kubyrd kubyrd komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvělý, mrazivý, temný thriller. Stále udržuje v napětí. Splnil očekávání.

25.05.2021 5 z 5

On On Elle Kennedy

Čtivý erotický román, který mě vtáhnul a nepustil. Sympatičtí oba hrdinové - jeden trochu víc průkopník, ale to musí být jinak by se to nepohnulo. Hokejové prostředí je popisováno spíše okrajově, dominantněji jsou zastoupeny erotické scény a vznikající vztah, což hodnotím kladně.

23.03.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Velice hezky se četla. Autorka skvěle popisuje postavy a vykresluje přírodu. Líbilo se mi procházet s hlavní hrdinkou celý její život - jeho vývoj. Detektivní zápletka je zde napínavá. Vznikající vztah a vše okolo něj je zde popsán taky skvěle.

23.03.2021 5 z 5

My My Elle Kennedy

Co dodat. Skvělý, stejně jako první díl. Příběh je od erotických scén z prvního dílu posunut do vztahové fáze hlavních hrdinů, vzájemné zamilovanosti a strachu o druhého.

23.04.2021 5 z 5

Pán hory Pán hory Anders de la Motte

Ze začátku jsem měl trochu problém se začíst a s množstvím postav. Ale později mě to vtáhlo Je to propracované, super čtivé a napínavé !

29.03.2024 5 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Tohle byla bomba!

06.03.2022 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Nezaujalo mě to. Většina knihy se řeší vztahy v rodině. Čekal jsem, kdy začne romantická linka slibovaná v anotaci - začala v druhé polovině knihy a je zde jen okrajově a nijak zajímavě. Žádný velký zvrat ani nijak zvláštní konec. Na odlehčení dobrá.

14.05.2021 3 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Pro mě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl. Opravdu stojí za to !

28.11.2021 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Napínavý příběh. Zpočátku mi to přišlo slabší a překvapila mě až taková brutalita zločinu. V jednu chvíli máte pocit, že to mohl udělat opravdu každý. Často se mi i stávalo, že jsem si nad autorovým přirovnáváním či hláškami zasmál. Stojí za přečtení !

16.04.2021 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Můj první kontakt s autorkou. Četla se hezky. Celkem vleklý začátek - než se stala vražda. Mnoho postav, které mi občas splývaly. Čekal bych i více popisu přírody Beskyd. Plánuji se k autorce vrátit - mám připravenou Drak spí.

05.04.2021 4 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Má první kniha od autora. Neměl jsem velká očekávání po přečtení recenzí, ale chtěl jsem začít první knihou v sérii. Příběh dobrý, rozuzlení na konci slabé. V sérii dál pokračovat nebudu. Zkusím jiný román od autora - Skálu.

23.03.2021 3 z 5

Přitažlivost Přitažlivost Lucas Harari

Skvěle vykreslené napětí a velmi povedená kresba.

30.10.2022 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Myslím si, že je to zdařilá prvotina. Detektivka za 4*. Ale i tak doufám v tradičně slabší první knihu v sérii a že další budou lepší.

28.06.2021 4 z 5

Temnota Temnota Ragnar Jónasson

Vcelku povedený příběh. Myslím, že byl až moc velký prostor věnován osudu hlavní hrdiny namísto vyšetřování případu. Líbilo se mi střídání kapitol - z pohledu vyšetřovatelky a z pohledu oběti - zde čtenář od začátku neví o koho se jedná, kdo to vypráví. Konec je ale minimálně zarážející.

23.04.2021 4 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Romantický příběh mezi dvěma dospívajícími chlapci. První část knihy jsem byl nadšený a často jsem se u knihy zasmál. Začátek byl fajn - první setkání a vzájemné hledání se. Poté už byla ta - big Love. Ale čekal jsem, jak už to u romantických příběhu bývá, nějaký zvrat, což tu bylo, ale jen zlehka. A jak už zaznělo ve více komentářích - ten konec ? hvězdu dolů.

27.01.2022 4 z 5

Příšeří Příšeří Ragnar Jónasson

Pěkný, čtivý příběh. Málo postav, takže žádné velké překvapení na konci. Jinak bezva a doporučuji.

30.07.2021 4 z 5

Vraždy na Ledňáčkově vrchu Vraždy na Ledňáčkově vrchu Sophie Hannah

Celé mi to připadalo takové nereálné, nelogické - přitažené za vlasy. Především postava Daisy a její činy byly neuvěřitelné. Tak jsem čekal alespoň nějaké strhující rozuzlení a ne. Motivy byly nezajímavé.

17.05.2021 2 z 5