kristyna2577 kristyna2577 komentáře u knih

Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Michal Široký

Medvěd Wrr je moc hezká kniha s úžasně propracovanými ilustracemi a nápaditým příběhem! Oceňuji, kolik času a umu vložili autoři i jen do samotných kreseb a výběru fontu knihy. Knížku si užijí jak malí, tak velcí čtenáři. Medvěd Wrr je příjemným přírůstkem do každé knihovničky. :)

28.06.2017 5 z 5

Já, robot: Chránit Já, robot: Chránit Mickey Zucker Reichert

Přiznám se, že jsem si knihu koupila kvůli úžasně vypadající obálce.;) Těšila jsem se na napínavý příběh rozvíjející téma robotiky a vztah člověk - robot. Dle mého názoru se však kniha na toto téma zaměřila minimálně a přítomný robot - ač velice příjemný a sympatický - se mi zdál v knize poněkud "do počtu". Kniha se spíše zaměřila na popis léčení psychiatrických pacientů, o které se hlavní hrdinka stará. Na druhou stranu musím říct, že toto téma zde bylo zajímavým zpestřením a dodávalo knize jistý spád. Přesto jsem od ní očekávala něco zcela jiného.

03.08.2015 3 z 5

Cesta časem - světové dějiny v obrazech Cesta časem - světové dějiny v obrazech Peter Goes

Úžasná výpravná kniha s detailně propracovanými a nápaditými doprovodnými ilustracemi! Při každém dalším čtení se dá vždy najít něco nového jak z hlediska dějin, tak z hlediska prozkoumávání ilustrací. Knize i velice svědčí větší formát, který jí dává vyniknout. Pro mě to byla v knihkupectví jasná knižní volba. :) Bude poutavou ozdobou každé knihovničky a myslím si, že investice do ní se vyplatí - jak pro větší děti, tak pro dospělé. :)

24.03.2017 5 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Krásná obálka knihy a poutavý příběh ze světa knih a bibliomantů. Zápletka příběhu je originální a to kvůli prvkům příběhu v podobě dušeknih, ypsilonzeta, stromů obrostlých záložkami, exlibri... Kdo z knihomolů by nechtěl navštívit město podobné Libropolis s tisíci a tisíci knihami? :) Příběh je pro zpestření ještě okořeněný špetkou magie.
Za nápaditost tématu si příběh zaslouží plný počet hvězd. Na druhou stranu jsem od něj přece jen očekávala i něco trochu jiného. Možná větší rozpracovanost duševního spojení mezi bibliomantem a jeho dušeknihou, když se mělo jednat o tak podstatný prvek příběhu.

14.09.2016 3 z 5