Korumbad Korumbad komentáře u knih

Hostina pro vrány 2 Hostina pro vrány 2 George R. R. Martin

Hostina pro vrány- je jako velkoplošný dodátek neboli nevydaný/vydaný příběhy, které spiše vyhledáváji pouze opravdové milovníci této obrovské ságy. Já jim bohužel nejsem a zřejmě už nikdy nebudu. 4. Díl pro mě byl: bez napětí; bez skandalu; bez zvratu a kapitoly končily stejně nudně, jako začínaly; děj,je natolik rozvětven, že budi dojem o panu Martinovi, jako o novodobém autorovi “argentinských telenovel”
Na druhou stranu autor má dost do detailu propracovaný svět a jako vyprávěč u mě patří k těm nějvětším ! Naštěstí nevzdal jsem to a konec knihy už byl takový, jaky jsem si přal, aby byl od začátku. Bohužel celkový dojem to nezměnilo.

27.12.2013 2 z 5

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

27.12.2013 2 z 5

Templáři. Fakta a mýty Templáři. Fakta a mýty Michael Haag

Kniha mě naprosto uchvátila. Stručna historická "učebnice", která je na konci plná užitečných odkazů a referenci autora.

06.11.2013

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

"Bouře mečů" je pro mě zatím nejlepším dílem. Když u předchozích dílu jsem si často nudil, tak tady jsem ani na to nepomyslel. Výborné nové prvky v psaní, aspoň podle překladu to tak vyznělo a i přes tu barbarskou brutalitu, hodně strhující děni, které chytře zapada do monstrózní sérii.

20.10.2013 5 z 5

Bouře mečů 1 Bouře mečů 1 George R. R. Martin

20.10.2013 5 z 5

Emoční inteligence Emoční inteligence Daniel Goleman

Moje první kniha od pana Golemana a po dočtení, rozhodně u mě zanechala nesmazatelnou stopu. Připomělo mi to věci, na které jsem dávno zapoměl nebo ještě nezačal používat. Ať se to pro někoho může zdat jako příručka ve sféře výchovné nebo částečně jako doplňek k rozvoji osobnosti, v každem případě to je čtení, které mohu doporučit každému.
Taky si řikam, zda současný život ve světě Facebooku a Smartphonu, nedáva podmět k napsani druhého dílu nebo aktualizaci původního ?

20.10.2013

Cesta ke štěstí Cesta ke štěstí Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Okamžitě jsem oblíbil Dalajlamové (buddhystický účení) uvažování a jeho moudra. Dost povedený se mi zda být v kombinaci s Doktorem Cutlerem, který se znaží týto poznatky, na základě svých zkušenosti z oboru, aplikovat do nebuddhystického života. Bohužel tato kliha je pouze krátkou rekapitulaci toho, co je v jiné, více obsahlejši a ještě mnohém zajímavější - Cesta ke štěstí ve strastiplném světě.

03.03.2013 4 z 5