Knižnítoulky Knižnítoulky komentáře u knih

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

V pořadí již osmý dít série a musím se přiznat, že se na každý moc těším. Julie píše velmi čtivě. Z každé stránky čiší pohoda a klid. Moc jsem si knihu užila.

18.04.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tentokrát nás autorka provází Japonskem, kde si hlavní hrdinka zvyká a objevuje tradice této krásné země. Úklona na pozdrav, ticho ve vlacích, převzetí vizitky vyžadující maximální respekt, jídla pečlivě servírovaná a vařená pouze z čerstvých surovin, minimalistický, jednoduchý přístup bez zbytečností, úcta ke staří nejen lidí, ale i věcí. Nechybí dostatečný prostor pro tradiční i moderní památky, zajímavosti, zvyky i jídla.

30.10.2021 5 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

Třetí zahrada je historický román. Kniha je posazená do českého prostředí osmnáctého století, je velmi poutavá a čtenáře dokáže již po několika stránkách vtáhnout do svého děje. Příběh je velmi čtivý, emotivní, plný lásky, nenávisti, nepochopení i utrpení. Donutil mě nad ním přemýšlet i následující den a to se nestává příliš často. Několikrát jsem se přistihla, že mi bodlo u srdce a jednou dokonce ukápla slza. Kniha se bez problémů smlsnout jedním dechem a na jeden zátah. Svým způsobem se mi hrozně zalíbila, ale ... má obrovský potenciál, který bohužel nebyl zcela využit a rozhodně by se na něm dalo hodně zapracovat a knihu pořádně propracovat. Rozhodně by si to zasloužila. Některé pasáže přímo prosili o hlubší rozvedení. Nápad na děj je povedený, užívala jsem si ho a ději jsem propadla, ale byla jsem strašně zklamaná jeho povrchností. Strašně moc jsem doufala, že další stránka naplní mou fantazii, kterou nepochybně kniha rozdmýchala, a já dostanu to, po čem toužím. Bohužel se tak nestalo. Jedná se o autorčinu prvotinu, a proto jsem ke knize a jejímu hodnocení přistupovala s jistou dávkou empatie.

25.10.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Již od prvních chvil na letišti musí Kate řešit jeden problém za druhým. Prožívala jsem s ní každou překážku, každou výhru i eleganci a cit, se kterým se s některými problémy popasovala. Každá postava měla svou vlastní linii a svůj příběh. Jejich vyústění v přátelství a soudržnost bylo krásné. A to ani nemluvím o něm … Ale to už se nechte překvapit a pusťte se do knihy, kterou mohu jen doporučit.

16.10.2021 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Do děje je čtenář uveden poněkud neobvyklým způsobem, který ovšem vzbudí zájem a zvědavost. Autor se snaží upoutat pozornost neustálým časovým posunem z přítomnosti do minulosti. Příběh je velmi napínavý a emočně silný. A rozuzlení je opravdu nečekané.

14.10.2021 3 z 5

Ještě to nebalím, vzkazuje babička Ještě to nebalím, vzkazuje babička Judy Leigh

Kniha je skvělá, plná naprosto jemného krásného humoru. Už se těším na další knihu autorky.

07.10.2022 4 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Kniha je velmi jednoduchá, předvídatelná, s velmi oblíbeným vzorcem děje. Jak jsme od Penelope zvyklé příběh je čtivý a poměrně rychle uteče. Ovšem hlavní je fakt, že prostě tento vzorec děje máme rády. :-)

14.09.2022 4 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Musím ze srdce říci, že jsem si příběh moc užila. Lucie i Tristan byli skvělí, provázeli mne celým příběhem a já si užívala slovo od slova. Oba jsem si i rychle oblíbila, což se ne v každém příběhu podaří. Za mne jednoznačně palec nahoru.

25.07.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Na začátku knihy je opravdu hodně postav a čtenář musí dávat pozor, aby se neztratil. Pokud však toto ustojí čeká ho báječný čtenářský zážitek a bude mít obrovskou chuť si přečíst další nejednu knihu autorky.

02.06.2022 5 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Báječný anglický humor, spousty klasické literatury, hvězdy, přátelství a lehké milostné pletky, jsou velkým lákadlem na skvěle strávený večer nad knihou. Moc jsem si ji užila.

25.05.2022 4 z 5

Když jsme ještě věřily na mořské víly Když jsme ještě věřily na mořské víly Barbara O'Neal (p)

Již předchozí kniha Jak se dědí tajemství této autorky mě oslovila a není tomu jinak ani u této. Je to nádherný příběh, který rozhodně stojí za přečtení.

06.03.2022 5 z 5

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Čtvrtá kniha autorky, jejíž obliba mezi čtenářkami roste. Ani tentokrát nezklamala a drží si svou laťku své tvorby. Tentokráte byla zápletka velmi brzo odhalitelná a začátek byl lehce chaotický seznamováním se se spoustou postav, ale nic to neubralo na čtivosti knihy. Mohu doporučit.

04.03.2022 4 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Jen jeden rok je dalším dílem známé autorky Penelope Ward. Jedná se o jednoduchou čtivou oddechovku s lehkým náznakem erotiky a romantiky. Pokud je tato autorka pro vás známá dostanete v průměru přesně to, co očekáváte. Nesmím však opomenout fakt, že tento román se řadí spíše k jejím slabším.

09.11.2021 4 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Již velmi známé duo autorek, které málokdy zklamou své čtenáře. Tentokráte se jedná o dvě knihy v sérii: Rush Duet. První knihou je právě tato Rebelský dědic. Hlavními hrdiny jsou Gia a Rush, kteří velmi brzo zjistí, že se přitahují a vzájemně si způsobují hormonální bouře. Rozhodně je kniha velmi čtivá, lehce erotická a romantická. Jako oddechovka naprosto ideální. Postavy byly příjemné a sympatické. Víc jsem si asi oblíbila Rushe a skvělý byl oak, hromotluk se srdcem na dlani, takové baštím. :-)

05.11.2021 4 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Klasický milostný trojúhelník s křivdou v minulosti, bolestí v současnosti a spoustou pikantností, erotiky a lásky před sebou.  Nechybí vtipné scénky i vstup bývalých lásek. Úplně mě neuchvátilo zhroucení Amber na konci příběhu, ale knihu mohu doporučit. Je čtivá, obsahuje zvraty, erotiku, romantiku i zauzlení příběhu a hlavně happyend.

16.10.2021 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Autorka si stále udržuje svůj standard psaní. Její knihy jsou velmi čtivé, jednoduché a milé oddechovky. Mrzí mne jen, že vztah mezi Lukem a Minou byl takový vlažný až kamarádský. ale kniha mne celkově nezklamala a budu se moc těšit na další již avizovaný díl Domek v Irsku.

16.10.2021 4 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Opět kniha, která se jen obtížně odkládá před přečtením posledních řádek. Isabella ukázala svoje nadání pro psaní krimi literatury již v románech Šifra a následně v Hadích očích. Její autorské zrání je v Sokolníkovi mimořádně patrné.

13.10.2023 5 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Dlouho očekáváný čtvrtý díl oblíbené série od autorky T. L. Swan rozhodně nezklamal. Kniha je svižná, plná humoru a testosteronu. Jen ta třešnička na dortu této pohádce chybí.

06.10.2023 4 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Začátek knihy je dost nepříjemný na čtení, ale později nastane zlom a je to velmi pěkný detektivní román dotažený poctivě do konce, který si čtenář užije.

24.08.2023 3 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Další krásná letní kniha s romantickým nádechem a šťastným koncem, přesně jak to u tohoto typu knih mám ráda a očekávám.

12.08.2023 4 z 5