji předčítala dětem okolo 3-4 let v mateřince a spíš se pohádce smáli dospělí než "cílová" skupina :-D

05.01.2023 4 z 5

Lví král Lví král Walt Disney

Já sice ještě děti nemám, ale ráda bych začala číst malé sestřičce. Lvího krále miluji! Je to má nejoblíbenější pohádka od Disneyho...a vždycky u něj brečím. Je to tak dojemný příběh a zároveň s myšlenkami, u kterých se člověk pozastaví a zamyslí se nad nimi. Už se těším, až Amálka povyroste a budeme spolu číst...

12.07.2022 4 z 5

Sodoma Sodoma Jiří Karásek ze Lvovic

Já nemohu jinak než konstatovat, že Sodoma byla pro mě hrozné utrpení. Zaujalo mě téma a díky krátkému rozsahu jsem si řekla, že zkusím něco nového. Ale vůbec jsem si čtení neužila :-( Snad si básnická sbírka najde lepší čtenáře, než jsem já.

19.06.2022 1 z 5