Knihomura Online Knihomura komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Třetí díl vyjde příští týden, tak to jsem začala číst akorát. Jdu na druhý. ;-) Krásné, drsné, dnes už asi nepochopitelné /jaká dřina, podmínky k žití, osudy,.../. Nemáme si nač stěžovat.

12.04.2024 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Je až neuvěřitelné, jak se k sobě dokážou lidé chovat. Kolik nenávisti a zbytečně zničených životů..... Po válce...

07.04.2023 5 z 5

Tragédie, kterým nebyla věnována "masová" pozornost a přesto tak smutné. Je proto dobře, že Karin Lednická toto připomíná. Podobně jako Kateřina Tučková v knize Vyhnání Gerty Schnirch.

07.04.2023 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Doporučuji číst opravdu v úplném soukromí. Na veřejnosti se po vás budou ostatní otáčet a doma požadovat vysvětlení /případně přečíst příslušné pasáže/, proč se tak řehtáte. Ale samozřejmě i spousta laskavého moudra k zamyšlení. DÍKY, pane Ebene!

20.03.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

To je tedy děsivé...

12.11.2023 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Gogol perfektně vystihl lidskou povahu. Téměř 200 let a stále aktuální.

05.09.2023 4 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Jak zrůdný je komunismus. Naprosto nechápu, jak se ještě dnes k nim někdo může hlásit.

16.07.2023 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Neutěšené a stejně jsou opět někteří lidé nepoučitelní. Skvěle napsané, byť to není vánoční čtení.

24.12.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Stylisticky /a asi i překlad/ velmi nedobré. Příběh je vykreslen tak až idylicky, že není pravděpodobné, že by takhle jednoduše mohl někdo "projít" koncentračním táborem.

06.06.2019

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Seiferta mám spojeného s maminkou. Tohle ještě umocňuje název.

20.03.2020 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Když si myslíme, že něco utajíme, ono nás to pak pěkně /nebo spíš nepěkně/ doběhne. Konec už byl moc překombinovaný.

12.04.2024 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Další trýznivé téma. Přijde mi že čím dál krutější - podobně jako Vrány. Uff, musím vykompenzovat nějakou oddychovkou. Ale psát Petra Dvořáková tedy opravdu umí.

01.10.2023 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Uff - to je darda! Ale rozhodně si přečtěte. Chtělo by to předat těm věčným rejpalům, kteří si neustále stěžují, jak špatně se máme.

30.04.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Skvělé - přečteno za jeden den - nedalo se přestat. ;-)

12.04.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

I druhý díl je skvělý - tak hurá na třetí.

18.04.2024 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Kniha je bohatě ilustrovaná, doplněná fotografiemi a textem o městském životě v polovině 19.století. Příběh může upoutat především svou formou děti středního školního věku.

28.08.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Všechny historické knihy Hany Körnerové jsou podobné, ale čtou se dobře.

03.08.2023 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Další svědectví o šílené době, kdy mám pocit, že i když to u nás bylo podobné, nedosahovalo to takto zrůdných rozměrů. A bohužel to nekončí ani v současnosti - Severní Korea, Ukrajina,...a bůhví o čem ještě nevíme.

17.06.2023 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Krásné. Až mne udivilo, že to není tak dávno a tak hrozné pohrdání a zacházení jen proto, že někdo má odlišnou barvu kůže. Domnívala jsem se, že se toto dělo dávno v historii. I když co se divím. Xenoxóbní myšlení a rasistické smýšlení /ač k tomu nemáme zas až důvod/ se děje u nás směrem k uprchlíkům právě nyní. Jak smutné.

04.01.2018 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Tohle je teda tragické. Nechce se mi věřit, že by se to mohlo dít. Dětem. Ale určitě jsou ve skutečnosti daleko hroznější situace. Dospělí se snad mohou nějak trošinku ubránit. Ale malé, důvěřivé děti.... je mi těžko.

27.02.2024 3 z 5