Kukicka Kukicka komentáře u knih

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Ze bych z toho byla nejaka odvarena se rict neda. Dokonce jsem uvazovala o dvou hvezdach, ale ten konec to trochu vytahl. Pokud ma kniha pri tolika hodnoticich pres 90%, tak cekam naprostou pecku. Prvni kniha me zaujala a bavila urcite vic...

16.06.2020 3 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Bylo to mile, svizne, svezi, vtipne. Kulti me nejak zvlast neoslovil, ale Gaby a Sasa me bavili. Gaby byla hodne otrla, protoze me osobne by tedy nikdo na takove turne nedostal :-D. Sprchovani na benzinkach, brrr a jeste autobus plny chlapu a spat s nima na palandach na jednom miste.

30.04.2020 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Byly casti, ktere me moc nebavily a casti, ktere jsem hltala. Bohuzel tech nebylo tolik. Do poloviny knihy se nedelo skoro nic. Bylo to celkove takove rozvlekle a mohlo to byt asi o tretinu kratsi. Miluji Marvelovky a hodne schopnosti bylo prebrano odjinud a nebo jen trochu upraveno a za to davam body take dolu. Jsem ale zvedava, jak se bude pribeh vyvijet dal, takze dalsi dil si prectu

26.04.2020 2 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Bylo to moc mile a roztomile. Hlavne prvni pulka, ktera se mi asi libila trochu vic. Druha pulka uz pro me byla vic emotivni a i slzicky ukaply. Uz ted se tesim na dalsi dil s profesorem literatury Nolanem...

19.04.2020 4 z 5

Struny lásky Struny lásky Samantha Young

Uz od prvni kapitoly jsem vedela, ze me kniha zaujala a je to presne moje krevni skupina. Ten styl psani, to jak autorka dokaze davkovat a zprostredkovat pribeh, emoce, jiskreni, vzruseni... Za co ale ubiram pul hvezdy je pro me naprosto nerealny a nesmyslny dobrovolny vyber zivotniho stylu Sky. Kdo, kdyz ma spousty penez na uctu se uchyli k necemu tak extremnimu? Zalozim si treba tajny ucet, ke kteremu nikdo nema pristup, kdyz nechci byt odhalena, ale chapu, ze potom by musel byt pribeh postaven trochu jinak, jelikoz Killian by na ni v pocatku nemel paky. I pres to se mi kniha libila, precetla jsem si ji s chuti a hltala kazde slovo

29.03.2020 5 z 5

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

Nevim, jestli jsem si na jeji styl psani uz zvykla nebo se neco malinko zmenilo. Za me jeji nejlepsi kniha. Nemuzu tomu uverit, ale byla tam i romantika!! Ne jen posahane hry spojene se sexem, ale vazne emoce a cista pravda, do niceho nezaobalena. To jak to bylo s Daemonem melo male trhliny, ale jinak parada. Poprve jsem odlozila jeji knihu s tim, ze je mi vse jasne, jsem spokojena a ne se slovy do pr.... co to zase bylo a v hlave maglajs :-D

21.11.2019 4 z 5

Ukradnutý bozk Ukradnutý bozk L. J. Shen

Ja jsem mile prekvapena. Tohle jsem od L. J. Shen necekala. Bylo to neco jineho, nez jeji predchozi knihy a to vazne ocenuji.

28.10.2019 4 z 5

Inferno Inferno Adriana Michálková

Muzu rict pouze WOW. Prvni dil jsem cetla asi pred 8 mesici, libil se mi a vyhlizela jsem dily dalsi. Kdyz jsem zjistila, ze budou 4, tak jsem se rozhodla pockat az budou vsechny, ale s pribyvajicimi komentari jsem to proste nevydrzela :-D. Jeste, ze uz nas do Soudneho dne ceka jenom asi mesic. Pro pripomenuti jsem si ted precetla znovu prvni dil, pak druhy, ktery nechci rict, ze by me zklamal, to urcite ne, ale po komentarich jsem cekala neco z ceho si uplne sednu na zadek a to se nestalo. Hned na zacatku mi tedy spadla brada, ale pak uz pro me bylo vse predvidatelne. To, co ale poskytl treti dil, tak to nemam slov. Adam byl v tomto dile naprosto uzasny. Vsechno do sebe zacalo zapadat. Ty nove informace kdo, co, jak, proc, jsou naprosto necekane. Serie je neuveritelne propracovana od prvniho dilu. Nekdy ctete knizni serii a prijde Vam, ze spisovatel/ka pribeh postupne vymysli a nekdy to uplne taha z paty a je to takove krkolomne, ale zde ne. U Sedmeho nebe je videt, ze pribeh byl vymysleny a propracovany hned od zacatku. Klanim se a nemuzu se dockat vyvrcholeni

18.10.2019 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Je to knizka po ktere v zivote jeste urcite nekolikrat sahnu a pritom jsem jen hledala v cestopisech neco co ma malo stranek, abych si odskrtla dalsi polozku ze Ctenarske vyzvy a nasla tento skvost

30.09.2019 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Velmi pekny pribeh. Zatim se mi to libi dokonce vic nez Letopisy pozustalych. Spisovatelka ma dar, ze vse co popisuje si predstavujete. Vtahne Vas do deje. Vse je promyslene, realne. Bylo zde dobrodruzstvi, laska, cest, intriky. Jedine u ceho jsem se musela smat bylo, kdyz Kazi vymenila uspavaci prasek bez chuti, ktery dobre pusobil na bolest za sul a rikala si, ze nikdo nepozna v chuti rozdil :-D. Jedine pry az pozdeji, ze bolest neodeznela. No to tedy nevim, kdo by nepoznal rozdil :-D

19.09.2019 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Vahala jsem, zda dat 3 nebo 4 hvezdicky, ale v konecnem dusledku to byla moc hezka knizka. Zacatek mi prisel ale takovy rozpacity. Channing si me ziskal svoji primosti a otevrenosti. Kniha ve me vyvolala skalu emoci a tak to ma byt. Autorku mam moc rada a sedi mi jeji styl psani. Nevyhodou pri hodnoceni je, ze jako prvni jsem cetla knihu Milovany nevlastny brat a te nevim jestli se jeste nejaka vyrovna...

07.09.2019 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

4720 stran je za mnou a na poslední díl musím říct pouze páááni. Kdo by to byl na začátku série řekl. Tolik dějových linií, které se postupně protínaly až se nakonec vše uzavřelo a během čtení mi několikrát tekly slzy proudem. Jak už jsem psala u Věže úsvitu, Sarah J. Maas je opravdu paní spisovatelka. Knihu jsem ale kupodivu nedokázala číst v kuse a prokládala čtení jinými knihami

22.08.2019 5 z 5

Ctu kazdy vecer synovi pred spanim. Stara dobra klasika. Uz to znam zleva, zprava, zepredu i zezadu, ale nic jineho nechce

20.08.2019 4 z 5

Placebo On Placebo On Baja Dolce

Kniha mi bohuzel neposkytla nic noveho. Takovy pribeh v trochu jinem kabate uz jsem cetla xkrat. Polobuh, podrizena, on ma tajemstvi, ona trauma... Asi uz toho mam moc nacteno

09.08.2019 2 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Tuto knihu jsem mela od jejiho vydani nekdy pred rokem. Stale jsem ji odkladala a ted vubec nevim proc. Byla to paradni jizda. Na zacatku jsem mela trochu problem se zorientovat a vyznat se ve spouste jmen, ale potom to byl uz jen krasny pribeh. S.J.Maas je spisovatelka s velkym S. Jinak se to rict neda. Ten pribeh, vsechno to propojeni, ten svet kolem s magii, ruky, pavouky, demony, menici, princi... Tato kniha se mi libila asi za vsech dilu zatim nejvic. Jedine co mi malinko kazi naladu je, ze v kazdem dilu nekdo nekoho miluje skoro az za hrob a v dalsim dile uz je to zase nekdo jiny. To mi malinko kazi dojem, ale Maas to vzdy poda tak, ze clovek uveri, ze tohle uz je opravdu to prave :-D

20.07.2019 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Tuto trilogii jsem si vybrala kvuli tomu, ze druhym a tretim dilem muzu pokryt 2 temata ctenarske vyzvy. Az u teto knihy jsem pochopila opravdu vyznam slova "vyzva". Vubec nevim, jak ty dalsi dily dam, protoze tohle se tak neskutecne vleklo. Tema je dobre, pribeh taky, ale i presto jsem porad ve ctecce kontrolovala kolik procent jsem precetla, takze neco je spatne

29.06.2019 2 z 5

Blackout Blackout Marc Elsberg (p)

Napad uzasny a za to udeluji take tak vysoke hodnoceni. Clovek si v dnesni dobe vubec neuvedomuje co vse bere jako naprostou samozrejmost a jak vse se vsim souvisi. Vse bylo naprosto realne a o to desivejsi. Jinak zpracovani knihy a styl psani me uz tolik nezaujal. Nektere pasaze me vubec nebavily. Muzu pridat dokonce i osobni zazitek :-D Mela jsem precteno asi 3/4 knihy, syn mel v noci teplotu, tak ze mu dam cipek, vstanu a zjistila jsem, ze nejde proud. No musim se priznat, ze jsem malinko zpanikarila :-D Nastesti manzel ma celovku a s malym ditetem a vsemi hrajicimi hrackami mame dostatek baterii po celem byte, ale neusinalo se mi uplne nejlip. Nastesti rano uz vse fungovalo...

16.09.2018 4 z 5

Milovaný nevlastný brat Milovaný nevlastný brat Penelope Ward

Jupííí, zase můžu dát něčemu 5 hvězdiček. Přečteno během jednoho odpoledne. Malinko mě vyrušilo číst ty stejná slova a fráze v druhé polovině knihy, kdy to bylo odvyprávěno z pohledu Eleca, ale i to má v knize svůj význam a určitě 100% lepší, než některé autorky, které napíšou novou knihu jen z pohledu toho druhého :-D. Hezký příběh, mělo to vše co se od tohoto žánru očekává

28.06.2018 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Začátek vypadal slibně. Některé pasáže byly tak vtipné, že jsem se smála nahlas a manžel při sledování MS ve fotbale na mě koukal jestli jsem normální :-D. Postupně ale moje nadšení opadalo. V půlce knihy jsem si šla dokonce ověřit, zda opravdu čtu knihu od té autorky, od které myslím. Nebylo to prostě ono. Nevadil mi ani příběh, který řekněme si na rovinu nebyl zrovna originální, ale to jak to bylo zpracované. Pořád jsem na NĚCO čekala a najednou byl konec a ono to nepřišlo. Některé knihy od této autorky jsem četla opakovaně, ale tato k nim patřit nebude

28.06.2018 2 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Asi jsem čekala trochu víc... S každým dílem jde laťka níž a níž, ale jako relax pořád moc dobrý

22.01.2018 3 z 5