kopretitinka kopretitinka komentáře u knih

Osud mě má rád Osud mě má rád Simona Monyová (p)

Laskavá kniha, která plně dostojí svému názvu. Taková stolistá oddechovka. Zanechala ve mně jednu podstatnou myšlenku:
Jednáte-li v souladu se svým svědomím, jednáte vždy správně.

30.06.2017 5 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Pobavily mě vtipy na začátku každé kapitoly. Co se týká rozdělení druhů opic ... Přijmeme-li fakt, že se jednalo pouze o přirovnání chování (nikoliv o úmysl zostuzení můžu tím, že v autorce evokovali přirovnání k těmto zvířátkům), víceméně se trefila do některých (do očí bijících) vzorců chování mužů, extrémistů. S některými typy chování jsem se opravdu setkala a nebylo to nic příjemného. Dokonce ve mně vyvolali podobné pocity jako v hlavní postavě. Pro získání nadhledu a pousmání se, je knížka ideální. Budiž ji přičteno k dobru, že počet stran je tak akorát a vše podstatné se dalo vtěsnat do pár stran.

17.05.2017 5 z 5

Čarodějnice - Láska, která vedla ke zradě Čarodějnice - Láska, která vedla ke zradě Mari Griffith

Kniha se mi líbila. Zvolna navazovala na knihu Kořeny růže Tudorovců. V knize "Čarodějnice" se však více rozvíjely osobní příběhy "obyčejných" poddaných. Jednalo se o oddychové čtení. M. Griffith obě knihy zpracovala čtivou a milou formou.

11.01.2021 5 z 5

Láska po francouzsku Láska po francouzsku Fiona Valpy

Francouzský venkov, romance, víno, zklamání i tajemství. Vypnete mozek a přenesete se do Francie, ve které neřešíte práci, z čeho opravíte dům nebo za co si koupíte potraviny... prostě romance bez hlubšího smyslu.

01.04.2020

Co nevíš Co nevíš JoAnn Chaney

Nedočetla jsem. Zůstala jsem stát v 1. třetině. Kniha mi prostě v tuto dobu nesedla.

08.01.2020

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Nic náročného. Člověk se na knížku dokáže soustředit i v hluku. Malá zápletka se dala více rozvinout. Kniha měla obrovský potenciál stát se detektivkou i slaďákem. Všechno tu bylo ale rozvinuto tak nějak napůl. Jinak se mi kniha líbila. Začetla jsem se do ní razdva :-)

13.09.2019 2 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Milé čtení :-)

09.09.2019 4 z 5

A Bůh pravil: Musíme si promluvit! A Bůh pravil: Musíme si promluvit! Hans Rath

Než jsem se začetla, chvíli to trvalo. Druhá polovina knihy ale byla velmi čtivá.

16.04.2019 3 z 5

Zvláštní příběh Zvláštní příběh Katarína Gillerová

Neurazí - nenadchne.

26.02.2019 3 z 5

Můj (téměř) dokonalý život Můj (téměř) dokonalý život Sophie Kinsella (p)

Kniha mě bavila. Nic není jen černo-bílé a všechno zlé je pro něco dobré. To je základní pocit, který si z knihy odnesu. Poslední stránky na mě byly až moc velká "romanťárna". Jinak fajn pohodové čtení.

11.01.2018

Šílená Šílená Chloe J. Esposito

Šílená - pro tuto knihu dokonalý název :-) Víc ani psát netřeba.

05.09.2017 5 z 5

Navždy po francouzsku Navždy po francouzsku Fiona Valpy

Oddechová knížka ... krásné prostředí, zámek, vinice, spleť osudů, které spojuje jedna cesta ... "Per aspera ad astra." Hezké, milé, čtivé, nepřeslazené.

07.07.2017 5 z 5