Krogan Krogan komentáře u knih

Podivuhodná dobrodružství Rafana Mendonçy a poslíčka s pizzou Podivuhodná dobrodružství Rafana Mendonçy a poslíčka s pizzou Filipe Melo

Tak tohle je jízda! Démoni, zombíci, upíři, vlkodlaci, chrliči, esesáci, emzáci, svatí... Tady je prostě všechno. Kresba je velmi specifická a musím přiznat, že mému oku lahodící. Je na ní vidět, že se kreslíř za těch pár let, co komiks vznikal, podstatně vykreslil, ale i úvodní díl je stále na pohled pěkný. Scénář je plný popkulturních odkazů a nejednou jsem se dobře zasmál. Zpracování knihy od Comics Centra je (jako vždy) pefektní. Váhal jsem s koupí, ale nakonec jsem si řekl, že ten slepenec všeho možného vyzkouším a jsem tomu rád. Ostatním váhajícím doporučuji totéž, je to totiž nářez.

19.08.2022 5 z 5

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Nejlepší kulhánkovina bez Kulhánka. Svižné, milé, laškovné. Vždycky mě bude mrzet, že následná tvorba mistra Kopřivy už není tak skvěle ujetá a že nechrlí takovéhle kusy v Kotletových počtech. Tedy mám od něj rád komplet všechno, ale k Zabíjení jsem se vždy vracel nejčastěji. Co věta, to hláška a ne jen tak nějaké upocené klišé, ale příjemně čitelné, koutky zdvihající klenoty.

12.12.2021 5 z 5

Balada pro Sofii Balada pro Sofii Filipe Melo

Po Rafanovi, což je víceméně absurdní akce, si je možné od téže autorské dvojice přečíst melancholické biografické drama. Obojí zvládli velmi dobře. Musím říct, že kresba mi seděla v Baladě dokonce více, než v Podivuhodných dobrodružstvích. Zvlášť jsem si užil scény, kdy postavy byly pod vlivem drog. Absence akce nijak dojmu neubírala a přečetl jsem knihu v jednom tahu - prostě jsem potřeboval vědět, jak to dopadne.

05.12.2022 5 z 5

Wika Wika Thomas Day

Z Wiky jsem nadšený. Ledroit je můj oblíbený kreslíř, jeho maniakální detaily prostě naprosto žeru, takže co se kresby týká, nemám jedinou výhradu. Svět byl také výborně podaný, radost mi udělala mapa, která na čtenáře čeká hned pod deskami. Příběh nebyl složitý a celkem se dalo odhadnout, jak to celé skončí, ale nijak mi to nevadilo a užíval jsem si epické bitvy a souboje, které byly opět na jedničku. Dokonce si Crew dala tu práci a naleznete i dvě rozkládací stránky. Tohle je za mě útočník na letošní komiks roku.

28.06.2023 5 z 5

Vražedně dokonalá Vražedně dokonalá Joëlle Jones

Kresba je perfektní, trochu mě až zarazila syrová brutalita některých scén, ale hodila se tam - kontrast s rodinným životem tak bil více do očí. Hlavní dějová linka byla celkem snadno odhadnutelná, ale bavil jsem se výborně.

27.09.2022 5 z 5

Azimut: Kniha první Azimut: Kniha první Wilf

Nádhera! Kresba je vynikající a kniha je plná zajímavých nápadů i vtipných detailů. Příběh je poutavý, rád se do tohoto světa vrátím. Jediné, co mi úplně nesedí, je příliš afektované chování postav, ale to je obecná "nemoc" francouzské tvorby...

09.11.2021 5 z 5

Nikam Nikam Dalibor Vácha

Nikam je depresivní, naturalisticky podaný a velmi reálně působící popis apokalypsy a osudů několika postav, které ji přežily. Z počátku jsou v paralelně podaných úvodních minipříbězích postavy buď vyděšené nebo nihilistické, následně se ale s časovým odstupem a s čím dál větším pochopením, co se vlastně děje, charaktery výrazněji profilují a setkáváme se se solidárními dobráky, pragmatickými drsňáky, psychopatickými maniaky i chladnými kanibaly. Příběh se po úvodní části, která čtenáře seznámí s postavami a postapo prostředím, rozvíjí a odhaluje více o katastrofě, která náš svět postihla, a příbězích jednotlivých postav. Zapojeny jsou i lehké fantasy prvky - postavy díky událostem, které mají vliv na jejich mozky, získají psychické schopnosti (pyrokineze, telepatie, atp.).
Závěr je stejně drsný jako celá kniha, ale alespoň zůstává otevřený. Nečekejte však žádné šťastné konce zalité paprsky slunce. Jsem zvědavý, jestli se objeví v budoucnu další díl, osobně bych ho bral všemi deseti.

20.10.2021 5 z 5

Sandman Slim Sandman Slim Richard Kadrey

Dodnes nechápu proč v ČR Kadrey tak propadl - byly ho plné Levné knihy. Knihy o Starkovi jsou kulhánkovina jak vyši(nu)tá a ještě k tomu dost slušně napsaná, což se zdaleka nedá říci o spoustě jiných akčních fantasy.

22.01.2024 5 z 5

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

Je to dobré, ale několikrát se mi stalo, že jsem se musel do čtení nutit, což se mi u knih pana Žambocha často neděje. Mám pocit, že největší část viny nese hlavní postava. Max prostě pro mě není tak záživný charakter jako Koniáš, natož Bakly. Každopádně jdu do dalších dílů s optimismem.

23.05.2022 4 z 5

Severská mytologie. Svazek I Severská mytologie. Svazek I Neil Gaiman

Trochu mě mrzí, že se o všechny kresby nepostaral P. C. Russell, jeho kresba mi sedí k námětu nejvíc. Každopádně je zpracování velmi pěkné a věrně zachycuje knižní předlohu. Už se těším na další svazek.

02.11.2021 5 z 5

Pustá země Pustá země Kieron Gillen

Musím říct, že vyvrcholení celé série stálo za to. Hezky celý ten chaos, který budovaly předchozí 4 díly, uzavřelo decentním happyendem s otevřeným koncem. Kresba byla na vysoké úrovni celých 5 dílů a poslední nijak nevybočuje. Hodně mě bavily barvy. Vtipná mi přišla romantická vsuvka - večeře při svíčkách v průběhu apokalypsy - a ztvárnění Malého Johna. K téhle sérii se někdy rád vrátím. A Robin Hood je prostě sympaťák.

03.08.2023 5 z 5

Poslední detektiv: Vykoupení Poslední detektiv: Vykoupení Claudio Alvarez

Bylo to pěkné, jen mi nešlo do hlavy, proč každý chce hlavní postavu zabít (nebo alespoň zatknout) a když otočím pár stran, tak mu všichni pomáhají, ale asi to bylo zkratkovitostí celého příběhu... Kresba se mi naopak líbila moc, příběh byl takový, jak to říct jinak, než krátký. Nic moc se tam nevešlo. Jako bonus k Tulákovi každopádně super.

18.04.2023 4 z 5