kratochwilova kratochwilova komentáře u knih

Bhagavadgíta neboli Zpěv vznešeného Bhagavadgíta neboli Zpěv vznešeného neznámý - neuveden

Mám tento překlad ve vydání z roku 1989 v kůži. Čtu jí stále už třicet let.

01.01.2020 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Ze začátku pěkné, pak zbytečně natahované.Stačilo by 200 stránek, ke konci jsem musela přeskakovat .

24.04.2018 3 z 5

Jan Hus v představách šesti staletí a ve skutečnosti Jan Hus v představách šesti staletí a ve skutečnosti Jaroslav Václav Polc

Kritický pohled na Jana Husa..., je potřeba přečíst a udělat si obrázek sám....O všem, co mělo a nemělo význam....,co se mělo a nemělo stát,co kdo chtěl, myslel si, říkal, jednal....Fanoušky Jana Husa by mohla tato kniha trochu naštvat, každopádně, není od věci přečíst si i jiné názory, než běžné.....Doporučuji ke čtení nejen kvůli Husovi, ale aby si člověk uvědomil, že všechno může být jakkoliv.

23.02.2017 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nejlepší kniha na světě. Chtěla jsem jako dítě takhle žít a chtěla bych dodnes.

21.08.2016 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Byla jsem natěšená a to byla chyba. Čekala jsem dílo plné magie a mystiky. Místo toho jsem se musela prokousávat záznamy STB. Musela jsem hodně přeskakovat. Nuda.

10.08.2016 2 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Měla jsem velká očekávání....Zkraje jsem se nemohla začíst a vadilo mi několik dějových rovin.Pak to bylo lepší, i když mi to občas přišlo jako sci-fi. Třeba když se vrah maskuje šminky, dělá si vrásky,barví si vlasy, obočí a nikdo to nepozná....Moc překombinované.

15.12.2016

Lidová architektura v Československu Lidová architektura v Československu Václav Mencl

Mám a ráda to čtu, je to dojemné, číst o domech, kde se ví stavitel.

03.09.2016

Smrtihlav Smrtihlav Leo Kessler (p)

Četla jsem v nouzi, neměla jsem nic jiného po ruce. Ale díky tomu jsem pochopila, proč tohoto autora čte rád můj otec. Dramatické, napínavé, čtivé a dost sexistické....

20.01.2016 4 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Byla jsem natěšená zdejším hodnocením, ale mě kniha zklamala, nebyla jsem schopná se vůbec začíst.

23.02.2015

Ani tady, ani tam Ani tady, ani tam Marsha Kocábová

Třetí američan byl Gene Deitch, který letos zemřel, ilustrátor a animátor. Ale myslím, že tři je hloupost, určitě jich bylo víc.....

04.06.2020

Sbíráme houby - kapesní průvodce přírodou Sbíráme houby - kapesní průvodce přírodou Walter Pätzold

Koupila jsem synovi k vánocům a dočetla jsem se, že hřiby, které jsem považovala za kováře jsou hřiby nachovýtrusné a jsou jedovaté a my je roky jíme. Takže dobrý a navíc na to, co je v ní hub, je opravdu malá.

01.01.2020

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Za mě značně otravná detektivka, dlouhé, vlekoucí se masáže o ničem, složité popisy coby kdyby...,přetrpěno.Z úcty k autorce za tři.

22.12.2018

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Musím uznat , že Yrsa má velkou fantazii, ale.......to mě nestačí.

23.02.2017 3 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

První kniha od autorky, trochu se divím , že děj utáhne jen právnička, ale asi teda jo. Drsný sever, zvláštní atmosféra, přečetla jsem to za tři dny dny. Některé části jsem četla opakovaně,takové knížky musím ocenit.

31.01.2017 4 z 5

Drsné lásky Drsné lásky Maxim Gorkij (p)

Některé povídky se mi líbily víc, jiné míň, na některé nezapomenete. Drsná doba, drsní lidé -Rusko....

15.12.2016 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Tuto povinnou literaturu jsem přečetla až nyní, na sklonku života a to je dobře. V osmnácti bych nepochopila konání jednotlivých postav. Maupassant znal lidi opravdu dobře, vyznal se v nich a také v politice, jak je patrno z knihy. Líbily se i pasáže, kde se popisuje Paříž té doby. Povinná četba pro všechny feministky.

13.11.2016 5 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Začátek se mi líbil, pěkná atmosféra. Pak najednou to začalo být nudné,značná snaha o natahování patrná. Tak jsem asi 300 stran přeskočila a dočetla poslední tři strany.Kdyby to zkrátili udělali by líp.

23.10.2016 3 z 5

Past na Popelku Past na Popelku Sébastien Japrisot (p)

Dočetla jsem to, ale moc mě to nebavilo. Za tři.

25.08.2016 3 z 5

Maigret má strach / Maigretova dýmka Maigret má strach / Maigretova dýmka Georges Simenon

Pěkné díly, první jsem znala z jiného vydání. Maigretova dýmka pro mě novinka, krátká a svižná.

03.03.2016 4 z 5

Modrá je barva vraždy Modrá je barva vraždy Joanne Harris

Přečetla jsem asi pět stránek,to stačí,škoda času. Obdivuju lidi, co tohle čtou.

19.02.2016