kristy.books kristy.books komentáře u knih

Dohazovačka spřízněných duší Dohazovačka spřízněných duší Lynda Cohen Loigman

Táto kniha ma na prvý pohľad zaujala svojou krásnou obálkou. Anotácia tiež neznela zle a keď som na ňu počula viacero pozitívnych ohlasov, bolo rozhodnuté. Pod krásnou obálkou sa ukrýval aj veľmi pekný príbeh o rodine, láske, silných ženách i životných strastiach.

Príbeh sa odohráva v dvoch časových linkách a sledujeme v ňom príbehy babičky a jej vnučky. Sara mala už od detstva dar, vďaka ktorému dokázala vidieť spriaznené duše. Tejto ,,práci" sa však nemohla otvorene venovať, keďže v židovskej komunite žijúcej v New Yorku to bolo vyslovene mužské povolanie. Častokrát pracovala v tajnosti, aj tak bola neustále v konflikte s týmito mužmi, ktorí sa ju snažili zastaviť. Nemala to jednoduché (pridali sa k tomu ešte aj finančné problémy jej rodiny), ale páčilo sa mi na nej, že sa nevzdala, ďalej pomáhala párom a nakoniec sa postavila sama za seba.

Jej vnučka Abby mala úplne opačné povolanie - bola rozvodovou právničkou. S babičkou mali blízky vzťah, ale nikdy s ňou nezdieľala jej názory na lásku. Po škaredom rozvode rodičov na lásku a vzťahy tak nejak zanevrela a málokoho si pustila bližšie k telu. Čoskoro sa však ukázalo, že má s babičkou oveľa viac spoločného, ako by si kedy myslela. Abby si počas príbehu prešla určitou ,,premenou", prehodnotila pohľad na niektoré veci vo svojom živote a priznám sa, že potom mi bola ešte viac sympatická (nie, žeby som si ju už predtým neobľúbila).

Užívala som si obe časové linky. Na tej z minulosti ma zaujala tradícia ohľadom ,,dohadzovania" partnerov, pretože v tejto židovskej komunite zohrávala dôležitú úlohu. V časovej linke z minulosti sme mali niekoľko párov, ktoré riešili už trochu iné partnerské patálie a bavilo ma sledovať, ako im Abby (ne)vedome pomáhala.

26.02.2024 4 z 5

Naše vina Naše vina Mercedes Ron

V druhej časti série Viníci sa pokazilo všetko, čo sa dalo, preto som sa na záver tejto trilógie tešila, no zároveň sa ho aj bála. Potrebovala som vedieť, ako to medzi Nickom a Noah po tom všetkom skončí. Dokážu si opäť nájsť k sebe cestu a odpustiť si, alebo sa ich cesty rozídu. Vedela som, že ma čaká emočná bomba, a tak to aj bolo. V niektorých momentoch som mala slzy v očiach.

Trojka sa odohráva niekoľko mesiacov po záverečných udalostiach druhej časti. Celý tento čas boli Noah a Nick odlúčení a snažili sa spracovať všetko, čo sa v osudnú noc stalo. Aj keď sa môže zdať, že za túto dobu sa pohli vpred, nebolo tomu tak. Stále mysleli jeden na druhého a trápili sa. Nevedeli byť od seba, no ani spolu. Bolo cítiť, že ich city neochladli, ale na určité veci sa jednoducho nedá zabudnúť. Niekedy som si už fakt začínala myslieť, že to, čo bolo kedysi medzi nimi, sa im už nepodarí zachrániť.

Noah aj Nick od prvej časti dosť dospeli a dozreli. Áno, v niektorých situáciách sa nezachovali zrovna najmúdrejšie, ale nikto nie je dokonalý. Vo svojich pomerne mladých životoch si toho zažili naozaj veľa, osud im obom hádzal pod nohy jednu prekážku za druhou, čo ich na jednej strane dosť poznačilo a spôsobilo jazvy na duši, no zároveň ich to posilnilo.

Je pravda, že druhý diel bol tak trochu "vypchávkový", len aby mohla autorka z príbehu vytvoriť trilógiu (mne osobne by kľudne stačila aj len jednotka, ktorá mala uzatvorený koniec), no trojka (mi) to vynahradila a celkovo príbeh Nicka a Noah hodnotím pozitívne. Určite si v budúcnosti rada prečítam aj ďalšie autorkine knihy.

12.02.2024 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Pozdrav z Itálie bola príjemná romantická oddychovka, aj keď musím povedať, že od autorky som už čítala aj lepšie knihy.

Laurie bola dobrá duša, čo niektorí zneužívali, predovšetkým jej priateľ. Celý čas som si priala, aby konečne otvorila oči, uvidela, ako ju využíva, ako zle sa k nej správa a pošle ho tam, kam patrí. Tento človek ma nesmierne vytáčal, vždy, keď sa v príbehu objavil, sa mi otváral nožík vo vrecku.

Na Laurie sa dosť podpísala aj jej minulosť, keďže matka odišla, zobrala so sebou aj jej mladšiu sestru a nechala ich s otcom samých. Aj po rokoch boli ich vzťahy dosť naštrbené a vlastne ani jedna sa ich nesnažila nejak napraviť. To bola ďalšia postava, ktorá mi bola vyslovene nesympatická. Laurie tak vo svojom živote nemala veľa ľudí, na ktorých by sa mohla spoľahnúť.

Cameron bol zo začiatku na zabitie. Na Laurie stále robil nejaké podrazy, choval sa k nej, ako keby bola úplne neschopná a blbá, až som mu mala chuť jednu vylepiť. Našťastie, ona sa len tak ľahko nedala a neraz mu vytrela zrak, čo ma zakaždým potešilo. Postupne, ako ju viac spoznával, sa začal chovať lepšie a ja som si ho celkom obľúbila. Bavilo ma to ich podpichovanie i postupné spoznávanie a zbližovanie.

Veľká časť príbehu sa odohráva počas cestovania Európou na starom a poriadnej drahom ferrari. Táto časť príbehu sa mi fakt páčila, pretože autorka proste vie opísať miesta tak, že doslova cítite ich atmosféru a máte chuť zbaliť sa a ísť si ich pozrieť na vlastné oči. Nielen, že sme tak mohli navštíviť rôzne zaujímavé miesta, no Laurie taktiež dostala príležitosť na chvíľu odísť zo svojho stereotypu, spoznať niečo nové, prehodnotiť určité veci vo svojom živote a urobiť zmeny, ktoré boli už tak dlho potrebné.

12.02.2024

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

Na záverečný diel série Dark Elements som sa veľmi tešila a našťastie, splnil moje očakávania. Priznávam, že prvý diel bol pre mňa najlepší, ale zvyšné dva som si tiež užila. Celkom mi za touto partičkou bude smutno... hlavne za Rothom.

Layla je postavou, z ktorej mám trochu zmiešané pocity, pretože v niektorých momentoch mi príde veľmi naivná a mám nad jej správaním chuť pretáčať očami. Avšak, páči sa mi na nej jej láskavosť, pre svojich blízkych by urobila prvé i posledné.

Roth je úplné zlatíčko, zamilovala som si ho už v jednotke a s každou ďalšou časťou som ho mala radšej a radšej. Zbožňujem jeho zmysel pre humor (mnohé jeho hlášky ma fakt pobavili) i jeho lásku k Layle. Občas pôsobí ako taký šašo, čo nič neberie vážne a jeho ego prekračuje hranice, ale keď ide do tuhého, môžete sa naňho vždy spoľahnúť. Pre mňa rozhodne najlepšia postava z celej série. K srdcu mi prirástli aj jeho "miláčikovia" a jedna scéna mi absolútne zlomila srdce, až mi vybehli aj slzy.

Cayman bol tiež zaujímavý týpek, ktorý do príbehu vniesol dávku humoru. Páčilo sa mi to neustále doberanie medzi ním a Laylou s Rothom.

Romantická linka ma veľmi bavila, celý čas som sa nad týmito dvomi len prihlúplo usmievala. Samozrejme, dostatok priestoru dostala aj fantasy časť príbehu, opäť sme sa dozvedeli mnoho nového a objasnili sa nezodpovedané veci z predchádzajúcich časti.

Čo viac dodať, ja som s touto sériou bola spokojná. Najviac ma na nej bavil humor a romantika, v tomto smere sa mi autorka trafila do chuti.

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Séria Romantické úteky je pre mňa stávkou na istotu, že dostanem príjemný romantický príbeh a ani desiaty diel nesklamal. Vinice ve Francii splnili moje očakávania a čítanie som si opäť užila. Francúzsko, vinice, starý zámoček, krásne prostredie, sympatické postavy, rodinné tajomstvá, nové začiatky a romantika... malo to svoje čaro.

Hattie nedávno ukončila vzťah, ktorý ju fyzicky a psychicky vyčerpával a keď dostala ponuku, aby zorganizovala svadbu svojej sesternice, súhlasila. Potrebovala na chvíľu zmieniť prostredie a zamestnať si hlavu. Bola to priateľská mladá žena, z ktorej vyžarovala pozitívna energia. Bohužiaľ, niektorí jej dobrotu zneužívali a ja som veľmi dúfala, že si konečne dupne a nenechá so sebou tak zametať.

Luc bol tiež sympaťák. Bol to muž so srdcom i hlavou na správnom mieste. Nemal zrovna šťastné detstvo a keď sme sa dozvedali detaily z jeho minulosti, pukalo mi pre tohto malého chalana srdce. Našťastie, mal aspoň skvelú tetu, ktorá ho vychovala a naviedla ho na správnu životnú cestu.

Romantická linka bola milá. Medzi Hattie a Lucom preskočila iskra už pri prvom stretnutí, obaja si však najskôr potrebovali vyriešiť určité veci vo svojom súkromí.

Keďže sa chystali až dve svadby, neustále sa tu vyvárali nejaké dobroty (a pilo šampanské), prichystajte si k čítaniu aj nejaké občerstvenie, inak vám potečú slinky ako mne.

Príbeh písaný vôňami Príbeh písaný vôňami Martina Sahler

Príbeh písaný vôňami je historický román, ktorý nás zobral do zákulisia výroby voňaviek a odhalil vzťahy jednej z najúspešnejších rodín v tejto oblasti. Je to príbeh plní vôní, tvrdej práce, plnenia si snov, komplikovaných rodinných vzťahov, nedorozumení, intríg, úspechov i pádov, tajomstiev a, samozrejme, lásky.

Prostredie Francúzska (predovšetkým v 50.rokoch 20.storočia), v ktorom sa príbeh odohrával, sa mi veľmi páčilo a prispievalo k celkovej čarovnej atmosfére príbehu. Striedala sa tu prítomnosť s minulosťou a tieto dve časové linky sa pekne prepájali.

Anouk mala už od detstva vycibrený čuch a snívala o tom, že sa bude živiť výrobou voňaviek. Nemala to jednoduché, keďže neabsolvovala štúdium na potrebnej škole a nikto jej bez toho nechcel dať prácu. Oporu nemala ani v matke, ktorá chcela, aby radšej pracovala v rodinnej lekárni. Keď už pomaly začala strácať nádej, prišla ponuka, aká sa neodmieta. Rozhodla sa ju využiť naplno a ukázať, čo sa v nej skrýva.

Bola to šikovná a dobrosrdečná mladá žena a páčilo sa mi na nej, že sa nenechala skaziť rodinou Girardovcov, nestála o žiadne zvýhodňovanie a na veci si radšej urobila vlastný názor, než aby dala na klebety. Priala som jej úspech, po tom všetkom, čím si prešla, si to zaslúžila.

Vzťahy v rodine Girardovcov boli poriadne zamotané. V kapitolách z minulosti sme sa dozvedeli, ako sa im vlastne podarilo vybudovať ich impérium. So slávou však prišlo aj veľa nedorozumení a niektorí jej členovia sa tak odcudzili, prípadne si nevedeli už ani prísť na meno. Miestami mi bolo dosť ľúto, že kvôli takým "hlupostiam", egu a pýche došlo k toľkej bolesti. O emócie tu rozhodne nebola núdza.

Náhodou Náhodou Petra Martišková

Náhodou bola príjemná romantická oddychovka o dcére šľachtica a basketbalistovi, ktorý sa snaží zachrániť svoju sľubne rozbehnutú kariéru. Priznám sa, že som v príbehu čakala trochu viac zimy či Vianoc, tento rok ma tie zimné/vianočné obálky trochu klamú "telom", ale inak som si čítanie užila.

Hoci Elena pochádzala z bohatej a prominentnej rodiny, nebola to žiadna rozmaznaná princezná, ktorá by sa sama nedokázala ani obliecť, práve naopak. Bola to rebelka, ktorá rada porušovala pravidlá svojich rodičov, utekala ochranke, mala celkom podrezaný jazyk a nenechala si skákať po hlave, vďaka čomu som si ju obľúbila. K srdcu mi prirástla aj jej babička, bola to taká neriadená strela a neraz ma svojimi hláškami pobavila.

Nathan sa sám staral o svoju malú sestru, za čo má môj obdiv. Študoval, pracoval, chodil na tréningy... mal toho na pleciach naloženého veľmi veľa. K Elene sa zo začiatku nesprával práve najlepšie a miestami som ho mala za jeho predsudky chuť nakopať vy viete kam, ale postupne mi prirástol k srdcu. Jeho sestra bola tiež riadne číslo a dodávala príbehu dávku humoru.

Romantika v štýle od nepriateľstva k láske ma bavila. Užívala som si ich prvotné nesympatie i postupné spoznávanie a zbližovanie. Záverečná dráma mi síce bola jasná od úplného začiatku, ale nevadilo mi to. Pri takýchto príbehoch sa to dá čakať.

13.12.2023 4 z 5

Sejdeme se pod jmelím Sejdeme se pod jmelím Jenny Bayliss

Podľa anotácie a obálky som sa tešila na taký milý romantický príbeh odohrávajúci sa v zime, no bohužiaľ, zostala som trochu sklamaná. Vianoce sa objavili až na konci, aj to v minimálnej miere. Sejdeme se pod jmelím bol jeden z tých príbehov, čo nenadchne, ani neurazí.

Hlavnú úlohu tu zohrávalo stretnutie bývalých spolužiakov na svadbe dvoch z nich. Svadba sa odohrávala v prostredí hradu, čo sa mi páčilo. Začiatok bol pomalší a nejaký čas mi trvalo, kým sa mi podarilo začítať. Keď sa dej viac rozbehol, bolo to už o niečo lepšie.

Partička spolužiakov bola rozmanitá, boli v nej sympatické postavy i postavy, ktoré mi celkom liezli na nervy. Hlavne mi vadilo, že sa tu neustále riešilo postavenie a financie, po istom čase to začalo byť únavné.

Nory viedla vlastný antikvariát a len veľmi ťažko sa lúčila s predanými knihami (úplne si viem predstaviť, žeby som sa správala rovnako, keby som pracovala v obchode s knihami. Bola milá, priateľská a dobrosrdečná, no nemôžem povedať, žeby som si ju nejak extra obľúbila.

Isaac mi najskôr nebol veľmi sympatický, správal sa zvláštne, čomu sa na jednej strane nečudujem po tom všetkom, čo si s touto pätičkou v minulosti zažil, ale on ich tiež hneď odsúdil a hodil do jedného vreca bez toho, aby ich lepšie spoznal. Postupne som si však k nemu našla cestu.

Romantická linka bola fajn, tá sa mi na celom príbehu páčila asi najviac. Isaac a Nory dostali druhú šancu a hoci im v ceste stála nejedna prekážka, nakoniec sa ju rozhodli využiť.

13.12.2023

Zrádná touha Zrádná touha Danielle Lori

Zrádná touha je tretím dielom série Made. Prvý diel bol skvelý, druhý sa mi páčil o niečo menej, no trojka bola opäť pecka. Mafia, pomsta, age gap... touto kombináciou mi autorka naozaj ulahodila a ja som si príbeh naplno užívala od začiatku do konca. Za mňa najlepšia časť z celej série a jedna z naj prečítaných kníh v tomto roku.

Mila bola v niektorých veciach dosť naivná, čomu sa však nemožno čudovať, keďže bola jednak dosť mladá a jednak ju otec strážil ako oko v hlave a veľa jej toho zatajoval. Bolo to také slniečko s čistou dušou a dobrým srdcom, ktoré okolo seba šírilo pozitívnu energiu. Mala však aj druhú, sebavedomejšiu stránku a postupne sa z nej stávala čoraz silnejšia žena. Páčilo sa mi, že sa nebála postaviť ani šéfovi podsvetia, povedať mu, čo si myslela a že sa nenechala len tak ľahko ovplyvniť a manipulovať.

Ronan je presne ten typ hajzla, ktorému by ste sa v skutočnom živote radšej oblúkom vyhli, no v knižnej podobe mu jednoducho nejde odolať. Muž, ktorý je na všetkých okolo seba tvrdý a svoju ľudskejšiu stránku ukazuje len svojej milovanej. Samozrejme, že pod maskou drsňáka sa toho skrývalo oveľa viac. Musím spomenúť aj jeho malú neterku, na svoj vek to bolo riadne číslo a neraz ma dobre pobavila.

Romantická linka bola skvelá - únosca a jeho zajatkyňa, túžba po pomste, vzájomné iskrenie i vnútorné konflikty. Nesmierne som si užívala, ako sa Mila postupne dostávala Ronanovi pod kožu a ako vniesla farby do jeho čierneho sveta. On jej zasa pomohol zdvihnúť sebavedomie a ukázal jej to, čo jej predtým všetci zakazovali. Pri niektorých scénach som sa musela len prihlúplo usmievať.

Romantika bolo pekne prepojená s mafiánskou zápletkou. Boli tu aj poriadne drsné scény, ale to mi nevadilo, práve naopak. Mám rada, keď je mafia v príbehu aj "cítiť".

03.12.2023 5 z 5

Čas pro Avu Čas pro Avu Melanie Moreland

Nedávno vyšiel už štvrtý diel série Vested Interest: ABC Corp. a za seba môžem povedať, že Čas pro Avu sa mi zatiaľ z celej série páčil najviac. Nebolo to zbytočne presladené (no dobre, možno až na epilóg), páčila sa mi zápletka, jednoducho som si príbeh Avy a Huntera užila.

Ava si ma získala už v predchádzajúcich častiach. Nenechala si skákať po hlave, povedala si svoj názor, bola neustále plná energie... proste si ju nešlo neobľúbiť. Pracovala v obore, kde si často musela poradiť s arogantnými chlapmi, ktorí ju neustále podceňovali, no ona ich vedela zrovnať do laty a vybudovať si rešpekt. Avšak, aj táto žena bojovala vo svojom vnútri s nejakými problémami, ktoré však pred svojimi blízkymi tajila. Porozumenie našla v človeku, od ktorého by to nečakala.

Hunter bol samotár. Nemal zrovna šťastné detstvo, v živote postrádal lásku, preto sa rozhodol neviazať sa, nezostávať príliš dlho na rovnakom mieste a hlavne, nikoho si nepustiť príliš blízko k telu. Výnimku tvoril len jeho štvornohý kamarát. Tento rozkošný psík zohral v príbehu dôležitú úlohu, vedel si rýchlo každého omotať okolo prstu. Bol to riadny beťár, no bez neho by to nebolo ono.

Ava a Hunter sa výborne dopĺňali. Ona našla partnera, ktorý ju nepodceňoval, práve naopak, plne ju podporoval a ukazoval jej, že je skvelá taká, aká je a nepotrebuje sa meniť (o čo sa snažili jej predchádzajúci partneri). Jemu zasa konečne niekto ukázal, že sa nemusí báť lásky a môže dôverovať ostatným a dovoliť im, aby mu pomohli a starali sa oňho.

13.11.2023 4 z 5

Zas tak moc souzeni si nejsme Zas tak moc souzeni si nejsme Meghan Quinn

Zas tak moc souzeni si nejsme je druhým dielom série Cane Brothers. Priznám sa, že zo začiatku som mala z knihy trochu zmiešané pocity, no keď sa príbeh viac rozbehol, začala som si ho užívať, dokonca môžem povedať, že sa mi páčil o niečo viac ako Zas tak moc ho nežeru.

Kelsey mi v jednotke sadla lepšie než jej sestra, no teraz ma miestami trochu hnevala. Nehovorím, že bola zlá, bola to šikovná a dobrosrdečná mladá žena plná energie, ale... Vadilo mi najmä jej správanie k JP-mu v niektorých situáciách, jednoducho naňho mala vo svojej hlave zaškatuľkovaný určitý názor, čo ju ako keby zaslepovalo, a tak ho občas chtiac-nechtiac dosť ranila. Keby ho viac počúvala a dala mu priestor jej niektoré veci vysvetliť, zistila by, že pravda je iná, než ako si myslela. Viem, že sa v mužoch už párkrát sklamala, čo naštrbilo jej sebavedomie a JP jej často brnkal na nervy, ale niekedy by nezaškodilo, keby nebola taká tvrdohlavá a počúvala, čo jej kto chce povedať. Ale áno, v druhej polovici som si k nej už celkom dokázala nájsť cestu.

JP mal povesť takého "frajírka", čo nič neberie vážne, zo všetkého si robí srandu a len strieda jednu ženu za druhou. Je pravda, že najskôr by som ho za toto jeho správanie najradšej prefackala, ale čím viac sme ho spoznávali, tým viac si ma získaval. Rozhodne mi sadol viac než Kelsey. Pod maskou pohoďáka sa totiž skrýval citlivý muž, ktorého trápilo viacero vecí, napríklad nešťastná láska. Niekedy by som ho najradšej objala a uistila ho, že všetko bude dobré. V niektorých scénach mi preňho doslova pukalo srdce, až mi vybehla aj nejaká tá slza. Veľmi som si priala, aby už konečne našiel svoje šťastie, v osobnom i pracovnom živote.

Kelsey a JP sa v prvých kapitolách správali ako malé deti, niekedy ma to ich doberanie bavilo, inokedy som prevracala očami (fakt to miestami preháňali). Potom ich vzťah nadobudol taký "vážnejší" charakter a romantická linka ma už bavila viac. Pri týchto dvoch ste sa v jednej chvíli smiali a v druhej už s vami lomcovali najrôznejšie emócie. Bolo to medzi nimi ako na horskej dráhe, ale na druhej strane som rada, že autorka to s nimi neunáhlila a dopriala im potrebný čas. Objavili sa aj nejaké bizarné situácie, kedy som nevedela, či sa mám smiať, alebo chytať za hlavu. JP bol taký exot, ale k nemu sa mi to proste hodilo.

Samozrejme, že tu nesmeli chýbať ani postavy z predchádzajúcej časti. Veľmi sa mi páčili súrodenecké vzťahy medzi Kelsey a Lottie a JP a jeho bratmi. Vždy sa jeden na druhého mohli spoľahnúť, pomáhali si a kryli si chrbát. Teším sa na príbeh posledné brata.

15.10.2023 4 z 5

Experiment s láskou Experiment s láskou Christina Lauren

Experiment s láskou voľne nadväzuje na predchádzajúcu knihu autoriek, Rovnica lásky, ktorá sa mi veľmi páčila, takže túto novinku som si nemohla nechať ujsť. Pri týchto autorkách je to u mňa ako na hojdačke, niektoré knihy si maximálne užívam, iné mi veľmi nesadnú. Našťastie, toto bol ten prvý prípad a Experiment s láskou zaraďujem k ich naj knihám.

Fizzy som si obľúbila už predtým, bola to taká neriadená strela, ktorá si veľmi nedávala pozor na jazyk, nenechala si od nikoho skákať po hlave a bola s ňou veľká sranda, preto som rada, že sa dočkala vlastnej knihy. Bolo mi ľúto, že si teraz prechádzala takým ťažším obdobím a nejak nevedela, ako má pokračovať ďalej. Zasiahlo to jej osobný i pracovný život. Dúfala som, že čoskoro sa jej vráti iskra a bude môcť pokračovať v tom, čo tam milovala - v písaní romantických príbehov. Obľúbila som si aj jej rodinu, hoci bola poriadne bláznivá.

Connor, tichý, zádumčivý a uzavretý muž, najskôr pôsobil ako taký "suchár', no postupne nám začal ukazovať aj svoju druhú stránku a ja som si ho čoraz viac zamilovávala. Áno, v minulosti urobil nejaké chyby, no poučil sa z nich. Bol to skvelý otec, pre svoju dcérku by urobil i nemožné. Mali spolu veľmi pekný vzťah, bola to taká malá mudrlantka a vniesla do príbehu dávku humoru a rozkošnosti.

Nápad s natáčaním zoznamovacej reality show sa mi páčil, nebolo to totiž taká obyčajná zoznamka, Fizzy ju oživila so svojím nápadom nájsť mužov podľa typov mužských hrdinov v ženských románoch. Prvé stretnutie Fizzy a Connora nedopadlo zrovna najlepšie, preto som si užívala ich postupné spoznávanie a zbližovanie. Mali medzi sebou skvelú chémiu a keď k tomu pridáme určitý tieň zakázanosti, ktorý nad nimi visel, môžem povedať, že romantická linka sa mi fakt veľmi páčila.

14.10.2023 5 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Falošný vzťah? Grumpy & sunshine, kde tým "slniečkom" je muž? To som si nemohla nechať a dobre som spravila! Smlouva na lásku bola vtipná, rozkošná i emotívna romantická oddychovka, ktorej čítanie som si užila od prvej po poslednú stránku.

Priznám sa, že chvíľu trvalo, kým som si dokázala nájsť cestu k Rebecce. Workoholička, ktorá musí byť vždy vo všetkom najlepšia, nesmie urobiť žiadnu chybu a potrebuje mať všetko do poslednej bodky naplánované... to zrovna nie je ten typ postavy, ktorú by ste si hneď obľúbili. V jej živote bol priestor len na prácu... až kým nestretla Hudsona. Keď sme spoznali jej rodinu, dokázala som lepšie pochopiť, prečo je taká, aká je. Páčilo sa mi sledovať, ako sa postupne otvárala, prehodnocovala niektoré veci vo svojom živote a ukazovala nám aj svoju druhú stránku.

Hudsona som si, naopak, zamilovala hneď. Bol to pohoďák, ktorý si svojím šarmom, zmyslom pre humor a priateľskou povahou, dokázal každého rýchlo omotať okolo prsta. Mal hlavu i srdce na správnom mieste. Všade, kam prišiel, so sebou priniesol dobrú náladu. Obľúbila som si aj jeho rodinu, bola z nej cítiť veľká láska. Užívala som si predovšetkým ich neustále doberanie, Hudsonove sestry boli poriadne čísla a neraz ma dokázali rozosmiať.

Romantická linka sa mi tiež páčila. Hudson bol presne ten pravý človek, akého Rebecca vo svojom živote potrebovala, aby sa dokázala uvoľniť, zabudnúť aspoň na chvíľu na prácu a všetky povinnosti a začala sa baviť. V oblasti vzťahov bola dosť tvrdohlavá, no Hudson s ňou mal veľkú trpezlivosť a nevzdával sa. Neraz som sa pri čítaní len prihlúplo usmievala.

05.10.2023 5 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Miluji tě, Jasone Thorne bola celkom vtipná romantická oddychovka o dvoch kamarátoch z detstva, ktorí si po rokoch k sebe opäť našli cestu.

Olive bola slniečko, z ktorého vyžarovala pozitívna energia. Táto mladá dobrosrdečná žena si dokázala rýchlo získať sympatie ľudí okolo seba. Už v detstve mala veľkú fantáziu, čo jej zostalo i do dospelosti, keďže sa z nej stala spisovateľka. Obľúbila som si aj jej najlepšiu kamarátku Lucy. Bola to taká neriadená strela, ktorá si nedávala servítku pred ústa a svojimi hláškami ma neraz pobavila. Keď sa tieto dve stretli, o zábavu bolo postarané. Vždy sa mohli jedna na druhú spoľahnúť. Lucy bude hlavnou hrdinkou ďalšej časti a už teraz sa na jej príbeh veľmi teším.

Jason to nemal v detstve jednoduché, ani jeden z rodičov sa nesprával tak, ako by sa mal. Našťastie, rodina Olive sa ho ujala a dopriala mu to, čo mu vlastní rodičia neboli schopní zabezpečiť. Teraz z neho bol úspešný herec, no jeho kariéru ohrozovali jeho pomerne početné škandály. Hoci urobil nejaké chyby, bol to sympaťák so zmyslom pre humor a dobrým srdcom. Vďaka nemu sme dostali možnosť pozrieť sa na natáčanie filmu i "užiť" si negatívnu stránku popularity.

Olive bola sestrou Jasonovho najlepšieho kamaráta a ešte k tomu bola od neho o pár rokov mladšia, takže aj keď ona bola doňho už odmala tajne zamilovaná, on ju v tom čase považoval "len" za malé dievča. Keď sa však ich cesty po niekoľkých rokoch bez akéhokoľvek kontaktu opäť stretli, vzájomnú príťažlivosť už nedokázal poprieť ani jeden z nich. Romantická linka sa vyvíjala pomaly, čo sa mi páčilo, všetko medzi nimi dvoma tak pôsobilo prirodzene, uveriteľne.

24.09.2023 4 z 5

Hrátky v zákulisí Hrátky v zákulisí Olivia Cunning

Romantické príbehy z prostredia hudobníkov nám rada a z tohto dôvodu ma zaujala i táto novinka. Autorka je ešte k tomu u nás nová, doteraz som od nej nič nečítala, takže som bola zvedavá, čo si pre nás pripravila. Už po prečítaní anotácie mi bolo jasné, že na mňa čaká poriadne pikantný príbeh, no moje očakávania boli slabý odvar v porovnaní s tým, čo som v knihe skutočne dostala.

Na začiatku vás musím upozorniť, že táto kniha rozhodne nie je pre každého. Sú tu scény, ktoré môžu byť pre niektorých čitateľov už cez čiaru. Povedala by som, že takých 60-70% celého príbehu tvoria sexuálne scény. Pikantnosti ako také mi nevadili, v tejto sfére mám toho načítaného celkom dosť a som na takéto scény zvyknutá, skôr som mala trochu problém s ich množstvom.

Keby ich autorka aspoň trochu zredukovala a dopriala viac priestoru na nejakú inú zápletku, rozhodne by som knihe dala vyššie hodnotenia. Teraz sa mi kniha hodnotí o niečo ťažšie. Scény bez sexu som si užívala a vtedy som bola dosť spokojná. Keď však išla jedna vášnivá scéna za druhou, trochu ma to vyčerpávalo, niekedy je menej viac.

Myrna pôsobila navonok ako taká chladná a rázna žena, ktorá nemá problém skúšať nové veci a rada si užíva život plnými dúškami. Vzťah s jej bývalým ju však dosť poznačil a vo svojom vnútri bojovala s mnohými démonmi. Často o sebe pochybovala a len málokoho si pustila bližšie k telu.

Brian bol zo všetkých členov kapely najväčší romantik, keď sa zamiloval, pre svoju milovanú by zniesol i modré z neba. Bol i dosť citlivý a neraz mal zlomené srdce, nielen ženami, ale i rodičmi. S jeho kolegami/kamarátmi mali blízky a otvorený vztah, ja viem, že v tourbuse je dosť ťažké mať nejaké súkromie, ale občas by nezaškodilo, keby sa ostatní do niektorých vecí nemotali. Ich priateľstvo sa mi však páčilo, vždy tu boli jeden pre druhého a kryli si chrbát. Chalani neboli žiadne neviniatka, každý z nich mal svoje muchy, v niektorých momentoch by som im najradšej strelila jednu výchovnú, no v podstate som si ich obľúbila. Taktiež sa mi páčilo, ako medzi seba prijali Myrnu a ako ich v niektorých veciach dokázala dať do laty. Celkom ju obdivujem, že to s nimi na turné vydržala tak dlho, niekedy to boli poriadne prasatá.

Vzťah Myrny a Briana bol na jednej strane mega hriešny a vášnivý ("v posteli" vyskúšali naozaj všetko možné), no zároveň i dosť sladký. Brian to s Myrnou nemal jednoduché, dlho si od neho v citovej rovine držala odstup, no nevzdával sa a postupne sa jej dokázal dostať pod kožu.

Aby som to nejak zhrnula, po dočítaní môžem povedať, že príbeh bol fajn, no keby autorka dala viac priestoru aj nejakému inému dejú ako sexu, bola by som spokojná viac. Som zvedavá na ďalšie časti, určite si ich nenachám ujsť.

18.09.2023

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Už dlhšie som mala na svojom TBR zozname pár starších baronetiek, ktoré som si chcela prečítať. Jednou z nich je aj séria Deset malých nadechnutí. Od autorky som už čítala pár kníh, s ktorými som bola spokojná, takže som sa tešila i na tieto príbehy. Deset malých nadechnutí je príbeh o smrti, vyrovnávaní sa so stratou, duševných problémoch, hľadaní seba samého, rodine, priateľoch a láske.

Musím sa priznať, že Kacey som dlho nevedela prísť na chuť. Rozumiem, že si prešla náročným obdobím, takéto niečo by položilo na kolená každého človeka a nečudujem sa, že sa to všetko na nej podpísalo až v takejto veľkej miere, no miestami sa správala ako krava. Nepáčilo sa mi, ako nad niektorými ľuďmi ohŕňala nos, ako by boli pod jej úroveň a pritom jej väčšina z nich chcela len pomôcť. Miestami by som na ňu najradšej nakričala, nech sa spamätá. Našťastie, oni to s ňou nevzdali, ani keď im svojím správaním ubližovala, a vždy tu pre ňu boli. V tomto smere má môj veľký obdiv jej mladšia sestra, ktorá si s ňou zažila veľa zlého a neraz jej doslova zachránila život. Ku koncu si Kacey konečne vstúpila do svedomia, prijala podávanú pomoc a ja som si ju celkom obľúbila.

Moje sympatie si získali i niektoré vedľajšie postavy, napríklad Kaceyina susedka a jej malá rozkošná dcérka, alebo jej kolegovia z klubu. Kacey a jej sestre pomohli začať odznovu, zabývať sa v novom domove, starali sa o ne a pomáhali dotvárať priateľskú atmosféru.

Ich záhadný nový sused Trent bol sympaťák. Sršalo z neho niečo, čomu nešlo odolať (aura tajomnosti, ktorá sa okolo neho vznášala, tomu tiež dopomohla). Páčilo sa mi, akú mal s Kacey trpezlivosť a ako sa jej postupne dostával pod kožu. Mala som určité podozrenie ohľadom toho, akú úlohu v tomto príbehu zohráva, čo sa mi neskôr aj potvrdilo (hoci musím povedať, že niektoré okolnosti ma dosť prekvapili). Autorka napísala i doplnkový príbeh, v ktorom máme možnosť nahliadnuť na celú situáciu z jeho pohľadu.

Bolo to pomerne emočne vyčerpávajúce čítanie, najmä posledné kapitoly mi dali dosť zabrať. Našlo sa tu pár vecí, ktoré ma štvali, no inak to bol krásny príbeh a určite sa pustím aj do ďalších častí.

10.07.2023 4 z 5

Ever: Když se mě dotkneš Ever: Když se mě dotkneš Nikola Hotel

Novinka Ever od novej nemeckej autorky Nikoly Hotel ma veľmi milo prekvapila. Romantický príbeh o terapeutovi a jeho pacientke mi naozaj sadol. Táto téma nie je v príbehoch až taká častá, takže to pre mňa bolo príjemné spestrenie.

Abbi síce vyrastala v bohatej rodine, ale nebola to žiadna rozmaznaná fiflena. Bolo to milé, priateľské, inteligentné mladé dievča s hlavou i srdcom na správnom mieste. Práve prežívala jedno z najťažších období - po ťažkej autonehode trpela veľkými bolesťami, a tak nedôverovala žiadnym lekárom a terapeutom. Ani sa jej nečudujem, keďže jej lekár, známy jej otca, bol otrasný a správal sa nanajvýš neprofesionálne. Jej mamu som najskôr nemusela, k dcére sa správala ako k nejakému robotovi, ktorého potrebujú len na vytvorenie rodinnej idylky pred svetom. Aspoň, že ku koncu trochu ukázala aj svoju lepšiu stránku. S jej otcom to bolo presne naopak - najskôr mi prišiel celkom fajn, no v posledných kapitolách si to u mňa pohnojil.

David bol skvelý, jeho život by sa však nemohol viac líšiť od toho Abbinho. Už od detstva mal toho na pleciach veľmi veľa - otec ich opustil, sestra bola chorá, mama mala niekoľko zamestnaní, no aj napriek tomu žili z ruky do úst, takže bol nútený predčasne dospieť. Pred pár mesiacmi jeho život zasiahla ďalšia tragédia, po ktorej sa dozvedel veci, o ktorých doteraz netušil. Život sa s ním nemaznal, neraz mi kvôli nemu pukalo srdce. Bol to veľký dobráčisko, či už v osobnom, ale aj v pracovnom živote. Vďaka nemu sme mali šancu nahliadnuť do práce fyzioterapeuta, čo ma dosť zaujalo. Bol to odborník (aj Abbi veľmi pomohol a všimol si veci, ktoré ostatným unikli) a s pacientmi mu to išlo naozaj výborne.

Romantická linka sa vyvíjala pomaly, čo mám veľmi rada. Davidovi sa postupne darilo získať si dôveru Abbi, čoraz viac sa zbližovali a ja som si celý tento proces užívala. Často som sa usmievala ako slniečko na hnoji. Bola tu však jedna vec, o ktorej Abbi nevedela a ktorá nad ich vzťahom visela ako Damoklov meč.

Za mňa vám môžem Ever: Když se mě dotkneš len odporučiť. Som veľmi zvedavá na druhý diel o Davidovej sestre.

28.06.2023 5 z 5

Všechno, co jsme ztratili Všechno, co jsme ztratili Jennifer Bright (p)

Všechno, co jsme ztratili je druhým dielom série Láska a důvěra. Bola to príjemná romantická oddychovka, no chýbalo mi v nej niečo, vďaka čomu by som si povedala "wow" (od nemeckých autoriek som už jednoducho čítala aj lepšie príbehy). Prvý diel Všechno, co jsme měli sa mi páčil o niečo viac.

Hope sa v posledných dvoch rokoch prevrátil celý život hore nohami - prišla o milovaného človeka a začala sa jej rozpadať rodina. Hádky rodičov sa stále viac stupňovali, no ona bola ochotná urobiť aj nemožné, aby ochránila svoju malú sestru. Mali medzi sebou krásny vzťah, Daisy bola slniečko a vniesla do príbehu viacero rozkošných momentov. Hope to nemala jednoduché, miestami mi jej bolo ľúto, najmä kvôli tomu, ako sa k nej správala mama, žiadne dieťa si nezaslúži počuť od rodičov takéto veci. Našťastie, vďaka hudbe mohla aspoň na chvíľu zabudnúť na svoje trápenia. Hudba sa pre ňu tiež stala prostriedkom, ako vyjadriť to, čo nedokázala povedať slovami.

Yeonjun bol tiež sympaťák, má môj obdiv, že dokázal odísť tak ďaleko od rodného mesta, do cudziny, kde nikoho nepoznal a bojovať za svoj sen. Páčil sa mi predovšetkým jeho blízky vzťah s mamou a bratom, hoci ich delili tisícky kilometrov. Aj jeho život zasiahla tragédia a démoni z minulosti ho prenasledovali doteraz. Jeho vášňou bola grafika a tvorba komiksov, vďaka čomu si dokázal rozbehnúť pomerne úspešný biznis.

Romantická linka bola v štýle od priateľstva a k láske. Hope a Yeonjun mali veľa spoločného (napríklad záľubu v pestovaní rôznych rastlín), obaja prišli o blízkeho, takže sa dokázali vcítiť jeden do druhého. V priebehu niekoľkých mesiacov sa takmer z neznámych ľudí stali najlepší kamaráti, ktorí sa navzájom zdôverovali so svojimi trápeniami, pomáhali si, boli si oporou. Vzťah medzi nimi bol taký milý, krehký, čistý, až som neraz mala na tvári úsmev. Ich city postupne prerástli v niečo viac, ale keďže ani jeden nechcel vážny vzťah, čakalo na nich dôležité rozhodnutie...

03.04.2023 4 z 5

Jasmína Jasmína Anna Szafrańska

Príbeh Liliany bol skvelý a získal si moje srdce, príbeh Malvíny bol pre mňa zasa o niečo slabší, preto som bola zvedavá, čo si pre nás pripravila Jasmína. Tretí diel série Pink Tattoo sa mi páčil viac než dvojka, ale jednotka naďalej zostáva mojou topkou.

Autorka nám dopriala ďalšiu emočnú bombu. V predchádzajúcich častiach sme mali možnosť spoznať Jasmínu ako takú trochu neriadenú strelu, ktorá nepokazí žiadnu srandu, no teraz sme spoznali aj jej druhú tvár, ktorú pred všetkými tak úpenlivo skrýva. Keď hovorila o tom, čím všetkým si v minulosti prešla, otváral sa mi vo vrecku nožík. Niektorí ľudia dokážu byť takí krutí, až sa vám nechce veriť, že sa niečo podobné môže naozaj dať. Ja len dúfam, že raz sa im ich správanie vráti v plnej sile. Musím sa priznať, že nie vždy som bola stotožnená s jej rozhodnutiami a neraz ma svojim správaním hnevala, ale po tom všetkom, čo sa jej stalo, sa jej nemôžem veľmi čudovať.

Hoci bol Tymon o nej o niekoľko rokov mladší, prišiel mi rozumnejší a vyspelejší. S Jasmínou mal veľkú trpezlivosť a obdivujem ho, že to nevzdal, práve naopak, nenechal sa odbiť a snažil sa jej dokázať, že aj ona má právo na šťastie a nemusí v sebe všetko dusiť. Ani on to vo svojom živote nemal ľahké, najmä vo väzení bol svedkom rôznych hrozných udalostí, no toto všetko ho posilnilo a snažil sa svoj život zlepšiť.

Na tejto sérii sa mi veľmi páči, aká si je celá partia okolo Pink Tattoo blízka, vždy pri sebe stoja a podporujú sa, je z nich cítiť veľká láska a neraz ma pri ich spoločných scénach zahrialo pri srdci. Práve túto súdržnosť mám na celej sérii najradšej. Som rada, že aj v tejto časti dostali predchádzajúce páry veľký priestor a my sme mali možnosť zistiť, ako sa im darí aj po určitom časovom odstupe.

Samozrejme, že ani v tejto časti nechýbala nejaká tá akcia a napätie (bohužiaľ, zlo nikdy nespí). Najmä na konci (keď už som to ani nečakala) sa celá situácia vyhrotila a autorka ma emočne vyžmýkala.

Celú sériu vám môžem odporučiť. Snáď sa dočkáme aj ďalších príbehov od tejto autorky.

26.03.2023 4 z 5

Ako získať majetok Ako získať majetok Sophie Irwin

Na túto knihu som sa dosť tešila, jednak ma zaujala anotácia, jednak som na ňu počula veľa pozitívnych ohlasov. Po dočítaní však musím povedať, že som celkom sklamaná. Príbeh nebol úplne zlý, ale mala som od neho väčšie očakávania. Zaradila by som ho medzi príbehy, ktoré nenadchnú, ani neurazia.

Hlavná hrdinka Kitty mi veľmi nesadla. Na jednej strane jej rozumiem, prišla o oboch rodičov, zanechali jej množstvo dlhov, musela sa postarať o mladšie sestry a kvôli nim bola ochotná ísť aj cez mŕtvoly. No na druhej strane to podľa mňa dosť preháňala a s niektorými ("nevinnými") ľuďmi sa pekne zahrávala. Určité sympatie som k nej začala cítiť až v záverečných kapitolách, keď sa nad sebou viac zamyslela, niektoré veci si premyslela a prejavila sa jej lepšia stránka.

Lord Radcliffe mi sadol viac. Nebol to zrovna ten najmilší človek, prenasledovali ho démoni z minulosti, a tak občas vybuchol,  ale mal srdce na pravom mieste.

Hlavná romantická linka sa začala vyvíjať dosť neskoro, čo je podľa mňa veľká škoda, pretože keby s ňou autorka začala skôr (alebo trochu viac natiahla príbeh), mohlo to vypáliť omnoho lepšie. Okolo 70% príbehu sa poriadne nič nedialo, skôr sme sa stále točili v tom istom kruhu. Posledných cca 100 strán sa mi z celého príbehu páčilo najviac, vtedy som mu dokázala celkom dôjsť na chuť.

Ku knihe mi veľmi nesedí ani názov, pretože podľa neho som čakala, že lord Radcliffe bude Kitty pomáhať nájsť si manžela, dávať jej určité rady (aspoň tak som to pochopila z anotácie), a preto návod pre ženy, ale nebolo to presne tak. Zápletka bola vymyslená dobre, hlavné postavy mali potenciál, aby medzi nimi vznikla výborná vzájomná chémia, no bohužiaľ to nevypálilo tak dobre, ako by mohlo.

19.02.2023