Kristy78 Kristy78 komentáře u knih

Nezvaní hosté Nezvaní hosté Guy de Maupassant

Kupodivu čtivé, ačkoliv z období francouzsko-pruské války. Příběhy všedně nevšedních válečných dní. Nečekaní hrdinové (hrdinky), vlastenci tělem i duší,....

27.01.2021 3 z 5

Můj rok 1978 Můj rok 1978 Martin Ježek

Pěkná připomínka, co se stalo v tomto roce.

25.01.2021 3 z 5

Postmortem Postmortem Patricia Cornwell

Napínavé, ctive, parádní detektivka :)

17.01.2021 4 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Fajn krimoška, bez obalu popsana realita.

14.01.2021 3 z 5

Proměna Mary Dyerové Proměna Mary Dyerové Michelle Hodkin

Napínavé čtení, které rychle ubíhalo. Opravdu jsem netušila, kdy se odehrává současný děj nebo další z nočních můr Mary. A vyústění? No, to bylo překvapení!

22.04.2020 4 z 5

Pět kanadských novel Pět kanadských novel Gabrielle Roy

Kupodivu celkem zajímavé čtení z oblasti francouzské Kanady.

16.04.2020 3 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Chvíli vtipné, ale stačilo ;)

06.04.2019 2 z 5

Václav Havel - Vzpomínková kniha Václav Havel - Vzpomínková kniha Michaela Košťálová

Bylo příjemné si zavzpomínat pana Havla. Jako by však kniha byla psaná velmi narychlo. Ač se snaží shrnout život V.Havla zejména v hlavních bodech ani to se občas nepovede.

26.03.2019 1 z 5

Lovec Lovec James Aldridge

Drsné líčené o životě lovců kožešin z kanadského prostředí.

13.02.2019 4 z 5

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

Trochu strašidelná, pár prvky připomínající Marinu.

10.02.2019 4 z 5

Králíku, utíkej! Králíku, utíkej! John Updike

Chvíli trvalo, než jsem se začetla. Celý příběh je praktocky o tom jak Harry Králík Angstrom utíka před svou ženou, rodinoi, milenkou a vlastně sám před sebou.

03.02.2019 2 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Tentokrát zklamání. Asi nejslabší, co jsem od Murakamiho četla. Je to stále on, vnitřní svět hlavní hrdinky, nečekaný konec, který opět nutí k zamyšlení, jak to vlastně je, co mi to má říci, ale jaksi to nebylo úplně ono.

12.11.2018

Pražský pitaval Pražský pitaval Egon Erwin Kisch

Pár příběhů bylo opravdu zajímavých, ale jinak trochu obtížnější čtení díky starší češtině a způsobu psaní. Jednou stačilo a opět se povedlo přečíst knihu na kterou jsem už roky koukala v knihovničce.

03.09.2018 2 z 5

Maloměstský pitaval Maloměstský pitaval Jaroslav Hašek

"Je to jen úsměvná mravoličná epika, nevzbuzující ani účast, ani soucit, leč rozkoš z odhalení. Z odhalení veřejných tajemství a společenských tabu!" Toť doslov Radko Pytlíka, jež uspořádal Haškovy texty do knihy. Bohužel to byla jediná kniha v mé knihovně, která byla poprvé vydána v roce 1978 a zařadila jsem ji do výzvy. Pokud pominu češtinu kolem roku 1900, tak byly jednotlivé povídky celkem absurdní a Hašek se opravdu nestane mým oblíbeným spisovatelem. Celé mi to přišlo ve stylu Švejka, psát, psát, je jedno co, ať je to sebevětší pitomost, tak jen psát a psát.

11.03.2018 1 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Pohodové čtení o vychytralém vojáčkovi, který pronikl na samý vrchol pařížské smetánky 19. století. Podruhé již zřejmě do ruky nevezmu, ale roky na knihu koukám v knihovničce a díky čtenářské výzvě se dostala konečně ke slovu :)

14.01.2018 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Nejsem vášnivý čtenář fantasy, ale kniha mě svým dějem vtáhla a jen díky čtenářské výzvě 2018 na mě musí další díly chvíli počkat :)

01.01.2018 4 z 5