knihomolmoravy knihomolmoravy komentáře u knih

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Za mě velmi vtipný blog, který mě pobavil. Někde jsem se tak zasmál, až jsem se za břicho popadal.Taky chovám zvěř, takový malochov. Alespoň vím, že nejsem na tom nejhůře. Něco je možná hyperbola, ale i tak je to originální.

07.05.2021 4 z 5

Dramata: Loupežník, R.U.R., Věc Makropulos, Bílá nemoc, Matka Dramata: Loupežník, R.U.R., Věc Makropulos, Bílá nemoc, Matka Karel Čapek

Z této sbírky jsem se zatím věnoval jen Bílé Nemoci a R.U.R. Byla to také 1. díla, které jsem od Čapka četl. Již v Bílé Nemoci jsem pochopil, že autor dává příběhu jasné myšlenky. Dobře se čte a dobře vtahuje do děje. R.U.R. je známé dílo díky slovu robot, které zde bylo poprvé použito. Jako Bílá Nemoc s ním ubíhá čas rychle. Děj je naštěstí krátký. I přes zápletky je tohle dílo velmi pochopitelné. Škoda, že jsem si tento skvost nepřečetl dřív. Ohledně sbírky: tu doporučuji všem, kteří potřebují přečíst něco k maturitě a zároveň aby nad díly netrávili mnoho času.

18.02.2023 5 z 5

Balada z hadrů Balada z hadrů Jan Werich

Tato kniha je první kniha, kterou jsem od dvojice VW přečetl, a vůbec mě nezklamala.
Její název dobře odpovídá obsahu. Dá se říct, že je stvořena chudými, pro chudé a nejen pro ně.
Je plná moudrých citátů, ale i satirických básní a historických i jiných odkazů. Upřímně mě vůbec nevadila, dokonce mě i bavila. Pokud chcete začít číst knihy od této slavné dvojky, tak tohle dílo je dobrým úvodem k této tvorbě.

07.11.2022 5 z 5

L'homme qui plantait des arbres / Muž, který sázel stromy (dvojjazyčná kniha) L'homme qui plantait des arbres / Muž, který sázel stromy (dvojjazyčná kniha) Jean Giono

Díky mým znalostem francouzštiny jsem si tuto knihu přečetl převážně v originále. Pro mě je to nejinspirativnější kniha, jakou jsem kdy četl. Jasně předává motivaci něco udělat. I malé úkony můžou změnit svět a podmínky, ve kterých žijeme k lepšímu. Doporučuji také lidem, kteří hledají smysl života nebo způsob, jak udělat něco správného.

20.10.2022 5 z 5

Deník malého Minecrafťáka 6 Deník malého Minecrafťáka 6 Cube Kid (p)

Doteď se nemohu smířit, že tento příběh má konec. Nakonec jsem se poučil, že není dobré v Minecraftu tasit meč na vesničany. Kdoví, jestli nevytasím meč omylem na hlavní postavu...

21.03.2021 5 z 5

Deník malého Minecrafťáka 5 Deník malého Minecrafťáka 5 Cube Kid (p)

Série se začíná formovat do světa fantasy, ale nic moc se nemění. I tak je to dobrá kniha

21.03.2021 5 z 5

Deník malého Minecrafťáka 4 Deník malého Minecrafťáka 4 Cube Kid (p)

Nemohu přestat číst tuhle sérii. Za mě je tohle uvolnění od nějak akčních dějů v sérii.

21.03.2021 5 z 5

Deník malého Minecrafťáka 3 Deník malého Minecrafťáka 3 Cube Kid (p)

Opět pokračování série o vesničanovi ochotný stát se bojovníkem. Opět skáču na další knihu.

21.03.2021 5 z 5

Deník malého Minecrafťáka 2 Deník malého Minecrafťáka 2 Cube Kid (p)

Další kniha do série. Rozuzlení některých věcí a akce.

21.03.2021 5 z 5

Deník malého Minecrafťáka Deník malého Minecrafťáka Cube Kid (p)

Deník malého poseroutky, ale pro fanoušky Minecraftu. Stejně zábavné čtivo nebo i lepší. Začátek velkolepé série.

Návštěva staré dámy Návštěva staré dámy Friedrich Dürrenmatt

Tato kniha je něco jiného oproti ostatním. Slouží jako varování před korupcí, alespoň tak jsem to pochopil.
Lze vidět mnoho vývoje postav, což dodává šťávu. Je krátká a velmi čtivá. To zní dělá dobrou volbu k maturitě.

25.04.2024 5 z 5

Kronika ohlášené smrti Kronika ohlášené smrti Gabriel García Márquez

Název knihy mi zprvu neříkal nic. Nakonec jsem zjistil, že to je detektivka, kde víme už od začátku o vraždě. Absurdnější na tom je, že vrazi ohlašují po celém městě, že jdou zabít hlavní postavu, jen aby jim v tom bylo zabráněno. I přesto nikdo nic nedělá a nikdo neinformuje hlavní postavu, což dodává na vtipnosti. Jediné, co mohu vytknout, je zmatečnost jmen, která mě nutila se vracet zpět pokaždé, když jsem nevěděl, jaký je profil jedné postavy.

19.02.2024 4 z 5