Kreatorka Kreatorka komentáře u knih

Říše strachu Říše strachu Michael Crichton

Výborně napsaný román. Chytlavý příběh a velice skvěle se to čte. Zase nám Crichton dává čas na otázky ohledně ekologie a společnosti a také odpověď, ale tu si najdete sami v této knize :-) Doporučuji !!! :-)

Pojídači mrtvých Pojídači mrtvých Michael Crichton

Výborná kniha, podložená fakty. Spisy jednoho araba, který si skusil na čas žít mezi největší mi barbary historie - samotnými Vikingy. Úžasně napsaný příběh a zároveň i s podloženými problémi autora, kdy nevěděl jak má určitá slova přeložit a nám přiblížit. Crichton je jeden z nejlepších autorů se kterým jsem se setkala!! No spíš byl :-( Knihu doporučuji !!! :-)

06.06.2013 5 z 5

Nejkrásnější řecké a římské báje a pověsti Nejkrásnější řecké a římské báje a pověsti Jaromír Slušný

Krásné báje a pověsti jak Řecka tak Říma a všechny sepsáne v jedné knize :--)) Doporučuji si přečíst všem :-)

Kořist Kořist Michael Crichton

Výborný román, který dává možnost se čtenáři zamyslet nad tím jak náš svět bude vypadat v budoucnu. Zda nás technologie nepohltí. Zda se někdy něco nezvrtne s technikou a neobrátí se k nám zády a místo na pomoc nám nebude ku škodě. Crichton je jeden z nejlepších autorů s kterým jsem se setkala. Je ho velká škoda :-(

Psi ve válce Psi ve válce Lisa Rogak

Výborná a velice zajímavá kniha. Snad si díky ní lidé uvědomí co mají za tu čest, že jim po boku stojí tito hrdí a vznešení a oddání přátele jakými jsou psi. V této knize je vše krásně popsáno, od výběru psích rekrutů až po výstroj a odchod do penze těchto vysloužilích vojáků. Krásně je prokládáná take příběhy některých psovodů a jejich oddaných společníků. Doporučuji všem, kteří mají zájem se dozvědět něco více o tomto odvětví armády a nebo těm co mají doma čtyřnohého miláčka. :-)

Zajatci z pravěkého moře Zajatci z pravěkého moře Steve Alten

Výborná kniha, úžasně popsaná použitá technika a samotný megalodon. Jde vidět, že Stev Alten staví svoje knihy na tom co sám má obkoukané. Úžasný autor a jeden z mých nejoblibenějších !! Doporučuji všem co mají rádi, když se setkává minulost s přítomností. :-)

Nemoci psů Nemoci psů Zdeněk Sova

Je jasné, že od roku 1987 veterina ohodně více pokročila. Ale i přesto se zde můžete dozvědět mnoho zajmavostí o různých nemocech psů od kožních problémů jako je svrab až po torza žaludku. Ale upozorňuji není to žádný domácí lékař. Jedná se pouze o knihu, která nás více přiblíži informacím co se s naším psím miláčkem děje za dveřmi operačních sálů a nebo jak rozpoznat určité náznaky choroby. Velice zajmavá kniha :-)

Mýty a legendy starého Egypta Mýty a legendy starého Egypta Joyce Tyldesley

Výborná kniha, trošku těší pro čtenáře v orientaci. Musíte se dokázat překlenout přes všechny názvy bohů. A poznat, že ve všech částech egypta ať to byl Luxor nebo jiné město se mění často význam boha. Každý z těchto lidů uznával jiného boha a měl pro něj i jiné ale ne v celku moc odlišné vlastnosti. Když toto vše překonáte a nezamotáte se v tom, tak je to velice výborná kniha. Přečtě te si ji pokud se chcete dozvědět něco z historie jednoho z nejsilnějších národů světa - starodávných egypťanů. :-)

Orel Deváté legie Orel Deváté legie Rosemary Sutcliff

Tato kniha je spíše dětským románem. Ale klobouk dolů, na to že tento román napsala žena. Není to vůbec jedna z nejhorších knih, ale pokud jste zvyklí na hl krve a sprosté nadávky, tak tady opravdu moc nepochodíte. Prostě je to román pro mládež. :-)

06.06.2013 4 z 5

Všechno o psech Všechno o psech Don Harper

Tato kniha vám nabízí mnoho otázek a zároveň hned odpovědí. Záleží na vás zda si zde najdete tu správnou odpověď ať ohledně chování psa a nebo jeho reprodukce. :-)

Výcvik ochranného psa Výcvik ochranného psa Manfred Müller

Velice výborně napsaná kniha jak postupovat při výcviku ochráného psa. Od správného výběru štěněte až po triky a cviky při výcviku jak dovršit dobrého ochraného psa. Doporučuji všem co se zajmají o výcvik jak služební tak i sportovní kynologie. Tato kniha vám umožní jak vyzrát na některé věci ve výcviku. ,-)