Knižnítoulky Knižnítoulky komentáře u knih

Vůně medu Vůně medu Susan Wiggs

Opět dobře napsaná kniha, s přímým čitelným dějem. Myslím, že je skvěle čtivá pro široké věkové spektrum.

24.11.2022 5 z 5

Pohlednice z Itálie Pohlednice z Itálie Alex Brown

Mohu jen napsat, že se jedná o něco báječného, osvěžujícího, rozumně dojemného. Děj se mi nevtíravě drží v mysli a zatím nebledne. Moc hezké.

04.10.2022 5 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Kniha je krásně a poutavě psaná. Velmi příjemně se čte. I přes velký počet postav, které vytvářejí čtenáři v ději trochu zmatek, patří k těm povedenějším.

22.07.2022 5 z 5

Láska a jiná slova Láska a jiná slova Christina Lauren

V příběhu je nečekaně hodně smutku a tragédií. Na takto pojaté knihy nejsem úplně zvyklá od tohoto dua. Ale nemohu říci, že bych byla zklamaná.

20.07.2022 4 z 5

Pekárna plná života Pekárna plná života Ruth Kvarnström-Jones

Autorku musím pochválit. Dokázala vytvořit barvitý příběh podávaný velice zajímavě, lidsky a tím i mimořádně čtivě. Mohu doporučit.

20.07.2022 4 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Už jsem pár knih od této autorky četla a marně vzpomínám, zda jsem se u ní setkala s románem, kde využívá dvou časových rovin. Zde z přítomnosti skáče do historie před 15 lety a rovnou tím vysvětluje některé počiny Granta, kterého se minulost týká. Nijak mi to nerušilo, jen je potřeba si pohlídat jména postav a jejich pouta, aby se čtenář neztratil, ale to je problém všech knih napsaných touto formou. Každopádně román je rychlý, svěží i vtipný. Příjemně jsem si početla.

19.03.2022 4 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Penelope Bloom píše svým jedinečným stylem a musím přiznat, že její fantazie je skutečně originální. Kniha má spád, má náboj, je vtipná. Ale to je asi vše. Rozhodně se jedná o knihu pro mladší dospělou a rozvernou generaci. Narážky na sex, dvojsmysly jsou na každé druhé stránce. Penelope nejde daleko ani pro vulgární slovo. V neposlední řadě musím zmínit rozhovory Williama, který podle mě netrpí jen kleptománií, ale potřeboval by navštívit ještě další lékaře a babičky byly na můj vkus příšerné až nevkusné. Oproti tomu dialogy mezi hlavními hrdiny byly vtipné, někdy trochu infantilní, ale nijak mi nevadily ba naopak.

19.11.2021 3 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Děj je strhující takovým způsobem, že nejvýstižnější je rčení o "čtení jedním dechem". V relativně krátkém, ale o více dramatickém závěru graduje děj mimořádným způsobem. Fantastické čtení. Nemohu se dočkat dalšího dílu.

13.10.2021 5 z 5

Po zajímavém začátku nakonec bych řekl spíš zklamání. Bude to moc záležet na každém čtenáři zvlášť.

18.09.2023 3 z 5

Babičky na cestě za sluncem Babičky na cestě za sluncem Judy Leigh

Kniha je po odbytí nezbytného úvodu velmi čtivá a dějově kompaktní, čtenář se dostává do plynoucí se atmosféry děje velmi snadno a cítí se, jako by se ho přímo účastnil.

15.09.2023 4 z 5

Vražda na hřišti Vražda na hřišti Catherine Shepherd

Catherine Shepherdová drží styl masových vrahů a dějové linie jsou si velmi podobné. Jedná se o velmi povedenou oddechovou detektivku.

12.09.2023 5 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

První díl série, který se opět neobejde bez masového vraha, jenž je naprosto fantaskním způsobem vyšinutý. Dle mého je první díl slabším článkem série.

20.11.2022 3 z 5

Poslední měsíční dívka Poslední měsíční dívka Barbara Davis

Jedná se o velice přesvědčivě napsaný román se silným krimi dějovým prvkem. Tentokrát proti označení bestseller se nedá nic namítnout.

29.09.2022 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Kniha Příběh slunečnice je autorčina prvotina a zhostila se jí velmi důstojně. Příběh jsem si od prvních stran moc užívala, byla radost jí číst. Rozhodně musím vyzdvihnout velmi dobré líčení domácího prostředí a nápad jako takový. Vyprávění staré paní Kratochvílové mladé dívce, které spolu sdílí nemocniční pokoj, se mi hned zalíbil.

05.06.2022 4 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Elle Kennedy je známá svým jednoduchý a velmi čtivým psaním, dle mého názoru, spíše pro mladé dámy, dívky či ženy. První díl ze série After Hours se  mi příliš nelíbila, nudila a nenašla jsem nic co by mě překvapilo a udrželo ve střehu.

11.05.2022 3 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Propast smrti je třetím dílem již známé série Kate Marshallové velmi oblíbeného autora Roberta Bryndzy. Příběh nepostrádá drsnost a násilí, jak jinak když jde o vraždy, ale s mistrnou mírou ohleduplnosti ke všem čtenářům. Opět doporučuji. :-)

30.11.2021

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

Třetí polovička Caroly Loveringové je její druhou knihou. O bigamii již bylo napsáno více příběhů. Ovšem zde autorka toto téma ztvárnila a popsala ve zcela neobvyklém pojetí. Kniha nekončí typickým bouřlivým happy endem, ale spíš skromněji – skutečností , že vřelost, upřímnost a síla lidských citů je stále  velkou nadějí. Mohu ji jen doporučit.

30.11.2021 5 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Tajemství je třetí kniha od autorky Kathryn Hughes. Moc jsem se na ni těšila. Předchozí knihy Dopis a Klíč se mi opravdu líbili a moc jsem si je užila. Ale tato kniha mé gusto není.  Vím, že si kniha již našla a ještě najde své čtenáře a bude se líbit. Já  pro tentokrát držím své nadšení zpět. Ve své podstatě, kterou je nalézt pro malého chlapce dárce ledviny a zachránit mu život, je myšlenka knihy zajímavá a dostatečně hluboká pro kvalitní příběh, ale toliko temna na mne bylo moc. Musím ovšem uznat, že kniha je krásně a poutavě psaná, jak jsme od autorky zvyklí. Já jsem se jen neztotožnila s obsahem. Nenašla jsem se v ní a krom Happy endového konce mě neoslovila.

30.11.2021 3 z 5

Poslední na seznamu Poslední na seznamu Peter Mohlin

Děj, plný napínavých situací, nečekaných zvratů a úžasně přesvědčivě popisované práce úzkého vyšetřovacího týmu čtenáře přímo pohltí. Po přečtení pěti set stránek je čtenář nejspíš zklamán, že příběh končí. Jen velmi nerad se loučí s knihou, ale zejména s nádherně barvitě a uvěřitelně vylíčenými postavami. Kniha je skvělá.

19.11.2021 5 z 5

Jak se dědí tajemství Jak se dědí tajemství Barbara O'Neal (p)

Nádherná kniha která se čte téměř sama. Děj je zajímavý a nevšední, ovšem náročným čtenářům by se v jistých pasážích mohla zdát nudnější. Nechybí láska, tajemství, trocha napětí, očekávaný happy end a spousta skvělého jídla.  Za mne mohu doporučit.

02.11.2021 4 z 5