KolSkřítek KolSkřítek komentáře u knih

Taumur Taumur Zuzana Holasová

V knize je zjednodušeně popsáno, jak se žije lidem v nesvobodném světě. Vyprávění se prolíná se základními příběhy z Bible. Jsou velice pěkně převyprávěné. Přemýšlím, jestli tuto knihu dokážou pochopit i děti, které nikdy o Bohu neslyšely.... Pokud knihu budou číst děti samy, bylo by dobré s nimi o knize mluvit.
Hledá-li někdo jen dobrodružnou knihu, doporučuji Popoupo.

16.02.2020 4 z 5

Pozorování v přírodě Pozorování v přírodě Martina Drijverová

Kniha velice hezky líčí, co se děje v jednotlivých týdnech celého roku v přírodě. Děti se z ní dozvěděly spoustu zajímavých věcí.

16.10.2019 5 z 5

Levoboček Rožmberků (dvojkniha 11. a 12. díl) Levoboček Rožmberků (dvojkniha 11. a 12. díl) Jan Bauer

Pohodová oddechovka.

21.03.2021 4 z 5

Třicetihlavá saň aneb Ve službách mocných Třicetihlavá saň aneb Ve službách mocných Josef Bernard Prokop

Kniha je velice náročná na čtení vzhledem k množství postav, které se vyskytují v ději. Dobře vykresluje nerozhodnou povahu Rudolfa II., spory o víru a náročný život té doby. Nicméně v každém věku vždy záleží jen na povaze, toleranci a schopnosti domluvit se. Neboť i přes rozdílné názory je nejdůležitější, jaký je kdo člověk.

07.03.2021 3 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Než jsem přečetla tuto knihu, myslela jsem si, že nebezpečí na síti číhá hlavně na dívky z důvodu jejich větší potřeby sociálního kontaktu. Kniha mě vyvedla z omylu... Uvítala bych na závěr knihy nějaké praktické doporučení odborníků, jak vychovávat děti, aby se z nich nestaly oběti či lovci. Jediná praktická rada zazní od jedné maminky - budujte vzájemnou důvěru!

23.10.2020 4 z 5

Nejen bonmoty a citáty o knihách a čtenářích Nejen bonmoty a citáty o knihách a čtenářích Vratislav Ebr

Milá oddechová kniha se vzpomínkami na minulost a otázkami do budoucnosti...

23.10.2020 4 z 5

Vox Vox Christina Dalcher

Skvělá fikce o tom, když přestanou lidi používat zdravý rozum a chytnou se extrému. Snížené hodnocení je za závěr. Pochybuji, že to tímto mohlo skončit.

18.08.2020 3 z 5

Fiorella a Bratrstvo křišťálu Fiorella a Bratrstvo křišťálu Vlastimil Vondruška

Velice pěkně čtivé, kdo má rád dobrodružné knihy.

16.05.2020 4 z 5

Popoupo aneb Podivuhodná pouť pouští Popoupo aneb Podivuhodná pouť pouští Zuzana Holasová

Moc hezká kniha o důležitosti spolupráce a respektu různých povah lidí. Dokáže vtáhnout do děje a potěší.

16.02.2020 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Tomáš Lukavec

Kniha má velice pěkné myšlenky, které stojí za to si nechat projít hlavou. Je dobré, že si každý může vzít do svého života inspiraci pro oživení. Místy je to trochu časově popletené, ale to není tak důležité.

10.12.2019 4 z 5