Kullisek95 Kullisek95 komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Skvělá kniha, při jejímž čtení jsem se skvěle bavil. Příběh je velmi vtipný, Saturnin je velmi výstřední a sedí to k němu. Celkově skvělé počtení.

Babička Babička Božena Němcová

Česká klasika. Postava Babičky je sice extrémně zidealizovaná, ale i tak je kniha velmi dobře napsaná a příběh je poměrně zajímavý. Pro poznání české kultury je tato kniha nutná k přečtění.

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Výborná kniha od výborného autora. Velmi se mi líbila, příběh byl velice zajímavý, ovšem opět pro lidstvo nepříliš šťastný.

České nebe České nebe Zdeněk Svěrák

Česká klasika, další skvělá cimrmanovka. Divadelní adaptace je taktéž skvělá. Rozhodně doporučuji k přečtění i shlédnutí představení, které je k dispozici na YouTube.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Hodně fajn kniha. Velmi poutavá, zajímavá, a také v neposlední řade i kniha ve které se poprvé objevilo dnes velmi používané slovo Robot. Tato kniha ale končí pro lidstvo nepříliš dobře.

Jirkův vesmírný lov pokladů Jirkův vesmírný lov pokladů Stephen William Hawking

Další kniha od Lucy a Stephena Hawkingových. Příběh i formát je v mnohém podobný dalším knížkám série o Jirkovi. Příběh je napínavý, chytlavý. Také doporučuji.

Jirkův tajný klíč k vesmíru Jirkův tajný klíč k vesmíru Stephen William Hawking

Další velmi zajímavá kniha od dvou velmi zajímavých autorů. Kniha je, podobně jako další knihy od Lucy a Stephena, situována v lehce sci-fi světě a je proložena kupou poznatků o vesmíru. Doporučuji.

Jirka a velký třesk Jirka a velký třesk Stephen William Hawking

Velmi zajímavá lehce sci-fi kniha. Příběh je zajímavý, chytlavý, a je proložen mnoha stránkami velice zajímavých informací o vesmíru od astrofyziků a vědců, které jsou přežvýkané tak, aby je normální člověk jednoduše pochopil.