Kuci12 Kuci12 komentáře u knih

Slzy od smíchu Slzy od smíchu Alena Blanářová

Dočetla jsem jen proto, že jsem neměla po ruce jinou knížku a cesta z práce byla dlouhá....Čekala jsem odpočinkové čtení, ale tohle pro mě nebylo. Nechytlo mě to a styl psaní mi také nesedl.

04.10.2019 1 z 5

Vzpomeň si na lásku Vzpomeň si na lásku Sarah Jio

Kromě rychlého konce, který tak nějak moc násilně a částečně i nelogicky vysvětlil celou záhadu Cadeova zranění, zmizení a bezdomovectví, to nemělo chybu. Ne vždycky se podaří vykreslit chemii a pouto ve vztahu, tak jako tady. Bavilo mě střídání, přítomnosti s minulostí a taky se měnily moje preference, kdy jsou toužila dozvědět se víc z určité doby.

01.10.2020 3 z 5

Naučte se tančit v dešti Naučte se tančit v dešti Veronique Maciejak

Nečekala jsem to, ale příběh Emmy mě oslovil. Normálně nejsem zase tolik nakloněna knížkám, kde je častokrát zmíněno slovo štěstí, cesta, hledání sama sebe a další omílané fráze. Tentokrát mi nic z toho nevadilo a bylo to přirozenou součástí celého příběhu. Při čtení mi došlo spoustu věcí a zjistila, jsem že jsme si s Emmou v podstatě dost podobné. Opravdu si až moc často pokládáme otázky, co ostatní a jak to bude vypadat a co si všichni pomyslí. Tak snad při prvním dešti zjistím, že jsem si alespoň něco odnesla a naučila se tančit.

06.08.2020 4 z 5

Ke hvězdám a ještě dál Ke hvězdám a ještě dál Marilyse Trécourt

Tak nějak jsem čekala víc Brada a ne psychologickou tereapii. Asi je to tím, že v poslední době je mantra být sama sebou a být šťastná, asi moc ohraná. Tohle bylo na mě moc rychlé, chytré a jednoduché. Dvě až tři hloupá přání - upřímně taky, bych si asi přála Brada v posteli, ale opravdového :D .....a najednou ví hlavní hrdinka, co chce a všechno se plní i bez Tomu. Poslání knížky je ok, ale cesta k němu mohla být vtipnější a víc realističtější.

19.07.2020 3 z 5

Město zlodějů Město zlodějů David Benioff

Nádherná knížka o přátelství a vůli přežít v nelehkých podmínkách. Není to typická válečná knížka, je v ní zachycena snaha, i přes všechny prožívané hrůzy žít, co možná nejvíc "normálně". Ústřední dvojice se výborně doplňuje a nechybí ani humor. Všem doporučuji její příběh prostě utkví v paměti a chytí za srdce.

27.10.2019 5 z 5

Dúfajme, že ho nikdy nebudeš potrebovať Dúfajme, že ho nikdy nebudeš potrebovať Carolina Setterwall

Těžko se hodnotí kniha, kterou vnímám, jako potřebu autorky vypsat se z nejhoršího životního zážitku. Pokud by příběh v knize nebyl založen na skutečné události, moc čtenářů by zřejmě nezaujal. Myslím si, že spoustu lidí, když čte tuto knihu, začnou přemýšlet, co by dělali oni v takové situaci. Zamyslí se nad sebou nad rodinou, vztahy a časem. Neříkám, že mě knížka bavila, tohle slovní spojení se k ní vůbec nehodí. Část randění a celý pro mě nepochopitelně urychlený vztah, byl zvláštní. Ale tohle napsal sám život.

26.10.2019

Slib Slib Táňa Keleová-Vasilková

Už od přečtení anotace knížky jsem tušila, k čemu bude daný slib směřovat. Začátek byl takový no na mě až mdlý a Alice byla popsána téměř bez jediné chyby. Druhá polovina zlepšila celkový dojem, ale za mě lepší průměr.

23.05.2020 3 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Možná je to tím, že začít číst jakýkoliv příběh po knížce Slavík je oříšek, ale nechytlo mě to za srdce, jak mělo. Příběh Marly a Maxe mi až moc připomínal film Listopadová romance a zahrát na mou citlivou strunu nedokázal a věřte mi normálně, to nedá velkou práci. Tu písničku, ale miluju :-)

04.04.2020 3 z 5

Prosecco do žíly Prosecco do žíly Nikola Mišjaková

Podle hodnocení jsem čekala větší průšvih. Lehkce sarkastické vyprávění o hledání pana Darcyho v mobilní seznamovací aplikaci. Stačí dvě až tři sklenky prosecca a máte přečteno.

13.03.2020 3 z 5

Maskot Maskot Mark Kurzem

Příběh je pecka. Se čtením jsem měla problém. Zpočátku jsem si říkala, to se zlomí vydrž. Zlomilo, ale jen na chvíli. Na můj vkus to bylo psané moc odborně a šroubovaně. Nevím prostě styl mi nesedl. Ale podle ostatních komentářů budu skoro výjimka.

01.12.2019 3 z 5